bilgisayarda whatsapp giriş yapma

Bu yazımızda sizlere bilgisayarda WhatsApp nasıl kullanılır ve bir uygulama kullanmamız gerekir mi detayları ile anlatıyoruz.

Eğer bilgisayar başında çok zaman harcıyorsanız telefon kullanmak sizler için zahmet verici ikinci bir cihaz oluyor. Özellikle bilgisayar üzerinden çalışma yapıyorsanız bilgisayardan mail takibi iş takibi yapmanız gerekir. Ancak bir taraftan da telefonunuza gelen mesajlar özellikle WhatsApp üzerinden gelen mesajları takip etmek yorucudur.

WhatsApp Uygulamasını Bilgisayarda Kullanmanızın Faydaları

Artık bir çok şirket çalışanları ile WhatsApp üzerinden iletişime geçiyor. Öte yandan bir çok işletme çalışanlarına WhatsApp mesajları ile pdf dosyaları gönderiyor. Bunların çıktısını almak veya düzenlemek isteyebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızda WhatsApp hesabınızı açmak istiyorsanız bu makalemizin ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Yalnızca Google Chrome tarayıcısı ile WhatsApp sonunda bilgisayarda kullanılabilmektedir.. Sohbete devam edebilmeniz için telefonunuzun internet erişiminin kesilmemesi gerekmektedir. Hem android hem de iOS cihazlar şuan için bu işlevi desteklemektedir.

Bilgisayarda WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Kişisel bilgisayarınızda WhatsApp hesabınıza giriş yapmanızın iki farklı yöntemi vardır. Peki bilgisayarda WhatsApp nasıl kullanılır detaylarıyla anlatalım. Öncelikle bilgisayarda WhatsApp kullanmanın güvenlik açısından herhangi bir sorun olmadığını belirtmek isteriz. Zira kullanmak istediğinizde telefonunuzun kamerası ile QR kodu okutarak onaylıyorsunuz. Böylece güvenli bir giriş imkanı tanımaktadır. Hesabınıza giriş yapmak için uygulama üzerinden veya web tarayıcısından giriş yapabilirsiniz.

Tarayıcı üzerinden WhatsApp kullanımı

Kullanmaya başlamak için bilgisayarınızda Google Chrome uygulamasını açınız. Ardından internet adresi yazacağınız adres satırına web.whatsapp.com yazarak enter tuşu ile giriniz.

Bilgisayarda WhatsApp kullanımı

Telefonunuzda WhatsApp’ı açarak seçenekler tuşuna basınız. WhatsApp Web yazısına dokununuz. Böylece QR kodu okutacağınız ekran gelecektir. Daha sonra bilgisayarınızda açmış olduğunuz WhatsApp web sitesindeki QR kodunu telefonunuzdan okutunuz. Böylece bilgisayarınızda WhatsApp kullanabilirsiniz.

Uygulama ile Whatsapp Kullanımı

Bilgisayarınızda görev çubuğunda yer alan Microsoft Store uygulamasına tıklayarak açınız. Eğer görev çubuğunda yer almıyor ise sol alt tarafta yer alan arama simgesine tıklayınız. Ardından arama yerine Microsoft Store yazarak aratınız. Eğer bilgisayarınızı bir mail hesabı ile oturum açmadıysanız bu uygulama oturum açmanızı ister. Oturum açarak devam ediniz. Daha sonra arama yerine WhatsApp yazarak aratınız. Karşınıza WhatsApp uygulamasını gelecektir. Uygulamanın hemen yanında yer alan Al butonuna bastığınızda yükleme işlemi başlayacaktır. Yükleme tamamlandıktan sonra tekrar QR kodunuzu okutarak hesabına giriş yapabilirsiniz. Böylece sizlere bilgisayarda WhatsApp Nasıl kullanılır sorusunu cevapladık. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur.

Ayrıca daha güvenli bir kullanım için WhatsApp iki adımlı doğrulama yapılmasının işlem adımlarını anlattığımız yazımızı inceleyebilirsiniz.