En İyi Uzaktan Bağlantı Programları

En iyi uzaktan bağlantı programı, Windows 11 masaüstünüzü uzaktan kontrol etme ihtiyacı bugünlerde bir zorunluluktur ve uzaktan çalışırken büyük bir fark yaratır.

Windows’un yerleşik aracını istemiyorsanız veya kullanamıyorsanız, diğer bazı harika Uzaktan Bağlantı Programı seçeneklerine gidebilirsiniz.

Windows 11 için en iyi uzaktan bağlantı programları, özelliklerine hızlı erişim ve mükemmel taşınabilirlik sunar.

Uzak yazılımı kullanırken çok önemli bir husus, kimliğinizi çevrimiçi olarak koruma yeteneğidir ve bu, bir seçim yaparken bunu önemli bir unsur haline getirir.

Uzak masaüstü programı olarak da bilinen uzaktan kontrol yazılımı, kullanıcıların bir PC’ye başka bir sistem veya cihazdan uzaktan erişmesini sağlar.

Bu, başka bir masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet ve hatta diğer PC için etkin bir şekilde uzaktan kontrol haline gelen mobil olabilir.

Windows 11 için En İyi Uzaktan Bağlantı Programı

Uzaktan kontrol cihazının istemci ve uzak bilgisayarın ana bilgisayar olduğu bir istemci / sunucu (veya ana bilgisayar) modeline dayanır.

Bu yazılım özellikle BT desteği ve yönetimi için önemlidir.

Windows 11’un kendi Uzak Masaüstü Bağlantısı aracı vardır. Ancak, Uzak Masaüstü’nün sunucu kısmı yalnızca Professional ve Enterprise sürümlerine dahildir.

Dolayısıyla, bu sürümlerden birine sahip değilseniz, Windows 11 için en iyi uzak masaüstü programı seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

AnyDesk

AnyDesk 1

Bir aile üyesi, ekibiniz veya kişisel kullanım için herkesin erişebileceği bir uygulama istiyorsanız AnyDesk’e gidin.

Çalışan bir bilgisayara uzaktan erişmenin ve aynı belgeler üzerinde çalışmaya devam etmenin veya birkaç kişiyle işbirliği yapmanın veya dosyaları güvenli bir şekilde aktarmanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Yazılım, yetkisiz erişimi engellemek ve ilgili tüm taraflar için güvenli bağlantı sağlamak için güçlü şifreleme standartları kullanır.

Ayrıca, uygulama tüm büyük platformlar için yerel istemcileri kullanır, böylece bir dizüstü bilgisayardan, mobil cihazdan veya bir Raspberry Pi’den bir masaüstüne uzaktan erişebilirsiniz.

Araç, aynı anda erişmesi gereken kullanıcı sayısına bağlı olarak iki farklı planda gelir.

Tüm büyük platformlar için kullanışlı uzak masaüstü erişim uygulaması, böylece herhangi bir yerden bir PC’ye bağlanabilirsiniz. Yeterli değilse diğer En iyi uzaktan bağlantı programı listesine bakmaya devam edin.

Mikogo

Mikogo 1

Mikogo, sunumlar, teknik destek ve web konferansı için en iyi ücretsiz uzaktan bağlantıda yazılımıdır.

Yazılımı, Mikogo web sitesinde bir hesap oluşturarak çalıştırabilir ve ardından yazılımın kurulumunu kaydetmek için aşağıdaki bağlantıdaki İndir düğmesine tıklayabilirsiniz.

Ayrıca, bir oturumda 25’e kadar katılımcıyı içerebilen Profesyonel ücretli bir sürümü de vardır.

Mikogo, kullanıcıların bir PC veya Mac’i çok sayıda katılımcıyla paylaşmalarına yardımcı olmak için kapsamlı masaüstü paylaşım seçeneklerine ve harika bir HTML görüntüleyiciye sahiptir.

Yazılım, yerleşik sesli ve görüntülü konferans seçenekleri ve kullanıcıların birden çok davet gönderebileceği ve önceden toplantı planlayabileceği bir oturum planlayıcı içerir.

Katılımcıların ekranda çizim yapmasını sağlayan çok kullanıcılı Beyaz Tahta, sunumlar için kullanışlıdır. Mikogo’nun ekran kaydedici aracı ile seansları kaydedebilirsiniz.

Yazılımın çoğu platformla da uyumludur, bir anahtar sunucusu vardır ve dosya aktarımı ve sohbet seçenekleri içerir.

Bu, birden çok katılımcı için uzak masaüstü bağlantıları kurmak için en iyi programlardan biridir.

Dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir bilgisayarı uzaktan kontrol etmek için yetenekli Mikogo’yu bugün kullanın.

Parallels Access

Parallels Access

Parallels Access, özellikle küçük çözünürlüklü ekranlar söz konusu olduğunda kullanışlı olan harika bir araçtır.

Bilgisayarınıza / bilgisayarlarınıza bulunduğunuz her an telefonunuzdan erişebilirsiniz. En önemli şey, telefonunuzdan bile kesinlikle tüm bilgisayar dosyalarınıza ve uygulamalarınıza erişebilmenizdir.

