Akıllı telefonlar (donanım ve yazılım bakımından) güçlendikçe, kullanabileceğimiz fonksiyonları da günden güne artmakta. Özellikle cep telefonu üzerinden bir platforma görüntü aktaracaksak, ekran kaydı alma uygulamalarına ihtiyaç duyuyoruz .

Bugün sizler için akıllı telefonlarda son derece kullanışlı olacak olan, ekran kaydı almanıza yardımcı olacak uygulamalardan bahsedeceğiz.

1. Mobizen Ekran Kaydedici

Rsupport_MobizenV3_PIP.jpg (2100×1399)

Mobizen, benim de kullanmaktan son derece memnun olduğum bir ekran kaydı alma uygulaması. Uygulama, HD görüntü kaydından tutun da, 2K ekran kaydına kadar tüm çözünürlük seçeneklerini desteklemekte. Uygulama ayarları içerisinde bizlere son derece kullanışlı ayarlar sunan uygulama, video kaydı alırken aldığımız kaydı ayrıca kişiselleştirmemize, editlememize ve paylaşırken üzerinde oynamamıza izin veriyor. PEGI3 sertifikası olan ve Google Play Store editörlerinin ravsiye ettiği bu uygulamayı Android cihazlar için buraya tıklayarak, iOS cihazlar için ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

2. V Recorder

4e463183d56af957573f90f643e33ae6_screen.png (1280×800)
V Recorder uygulaması da, uygulama yapısı olarak Mobizen‘e çok benzemekte. Uygulama, tasarım olarak mobil oyuncuları hedef alarak üretilmiş bir uygulamadır. Ek olarak, aldığınız video kayıtlarını uygulama üzerinden Facebook, Twitter ve YouTube gibi platformlarda paylaşmanıza müsade ediyor. Uygulamanın HD ve HD+ desteği bulunmakta. Android cihazlar için buraya tıklayarak, iOS cihazlar için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

3. Streamlabs Live Stream

1*hRmeuMgds9HziaO8pproPw.png (1585×947)
Streamlabs
uygulaması da yine mobil oyunculuğu geliştirmeye yönelik üretilmiş bir uygulama. Uygulama üzerinden ekran kaydı almaktan tutun da, canlı yayın yapmaya, mobil oyunculuğunuzu tanıtmaya kadar her şeye müsade eden bir arayüzü bulunmakta. Uygulama, YouTube‘dan Facebook‘a, Facebook‘tan Twitch‘e birçok platform ile anlaşmalı; bundan ötürü eğer bir mobil oyuncu iseniz, bu uygulama tam da size göre. Android cihazlar için buraya tıklayarak, iOS cihazlar için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.