Everest EWN-28N 300Mbps Repeater + Access Point + Brid Router,Wi-Fi ile yada ethernet ile modeminize bağlayıp kablolu yada kablosuz olarak internet dağıtımı yapmanızı sağlayan bir güçlendirici modemdir.Everest EWN-28N kablosuz internetinizi hem kablolu hem kablosuz olarak dağıtır.

EWN repeater kurulumunu aşağıdaki gibi yaparak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Everest EWN-28N 300Mbps Repeater + Access Point + Brid Router ; Aygıtı ile modeminizden aldığınız kablolu ve kablosuz sinyali kablolu ve kablosuz olarak kesintisiz veri aktarımı sağlar.Güçlü çipseti sayesinde 300Mbps bağlantı hızına ulaşabilir.Bununla beraber Windows, Linux ve MacOS gibi gelişmiş işletim sistemleri ile  uyumlu bir şekilde çalışıp bu işletim sistemlerini destekler.

Öncelikle modemi prize takalım. Ardından güçlendirici modemi kurabileceğiniz bir bilgisayar cep telefonu yada tabletinizden kablosuz olarak yada bilgisayaranıza direk ethernet kablosu ile bağlayalım.

Ardından bir internet tarayıcı açarak sayfanın adres satırına;

2 10

192.168.10.1 yazarak giriş yapalım.

Açılan sayfada karşınıza gelen ekranda ki ilk kutucuğa

admin 

yazalım ve login diyelim.

4 7

Açılan menünün alt bölümüde ki Wizard seçeneğine tıklayalım.

5 6

Karşınıza gelen ekranda Repeater seçeneğini seçelim.

6 5

Açılan sayfada çevrenizdeki kablosuz ağ isimlerini göreceksiniz. Burada bağlantı sağlayacağınız modemin kablosuz ağ adını seçelim.

Ardından Wifi Password bölümüne bağlantı sağlayacağız kablosuz ağın parolasını yazalım.

Repeater SSID bölümünede repeater cihazınıza vereceğiniz kablosuz ağ adını yazalım.

Connect diyelim.

7 6

Ortalama 2 dakika içerisinde cihazınız yeniden başlatacaktır kendisini ve ardından Repeater’e verdiğiniz kablosuz ağa bağlantı kurmanız şifre olarak ana modemin kablosuz ağ şifresini yazarak bağlantısını kurmuş olacaksınız ve rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.