En Son iOS Güncellemesinde Herhangi Bir Sorun Var mı?

En yaygın beş ios 15 sorunu, iOS 15 güncelleme yaptıysanız ve iOS’un en son sürümünü kullanmayla ilgili bazı sorunlar bulduysanız, kesinlikle yalnız değilsiniz.

Hızlı bir çözüm sorunu veya daha karmaşık bir sorun olsun, elverişsizdir ancak kalıcı bir sorun olmak zorunda değildir. En yaygın beş iOS 15 sorunu nasıl çözeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

En Son iOS Güncellemesinde Herhangi Bir Sorun Var mı?

iOS 15 şu anda iPhone kullanıcıları için herkese açık bir beta olarak mevcut, yani genel kullanım için piyasaya sürülecek kadar kararlı, ancak henüz resmi bir yapı değil. Hala test aşamasında, bu nedenle yeni özellikleri herkesten önce görmek isteyenler için en iyisi. Ancak, normal bir iOS güncellemesinde yaptığınız gibi güncelleme düğmesine basmak yerine yine de sürece katılmanız gerekir.

En son iOS güncellemesini indirmeye karar vermeden önce, bunu yaparak yaşayabileceğiniz temel sorunlara kısa bir bakış:

  • Kararlılık Sorunları: iOS 15’i kullanırken iPhone’unuz daha az yanıt vere bilir. Veya daha hızlı çöke bilir. iPhone’unuzun her zaman kararlı olması hayati önem taşıyorsa veya tüm yazılımların düzgün çalışması gerekiyorsa, iOS 15’i yüklemeyin.
  • Rastgele Hatalar: Herkese açık bir betanın amacı, ortak sorunları daraltmaktır. Belirli uygulamaların çalışmadığını veya belirli işlevlerin düzgün çalışmadığını fark ederseniz, bunun nedeni büyük olasılıkla bunun hala devam eden bir çalışma olmasıdır.
  • Pil Ömrü Düşer: iPhone’unuzun pil ömrü normalden daha hızlı bitiyorsa, bunun nedeni kesinlikle iOS 15 beta’nın şu anda ideal olarak güç açısından verimli olmamasıdır.

En Yaygın Beş iOS 15 Sorunu

iPhone’unuz iOS 15’i yüklediğinizden beri çalışıyorsa, bu sorunlardan bazılarını düzeltebilirsiniz. En yaygın beş iOS 15 sorunu yaşarken onu yeniden çalıştırmak ve çalıştırmak için bu sorun giderme ipuçlarını deneyin.

İlgili: iOS 15’te Kişiler Albümündeki Hatalar Nasıl Düzeltilir

Dikkat: Tüm iOS 15 sorunlarını çözemezsiniz. Şu anda herkese açık bir beta olduğundan, bazı sorunların Apple tarafından yeni bir güncelleme ile çözülmesi gerekiyor.

  • Cihazınızı yeniden başlatın. Hemen hemen tüm teknoloji biçimlerini kapsayan basit bir düzeltmedir, ancak çoğu zaman hızlı bir yeniden başlatma, yeni bir iOS güncellemesi çalıştırırken bile iPhone’unuzu düzeltir. Yeniden başlatma, özellikle iPhone’unuz kararsızsa, düzenli olarak çöküyorsa veya belirli uygulamalar düzgün çalışmıyorsa işe yarar.
  • Uygulamalarınızı güncelleyin. Tüm uygulamalar henüz iOS 15’i karşılayacak şekilde güncellenmeyecek olsa da, ilk bağlantı noktanız olmalıdır. IOS 15 için beta güncellemeleri de dahil olmak üzere en son deneyime sahip olmak için mümkün olan her şeyi güncelleyin.
  • iOS 15’i yalnızca ikincil bir cihaza yükleyin. Apple, genel betalarını asla ana cihazınıza yüklememenizi önerir. Güvendiğiniz cihaz yerine bir iPhone’unuz varsa, yedek bir iPhone ile kullanmak daha iyi bir fikirdir.
  • Bluetooth cihazlarını kaldırın ve yeniden ekleyin. Herhangi bir yeni iOS yüklemesiyle ilgili en önemli sorunlardan biri, iPhone’unuzun Bluetooth ayarlarını unutabilmesidir. Ayarlar> Bluetooth bir aygıtın yanında i dokunun > Bu Cihazı unut butonuna dokunun. O zaman bu en yaygın sorunu çözmek için yeniden ekleyin. Bu sorun, Wi-Fi sorunlarıyla da ortaya çıka bilir. Ağınıza yeniden katılmak için Ayarlar > Wi-Fi > i > Bu Ağı Unut öğesine dokunun.
  • iOS 14’e geçin. iOS 15 ile ilgili sorun yaşamaya devam ederseniz, iOS 15’e indirmek mümkündür. Apple iPhone’unuzla en istikrarlı deneyime ihtiyacınız varsa ve yamaları ve güncellemeleri beklemek istemiyorsanız bunu yapın.

iOS 15’i Yüklemek Güvenli mi? 

Çoğunlukla, evet. Olabilecek en kötü şey, iOS 15’i kullanırken. IPhone’unuzun daha yavaş çalışması veya daha az kararlı olması. Bu nedenle, kullandığınız ana telefon yerine yalnızca. Apple iOS 15 genel beta sürümünü ikincil bir cihaza yüklemenizi öneririz.

Bunun dışında, iOS 15’i yüklemek telefonunuzu ‘öldürmez’ ve kalıcı bir hasara neden olmaz.

İOS 15’i İndirmeli miyim?

Bu, teknoloji konusunda ne kadar bilgili olduğunuza. Ve yeni iOS 15 güncellemeleri konusunda ne kadar istekli olduğunuza bağlıdır. Apple iOS 15, geliştirilen Siri desteği, daha iyi FaceTime, daha iyi bildirimler. Mesajlar ve çok daha fazlası gibi birçok değerli özellik sunar.

Ancak henüz kesinleşmedi, bu nedenle normal kullanıcılar 2021’de iOS 15’in resmi sürümüne kadar bekleye bilir. İşletim sistemi daha kararlı olacak ve iPhone’unuzdaki olağan yöntemle güncellenecektir.