CCleaner ile Nasıl Temizlenir. Windows 8, Windows 10 bilgisayarınızı temiz tutmak, uzun süre sorunsuz çalışmasını istiyorsanız bu sağlıklı alışkanlık dünyadaki her bilgisayar kullanıcısı tarafından uygulanmalı, yalnızca en son Windows’a sahip olanlar tarafından uygulanmamalıdır.

Cihazlarını yalnızca ara sıra kullandıklarınız dan ve hatta cihazdan bağımsız olarak bir cep telefonu, iş istasyonu veya kişisel bilgisayar olmalarından bağımsız olarak; hepsinin temizlenmesi gerekiyor.

Tabii ki, burada bir yazılım düzeyinde bilgisayarınızı temizleme (donanımın da temiz tutulması zorunludur). Bunun anlamı kayıt defteri girdilerini temizleme, kullanılmayan programları kaldırma veya geçici dosyaları boş alana silme.

Bunu yapmanıza izin veren birkaç uygulama var, ancak Windows 8, Windows 10 bilgisayarları söz konusu olduğunda, birkaçı yalnızca bir masaüstü uygulaması olarak çalışan CCleaner’den daha iyi olduğu söylenemez.

CCleaner for Windows istenmeyen dosyalardan kurtulun.

CCleaner sağlam bir uygulamadır, ancak bazen onunla ilgili bazı sorunlar ortaya çıkar. Bu yazıda aşağıdaki konuları ele alacağız:

  • CCleaner Windows 10 önyükleme yapmıyor– Bazı durumlarda CCleaner, Windows 10 PC’nizde bazı sorunlara neden olabilir.
  • CCleaner Windows 10’u başlatmayacak, kurmayacak, açmayacak– Birkaç kullanıcı CCleaner’in Windows 10 PC’lerinde başlamayacağını ya da açmayacağını bildirdi. Bazı durumlarda, kullanıcılar CCleaner’ı kuramadılar.
  • CCleaner Windows 10 çalışmıyor– Bu küçük bir sorundur ve uygulamayı yeniden yükleyerek düzeltilebilir.
  • CCleaner çalışmıyor, Windows 10’u kapatıyor– Bazı durumlarda kullanıcılar CCleaner’ın bilgisayarlarında takıldığını bildirdi. Bazı ciddi durumlarda, kullanıcılar CCleaner’ı hiç çalıştıramadılar.
  • CCleaner Windows 10’da yavaş– Kullanıcılara göre, CCleaner Windows 10’da yavaş olabilir. Bu küçük bir sorundur, ancak uygulamayı yeniden yükleyerek düzeltebilirsiniz.
  • CCleaner, Windows 10 uygulamalarını kaldırır– CCleaner, Universal uygulamalarını kaldırmanıza izin veren ilginç bir özelliğe sahiptir. Yalnızca tek bir tıklama ile uygulamaları kaldırabileceğiniz için bu oldukça yararlı olur.

CCleaner, bilgisayarı formda tutmak ve gereksiz dosyadan kurtulmak için masaüstü uygulamasıdır.

CCleaner ile ilgili olarak, bilgisayarınızı daha hızlı çalışmasını sağlar, aksi halde arama sonuçlarını yavaşlatan ve çok fazla RAM işgal eden birden fazla dosyayı siler ve ayrıca kullanıcılarına sabit disklerinde daha fazla alan sağlar. Sabit sürücünüzü temiz tutmak önemlidir, ancak sabit sürücünüzün ağırlığını ihmal etmemelisiniz.

İlk başta, geçici dosyalar, küçük belgeler ile kayıt defteri girişlerinin o kadar yer kaplayamayacağını düşünebilirsiniz. Ancak bir süre sonra biriktiklerini unutmayın. Hiç göz ardı edilemeyecek birkaç GB’lik bir alanı kaplayabilirler.

Program oldukça basit, hiç çaba sarf etmeyen herkes tarafından takip edilen basit bir arayüze sahip. Bir Windows 8, Windows 10 temizleyici olarak, bilgisayarınızın her zaman en iyi şekilde olmasını sağlarsınız. Programın ilk kısmı, tüm Temp klasörlerinizi ve uygulamalarınızı tarayan gerçek Windows 8, Windows 10 temizleyicidir.

CCleaner ile Nasıl Temizlenir

Windows 10 veya 8 PCnizi CCleaner ile Nasıl Temizlenir 1

CCleaner’ı Windows için çalıştırmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey “Analiz et” düğmesine tıklamaktır. Artık gerekmeyen dosyaları aramaya başlayacaktır. Analiz tamamlandıktan sonra, CCleaner’ı çalıştırır ve silersiniz. Uygulamanın bir sonraki kısmı, her kayıt defteri girişini tarayan ve artık kullanılmayanları filtreleyen Kayıt Defteri Temizleyicisidir.

Windows 10 veya 8 PCnizi CCleaner ile Nasıl Temizlenir 2

Bilgisayarınıza yüklediğiniz her programın bir dizi kayıt defteri girdisi oluşturur. Ayrıca programı bir kez kaldırdıktan sonra bunların bilgisayarınızda kaldığını performansını etkilediğini unutmayın.

CCleaner’ı çalıştırmak

Windows 8’inizi temizlemek için CCleaner’ı çalıştırmak, Windows 10 kayıt defteri bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlamak için harika bir yoldur. CCleaner, kayıt defteri temizliği konusunda sağlam bir performans sunar, ancak kayıt defterini temizlemek için özel bir araç istiyorsanız, son zamanlarda ele aldığımız Windows 10 için en iyi kayıt defteri temizleyicilerini incelediğinizden emin olun .

Windows 10 veya 8 PCnizi CCleaner ile Nasıl Temizlenir 3

Ek özellikler arasında temel olarak varsayılan sistem araması gibi bir arama kutusu vardır. CCleaner, sabit disk temizliği için sağlam bir araçtır.

Windows 10 veya 8 PCnizi CCleaner ile Nasıl Temizlenir 4

Boş alanın neden temizlenmesinin nedenini göremiyorsanız, bunun aslında temiz olmadığını bilmelisiniz. Orada bulunan önceki dosyalardan kalan bilgi baytları var ve bilgisayarınız boş görse bile değil. Temizleme, daha fazla boş alan elde eteme veya Windows bilgisayarınızın işlevselliğinin iyileştirilmesine neden olur.

Görebileceğiniz gibi, Windows için CCleaner, bilgisayarlarını temiz tutmalarını ve sorunsuz çalışmalarını sağlayan bir dizi özellik sunar. Ancak, bazı dosyalar ilk kez alınamadığından, bilgisayarınızı temizlerken 2 veya 3 geçiş yapın.

Bilgisayarlarınızda CCleaner kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Harika bir program ve aynı zamanda ücretsizDaha gelişmiş hizmet programları için profesyonellere yükseltebilirsiniz.