Facebook hesabı nasıl silinir, adımları inceleyelim. Sosyal medya kullanımının zihinsel sağlığınıza zarar verdiğini fark etmişsinizdir. Gizlilik ihlalleri, siyasi kavgalar, zarar verici yanlış bilgiler ve gençler için zararlı olacal diğer içeriklerle ilgili bildirimler için platformla sorun yaşıyorsunuz. Kişisel bilgilerinizi internetten tamamen silmeye çalışıyor olabilirsiniz.

Her iki durumda da, Facebookta hesap silme nasıl sonsuza kadar kurtulacağınız konusunda size yol göstereceğiz.

Facebook Hesap Silme

Bu işlemlerden sonra facebooktaki tüm yazışmalarınıza, resimlerinize ve paylaşımlarınıza tekrar ulaşamayacağınızı hatırlatmak isteriz.

Facebookta hesap silme hesabınızda kişisel paylaşımlarınız (resim, video vs) Ayarlardan Genel Hesap Ayarlarına giriş yapalım. Bu sayfada Facebook verilerinin kopyasını indir yapıp hesabınızı silseniz bile verileriniz sizlerde kalacaktır.

Facebookta hesap silme

Sonrasında Facebookta yüklü uygulamaları kaldırmamız gerekmektedir. Şayet bu işlemi yapmazsak facebook hata verecektir. Ayarlardan Uygulamalara gelelim ve Uygulamaları kaldıralım.

Facebook hesap nasıl silinir

Sonra adres çubuğunuza https://www.facebook.com/help/delete_account adresini kopyalayıp yapıştıralım. Gelen ekranda  Hesabı Sil diyelim.

Facebook kapatma

Açılan küçük pencerede son kez şifrenizi ve resimde yazılan karekterleri kutucuklara yazalım ve tamam diyelim

facebook hesabımı nasıl silerim

Artık facebook hesabınız kapandı. 30 gün içerisinde geri almak isterseniz bilgilerinizi kaybetmemeniz gerekmektedir. Eğer çift faktörlü doğrulama araçlarınız varsa kesinlikle bu araçların kapatılması gerekiyor.

Facebook uygulamasını telefonunuzdan ve tabletinizden silin

İlk adım, uygulamayı akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden silin. Facebook uygulamasını silmek hesabınızı silmediğini unutmayın. Tarayıcıdan erişmeye devam eder ve diğer uygulamalar Facebook’u giriş olarak kullanmaya çalışır.

Simgeyi telefonunuzdan kaldırmak, onu gözden ve akıldan çıkarır, ancak genel hesabınıza hiçbir şey yapmaz.

Facebook hesabınızın diğer uygulamalardan ve oturumlardan bağlantısını kesin

Spotify ve Netflix gibi üçüncü taraf geliştiriciler, Facebook hesabınızı kullanarak hizmetlerine kaydolmanın ve oturum açmanın bir yolu olarak uzun süredir teklif veriyorlar. Kullanışlı çünkü sizi başka bir şifreyi hatırlamak zorunda kalmaktan alıkoyuyor. Yani, artık bir Facebook hesabınız kalmayana kadar. Facebook hesabı nasıl silinir.

Her bir hesaba giriş yaparak ve Facebook hesabınızla olan bağlantısını keserek, Facebook bilgilerinize dayanan dış hesapları ele almanız gerekir.

Facebook hesabı nasıl silinir, makalemiz umarım yararlı olmuştur.