Bu, özellikle telefonunuzun işletim sistemi tarafından okunamayan bazı dosyalara erişmeniz gerektiğinde, ancak bunlar üzerinde belirli bir işlem yapmanız gerektiğinde oldukça kullanışlı olabilir.

Parallels Access, tıkladığınız uygulamalara gerçek bir odak sağladığından uygulama, gerçekleştirdiğiniz eyleme odaklanmanıza olanak tanır.

Bilgisayar ekranınız yalnızca mobil cihazınızın ekranında olmayacak, bu nedenle küçük bir simgeye tıklamak için parmaklarınızla yakınlaştırmaya çalışmanıza gerek kalmayacak.

Bu uzak masaüstü yazılımını denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Cihazınızın uzaktan bağlantı yazılımıyla uyumlu olmaması konusunda asla endişelenmeyin. Parallels Access’i bugün deneyin.

Radmin Remote

Radmin

Radmin Remote, uzaktaki bir bilgisayar ile birden çok istemci bilgisayar arasında yüksek hızlı iletişim sunar ve bunu telekomünikasyon, demolar ve BT desteği için kullanmanıza izin verir.

Bu yazılımın Windows PC’ler için geliştirildiğini belirtmeliyiz. Radmin görüntüleyicinin iyi bir kutusu ve iki yönlü pano gibi çok ilginç paylaşım araçları vardır.

Ayrıca, toplantı sahibi ve izleyici arasındaki sohbet konuşmalarını da destekler. Çift bölmeli dosya aktarım aracı, uzaktan erişim yazılımı için standarttır.

Video bağlantısı sorunsuz çalışır ve uzaktaki bilgisayarın başında otururken bulacağınız aynı kalitede programları kolayca değiştirebilirsiniz.

Radmin ayrıca 256-bit şifreleme uygulayarak mükemmel güvenlik sağlar. Bu özellik, başkaları tarafından kullanılan standardın üzerinde veri alışverişini güvenli tutmanıza olanak tanır.

Ayrıca, boş ekran işlevini ve klavye kilidini etkinleştirerek uzak bilgisayarı güven altına almanızı sağlar. IP filtrelemeye ek olarak, uzak bilgisayarınızın bazı bölümlerine erişimi sınırlama seçeneğine de sahiptir.

Bu, özellikle bir demo çalıştırırken veya teknik destek sağlamak. Veya bir web konferansına katılmak gibi bir başkasının bilgisayarınıza uzaktan erişmesine izin verirken kullanışlıdır.

TeamViewer

TeamViewer 1

Ücretsiz uzak bağlantı programı çözümlerinin listesi TeamViewer olmadan eksik kalır. Giriş gerektirmez.

Android, iOS, Linux ve Mac OS X ile uyumlu çok platformlu bir yazılım programıdır, böylece kullanıcılar tabletler veya cep telefonları ile uzak bilgisayarlara bağlanabilir.

Aşağıdaki bağlantıdaki TeamViewer’ı İndir düğmesine basarak Windows’a ekleyebileceğiniz veya uygulamayı bu Microsoft Mağazası sayfasından cep telefonlarına ekleyebileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır.

TeamViewer, minimum sistem yapılandırması gerektiren basit bir kuruluma sahiptir.

TeamViewer, bir kez kurulup çalıştırıldığında, neredeyse bir birincil kullanıcının yapacağı gibi uzaktaki bir bilgisayara doğrudan erişmenizi sağlar.

Alternatif olarak, istemcilere dosya aktarımları gibi şeyler için yalnızca daha sınırlı uzaktan denetim oturumları verilebilir. Yazılım, ana bilgisayardan istemciye doğrudan dosya aktarımı için uygun bir sürükle ve bırak kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Program, bir yönetim portalından istediğiniz sayıda bilgisayara uzaktan erişmenizi sağlarken, birçok alternatif yazılım yalnızca maksimum 10 ila 25 uç noktaya uzaktan erişim sağlar.

TeamViewer ayrıca çoklu monitör desteğine sahiptir, böylece birden çok VDU arasında gezinebilirsiniz. Ek olarak, uzaktan yazdırma, programlama, LAN’da Uyandırma, uzaktan güncelleme ve oturum kaydetme seçeneklerini içerir.

Bu nedenle, TeamViewer muhtemelen bir uzak masaüstü uygulamasından en çok ihtiyaç duyulacak tüm seçeneklere sahiptir.

Splashtop

Splashtop

Splashtop, Windows, Mac OS X, iOS ve Linux için başka bir çok platformlu programdır. Windows mobil cihazınızı bir masaüstü uzak bağlantısına dönüştürmenizi sağlar.

Splashtop, LogMeIn gibi bazı alternatiflere kıyasla hala iyi bir değere sahip yıllık bir abonelik ücretine sahiptir.

Windows cihazları için Splashtop Personal uygulaması ücretsiz olarak temin edile bilir. Ve ayrıca Spashtop’un küresel sunucu altyapısı için Her Yerden Erişim Paketi yükseltmesine sahiptir.

