Ana Sayfa Haberler Facebook, Almanya Orjinli 10 Bin’e Yakın Hesabı Sildi!

Facebook, Almanya Orjinli 10 Bin’e Yakın Hesabı Sildi!

0
Paylaş

Facebook, bir süre önce Almanya’da 10 bin hesabı silmesinin gerekçesinin, bu ülkede 24 Eylül tarihinde yapılacak olan seçimlerle ilgili çıkan asılsız ve yalan haberler olduğunu bildirdi.

Hesapların neden silindiğini merak eden kullanıcıların Facebook’a ilettiği itirazlara karşılık olarak Facebook, seçimlere gölge düşürülmesinin önüne geçmek için alınan bir önlem olduğu ve ilgili mevzuat gereği herhangi bir hak talebinin mümkün olmadığı şeklinde açıklama yaptı.

Alman Federal Meclisinin çıkarmış olduğu yasa gereği, sosyal paylaşım siteleri üzerinden yapılan paylaşımların suç kapsamına girmesi ve şikayet edilmesi durumunda, hesapların maksimum 24 saat içerisinde kapatılmasına yönelik bir zorunluluk getirilmişti. Gelen bu zorunluluk ile, kişilerin seçim öncesinde seçime yönelik manipülasyon yapmaması adına böyle bir yol izlenmişti.

Dolayısıyla, seçime etki edebilecek paylaşımlar yapan kullanıcıların hesapları, Alman Federal Meclisinin çıkardığı bu yasaya istinaden, Facebook tarafından iptal edildi.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.