Herkes yeni işletim sistemine ücretsiz olarak yükseltme fırsatından heyecan duyuyor. Bilinen Windows 11 Sorunu nedeniyle, bazı kullanıcıların şu an için şansı bile bulamayabileceği ortaya çıktı.

Uyumluluk sorunları artık insanların başarıyla güncelleme yapmasını engelliyor.

Bunun nedeni, kayıt defteri anahtarlarında veya alt anahtarlarında ASCII olmayan karakterler kullanan uygulamalardır.

Windows 10’dan geçmek ve en son deneyimin tadını çıkarmak üzereyseniz, kesinlikle yükseltme yapamayacağınızı bilmek isteyeceksiniz.

Microsoft, yeni işletim sistemine geçmeye çalışan kullanıcılar için bazı sorunlara neden olabilecek yeni bir windows 11 sorun buldu.

Redmond merkezli teknoloji şirketi bu nedenle. Bazı ASCII olmayan karakterler kullanarak kayıt defteri anahtarları oluşturan uygulamaları kullanan müşteriler için. Windows 11 yükseltmelerini engelliyor.

Bilinen Windows 11 Sorunu

Redmond yetkililerinin açıkladığı gibi, etkilenen sistemlerde bu tür uygulamalar açılmaz. Ayrıca Windows 11, 21H2 sürümünde BSOD hataları da dahil olmak üzere. Başka sorunlara veya hatalara neden olur

Kayıt defteri anahtarlarında veya alt anahtarlarında ASCII olmayan bazı karakterler kullanan uygulamalar ile Windows 11 arasında uyumluluk sorunları bulundu.

Etkilenen uygulamalar açamayabilir ve mavi ekranlı bir hata alma olasılığı da dahil olmak üzere Windows’ta başka sorunlara veya hatalara neden OLUR.

Ve işler yeterince kötü değil gibi bazı durumlarda ASCII olmayan karakterlere sahip kayıt defteri anahtarları da onarılamaz olur.

Bilinen sorunun Windows Health kontrol paneli girişinde bunu söylemese de Microsoft, Cốc Cốc tarayıcı kullanıcılarının Windows 11‘e yükseltmesini engelleyen önceki bir hatayla birleştirdi.

Kuruluşunuz Güncelleme Uyumluluğu kullanıyorsa, Cốc Cốc tarayıcılı cihazlar için koruma kimliği 35891494’tür.

Teknoloji devi, etkilenen Windows cihazlarının sunulmasını. Veya yeni işletim sisteminin yüklenmesini engelleyerek kullanıcıların deneyimini korumak için bir uyumluluk bekletmesi uyguladı.

Kullanıcılara ayrıca, bir düzeltme bulunana kadar Şimdi Güncelle düğmesi aracılığıyla manuel olarak yükseltmeye çalışmamaları. Veya Medya Oluşturma Aracı’nı kullanmamaları öneridir.

000257

Bu ciddi sorunun yanı sıra Microsoft, sistem kararsızlığına veya çökmesine neden olan. Donanım veya yazılım uyumsuzluklarının neden olduğu bilinen diğer yedi sorunu araştırıyor.

Bunlar arasında görev çubuğunun güncellenmemesine. Başlat menüsünün açılmamasına, AMD CPU’larda performans düşmesine neden olan sorunlar. Ve diğer kritik hatalardan bahsedebiliriz .

Ayrıca, Windows 11 Dosya Gezgini çok fazla bellek kullanıyor. Oracle VirtualBox VM’leriyle bazı uyumsuzluk sorunları ve Intel Killer ve. Dell’SmartByte uygulamalarıyla daha düşük internet hızları biz konuşurken düzeltiliyor.

Microsoft’un bu durumlarla başa çıkmak için aldığı önlemler hakkında daha fazla bilgiye sahip olur olmaz sizi bilgilendireceğiz.

ASCII olmayan karakterler kullanan kayıt defteri anahtarları nedeniyle Windows 11’e yükseltme yaparken hatalarla karşılaştınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.