Ana Sayfa İnceleme Dünyanın En Yüksek Çözünürlüğüne Sahip Kavisli PC Monitörü LG 34UC98 Ürün İncelemesi

Dünyanın En Yüksek Çözünürlüğüne Sahip Kavisli PC Monitörü LG 34UC98 Ürün İncelemesi

0
Paylaş

Kavisli ekran teknolojileri akıllı televizyon dünyasında ilerleyişini sürdürür durumdayken CES 2016 da bu teknoloji bilgisayar mönitörlerini de kapsamaya başladı. Öyle ki eskiden kavisli bilgisayar monitörü sayısı bir elin parmağını geçmezken CES 2016 da nerdeyse her firmanın bir adet kavisli bilgisayar monitör ürünü mevcut. Ürettiği kavisli akıllı televizyonlarla bilinen lg, kavisli ekran teknolojisini CES 2016 da bilgisayar monitörlerini de taşımış gözüküyor. Bizde bu manada dünyanın en yüksek çözünürlüğüne sahip kavisli bilgisayar monitörü olma özelliğini taşıyan 34UC98 ürününü sizler için inceledik.

LG-34UC98-1

Özellikle bilgisayar oyunları tutkunu olan kullanıcıların dikkatini çekeceği düşünülen bu kavisli monitör 3440×1440 çözünürlüğe sahip ve 34 inç boyutunda.   Monitörün ekran yenileme hızı 50 HZ ve tepkime süresi 4 ms. Açıkçası tepkime süresinin yani siyah pikselden beyaz piksellere dönüş süresinin biraz düşük olmasını beklerdik ancak bu monitörün bu çözünürlükteki ilk ürün olduğunu düşünürsek bu tepkime süresinin ideal olduğunu görebiliriz. Quad HD nin biraz  üzerinde çözünürlüğe sahip olan monitörde aynı zamanda AMD nin FreeSycn teknolojisi kullanılıyor. Bu sayede ürün sRGB renk paletinin %99 unu gösteriyor. 7W ses çıkış gücüne sahip iki adet hoparlör bulundan üründe aynı zamanda 2 adet HDMI girişi, 3 adet USB 3.0 girişi, bir adet monitör girişi, 2 adet thunderblot girişi ve 1 adet kulaklık çıkışı bulunuyor.

LG-34UC98-2

Birden fazla ürünü birleştirdiğinizde ev tipi mini bir simülatör dahi yaratabileceğiniz LG 34UC98 bu senenin en çok tercih edilen bilgisayar monitörlerinden biri olacak gibi gözüküyor. Ürünün piyasa fiyatı ise henüz belirlenmiş değil.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.