Geçen yıl altıncı neslini gördüğümüz Apple Watch ailesi, artık yeni bir üyeye sahip. Yeni Apple Watch Series 7, Apple’ın lansmanında tanıtıldı, böylece özellikleri ve yurt dışı fiyatı da paylaşılmış oldu. Apple Watch Series 7 ile gelen en önemli tasarımsal değişiklik ekran oldu. Watch serisinde beklendiğinin aksine düz kenarlar gelmese de bazı tasarımsal dokunuşlar görüyoruz. Gücünü WatchOS 8’den alan yeni neslin özelliklerini yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

Apple Watch tasarımsal olarak büyük oranda aynı kalsa da ekran boyutu önemli oranda büyümüş. Küçük olarak bilinen Apple Watch’ın ekran boyutu 40mm’den 41mm’ye, büyük olan varyantın boyutu ise 44mm’den 45mm’ye çıkarılmış durumda. 1.7mm kalınlığındaki çerçeveye, always on AMOLED modunda yüzde 70 daha parlak olabilen ekran eşlik etmiş. Series 7, siyah arkaplanın üzerinde beyaz yazıların sönük kalmasını sorununu da çözmüş durumda. Beyaz tonlar artık yüzde 70’e kadar daha parlak hale gelerek okunabilirliği yükseltebiliyor.

Apple watch series7 hero 09142021 big.jpg.large

Önceki serilerde de olan su geçirmezlik iddiası IPX6 ile geliştirilerek yeni nesle aktarılmış. Bununla birlikte toz geçirmezlik konusunda daha iyi hale getirilmiş. Pil konusunda ise yeni neslin tek şarjla 18 saat kullanım sunabilmesi oldukça dikkat çekiyor. Üstelik önceki nesle göre type-c ile yüzde 30 daha hızlı şarj da sunuluyor. Büyüyen ekranla birlikte doğal olarak güç tüketiminin artacağı biliniyordu, Apple firması bu noktada daha büyük batarya yerine daha hızlı şarj olan bataryayı seçmiş gibi görünüyor.

hero colors green beokeads7ng2 large

Yeni Apple Watch; siyah, gümüş, mavi, kırmızı ve koyu yeşil renk seçeneklerine sahip. Yani toplamda 5 renk seçeneği bize sunulmuş durumda. Apple Watch Series 7 ile açık havada yapılan bisiklet sürüşlerine daha kapsamlı bir destek geldi. Eğer bisiklet modunda kaza yaparsanız saat bunu otomatik olarak algılayıp acil servise iletecek. Bununla birlikte mola verdiğinizde ya da ışık görüp durduğunuzda saat yine bunu anlayıp antrenmanı duraklatacak.

apple watch series 7 ozellikleri ve fiyati m3

Series 7 için fiyat 399 dolar olarak açıklandı. Türkiye fiyatı ise henüz açıklanmadı.