Splashtop, saniyede 30 kare hızında birinci sınıf ses ve video akışına sahip yüksek performanslı bir uzak masaüstü yazılımıdır.

Bu nedenle Splashtop, uzak cihazlardan medya akışı için özellikle güçlüdür ve 3D oyunlar sunabilir. Bu yazılımla, uzaktaki bir bilgisayardaki hemen hemen her dosya veya uygulamaya erişebilirsiniz. Ancak TeamViewer’ın sürükle ve bırak desteğinden yoksundur.

Splashtop’ın kurulumu ve kurulumu da çok hızlı ve kolaydır. İşletme sürümü, ekstra uzaktan yazdırma, açıklama ve uzaktan uyandırma, sohbet, kullanıcı yönetimi ve dosya aktarım seçeneklerini içerir.

LogMeIn

LogMeIn

LogMeIn, Windows, Mac OS X, Android ve iOS için en güvenilir uzaktan erişim uygulamalarından biridir. Dolayısıyla, alternatif cihazlarla kullanabileceğiniz başka bir çapraz platform programı.

LogMeIn’in yıllık abonelik ücretlerine sahip üç sürümü vardır.

Bu, akış sırasında çok az gecikmeye sahip en hızlı uzak masaüstü uygulamalarından biridir. LogMeIn, kolay dosya aktarımı için dosyaları ana bilgisayardan istemciye veya tersi yönde sürükleyip bırakmanıza olanak tanır.

Yazılım, masaüstünüzden yazdırabilmeniz için uzaktan yazdırma seçeneklerine sahiptir. Müşterinin birden çok VDU ve dinamik IP’yi görüntüleyebilmesi için çoklu monitör ekranını destekler.

LogMeIn ayrıca belgeleri depolayabileceğiniz, paylaşabileceğiniz. Ve bunlara erişebileceğiniz Pro abonelikleri için bir TB depolama alanı sağlar. LogMeIn’in paylaşılan Beyaz Tahtası, kullanıcıların ana bilgisayarda serbest el resimler. Çizmelerine olanak tanıyan başka bir yeniliktir.

Dolayısıyla, LogMeIn kesinlikle kapsamlı yapılandırma ayarlarına ve birçok alternatifte bulunmayan birkaç seçeneğe sahiptir.

VNC Connect

VNC Connect

VNC Connect, Virtual Network Computing protokolüne dayalı bir uzak masaüstü yazılımıdır.

Bu yazılım, birden çok platformda çalışır ve hem doğrudan hem de bulut uzaktan erişim bağlantısı sağlar. Ev, Profesyonel ve Kurumsal sürümlere sahiptir.

VNC Connect Professional ve Enterprise sürümlerinin yıllık abonelikleri vardır.

En basit kurulum ve yapılandırmaya sahip olmasa da. VNC Connect kesinlikle iyi bir güvenlik seçenekleri setine sahip çok yönlü bir uzak masaüstü yazılımıdır.

Örneğin, IP filtreleme, klavye kilitleme ve hareketsizlik zaman aşımı özelliklerini içerir. Enterprise sürümü doğrudan TCP uyumluluğuna sahiptir ve kullanıcıların Linux’ta sanal masaüstleri oluşturmasına olanak tanır.

Hem Pro hem de Enterprise sürümleri sohbet, uzaktan yazdırma ve dosya aktarım araçlarını içerir.

GoToMyPC

Go To My Pc

GoToMyPC, kurulumu hızlı ve kolay olan ve minimum gecikmeyle hız için optimize edilmiş bir uzak masaüstü yazılımıdır.

Aylık abonelikleri olan Kişisel, Pro ve Kurumsal sürümleri vardır. Kişisel ve Pro abonelikleri ayda 12$ ve 23$ dır. USB sürücüler için yazılımın taşınabilir bir sürümü de var.

Tüm sürümler size sınırsız uzaktan erişim, uzaktan yazdırma ve dosya aktarımı ve senkronizasyon seçenekleri sunar. Birden çok platformla uyumlu olduğundan, çeşitli cihazlarla Windows için masaüstü uzaktan bağlantıları kurabilirsiniz.

Yazılım, çoklu monitör desteği, uzaktan yazdırma, dinamik IP desteği, sohbet ve misafir davet seçeneklerine sahiptir. Bununla birlikte, GoToMyPC’nin en büyük yeniliği, masaüstüne ekleyebileceğiniz uzak masaüstü kısayolu.

Programın oturumlar için kullanım raporları da kullanışlı oluyor.

Bunlar, Windows 11 için en iyi uzaktan bağlantı programları. Onlarla, klavye ve fare kontrolleriyle başka bir masaüstü veya dizüstü bilgisayara bağlanabilirsiniz.

Hepsi birden çok platformu desteklediğinden. Bir Windows masaüstü için bir tablet veya mobil uzaktan kontrol de kurabilirsiniz.

En iyi uzaktan bağlantı programı için başka bir öneriniz veya sorunuz varsa. Bunları aşağıdaki yorumlar bölümünde bırakmaktan çekinmeyin; bunları mutlaka kontrol edeceğiz.