Yeni Google Chromecast hızlı ve sezgiseldir, ancak çekici küçük donanım kilidi zamanın gerisinde.

Yeni Google Chromecast, Google’dan çok fazla aldatmaca olmadan geldi ve şimdi ürünü test ettiğime göre, nedenini görmek oldukça kolay. Yine de en iyi akış cihazlarından biri olan bu Google Chromecast incelemesi, modelin 2015’teki ikinci nesil Google Chromecast modeliyle neredeyse aynı olduğunu gösterecek , sadece biraz daha hızlı.

Yeni Chromecast ayrıca çok kullanışlı bir fiziksel özelliği kaybetti ve akış alanındaki üç yıllık donanım gelişimini yansıtacak neredeyse hiçbir şey göstermedi.

Screenshot 3 2

Mutfağınızda veya misafir odanızda 1080p bir televizyonunuz varsa ve sette yerleşik akıllı özellikler yoksa, Chromecast, Netflix, vb. Gibi ucuz bir şekilde izlemek için hala en iyi Google Home uyumlu cihazlardan biridir. al. büyük ekranda. Aksi takdirde, Google’ın çekici küçük dongle’ı zamanın gerisinde kalır.

GOOGLE CHROMECAST (3. NESİL) TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Bağlantı noktaları: microUSB (güç), HDMI (video çıkışı)
Çözünürlük: 1080p’ye kadar
Wi-Fi: 802.11ac (2,4 GHz / 5 GHz)
Ölçümler: 2 x 2 x 0,5 inç
Ağırlık: 1,4 oz

Ayrıca, söylentilere göre Google Chromecast 4 ‘Sabrina’ da gözümüzün önünde . Evet, bu ilginç bir kod adı. Daha da ilginci, Android TV için tüm Chromecast arayüzünden kurtulabilir. Ve bir uzaktan kumandayla çalışabilir, Chromecast’in daha önce hiç sahip olmadığı bir şey.

Screenshot 4 2

Chromecast, TV’nizin arkasında yaşadığından, fiziksel tasarımı o kadar da önemli değil. Ancak cihazın en son sürümü en sevdiğim özelliklerden birini kaybetti: HDMI kablosundaki küçük bir mıknatıs, cihazı kendine düzgün bir şekilde sıkıştırmanıza izin veriyor. Şimdi, Chromecast çaresizce sallanıyor. Bu muhtemelen büyük bir sorun değil, ancak yer çekiminin HDMI kablosunu zamanla zorlayıp zorlamayacağını merak ediyorum.

Google Chromecast (3. Nesil): Arayüz

Her zaman olduğu gibi Chromecast’i satın almanın en iyi nedeni, piyasadaki herhangi bir akış cihazının en basit, anlaşılması en kolay arayüzüne sahip olmasıdır. Bunun nedeni, Chromecast’in tamamen yeni bir işletim sistemi öğrenmenizi veya özel bir uzaktan kumanda ile oynamanızı gerektirmemesidir. Bunun yerine, tüm deneyimi telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan kontrol edersiniz.

Screenshot 6

Google Home uygulamasını mobil cihazınıza yükleyerek veya bilgisayar tabanlı bir Chrome tarayıcısında Yayın seçeneğini tıklayarak, izlediğiniz her içeriği TV’nize “yayınlayabilirsiniz”. Bu bir ekran yansıtma biçimi değildir. Bunun yerine, telefonunuz Chromecast’e doğrudan içerik sağlayıcıdan (örneğin Netflix) bir sinyal alması talimatını veriyor. Bu ince bir nokta gibi görünebilir, ancak gerçek ekran yansıtma, birbirine zincirleme bağlantı yapan cihazları gerektirir ve çoğu zaman alt düzey bir deneyimle sonuçlanır.

Chromecast’i kontrol etmek, herhangi bir uygulamanın yaptığı kadar kolaydır. Örneğin, Netflix’te tek yapmanız gereken izlemek istediğiniz içeriği açmak, Yayınla düğmesine basmak ve medyanızın TV’nizde görünmesini beklemektir. Oradan, telefonunuzla duraklatabilir, oynatabilir, ileri sarabilir, geri sarabilir ve ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. Süreç, Chromecast’in piyasaya sürüldüğü zamandaki kadar basit, ancak şimdi de biraz daha hızlı.

Screenshot 7

Google Home uygulamasını kullanarak, Netflix, YouTube ve Vudu gibi ağır isabetçiler de dahil olmak üzere birkaç düzine uygulamada içerik arayabilirsiniz. Uygulama, sizi telefonunuza veya tabletinize zaten yüklediğiniz uygulamalara yönlendirmek için oldukça iyi bir iş çıkarır. Google Home, bir Apple TV aramasının (Rotten Tomatoes derecelendirmelerine dayalı filmleri veya tek, belirsiz bir konuk yıldıza dayanan TV şovlarını bulabilen) inceliğine veya bir Roku aramasının genişliğine (yüzlerce farklı içerik sağlayıcıda parıldayan) neredeyse hiç yaklaşmıyor . Ama sıradan TV ve filmler için işi halledecek.