Bu makalemizde Apple windows uygulaması hakkında merak ettiklerinizi sizlere anlatacağız.

Intel tabanlı Mac bilgisayarlarınız üzerinde, Apple’ın sunduğu Boot Camp özelliğini kullanarak Windows işletim sistemini doğrudan Mac’inize yükleyip, macOS ile paralel olarak çalıştırabilirsiniz. Ancak, Apple Silicon tabanlı Mac’lerde bu yöntem mümkün değildir.

Fakat üzülmeyin son gelişmelerle birlikte, iPhone, iPad, Mac ve PC kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış bir Windows uygulaması gün yüzüne çıktı. Bu yeni uygulama, farklı cihazları daha sorunsuz bir şekilde bir araya getirerek kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor.

Apple Windows Uygulaması

Teknoloji devi Microsoft, iOS, iPadOS, macOS, Windows ve web tarayıcıları için özel olarak tasarlanmış bir Windows uygulamasını piyasaya sürdü. Bu uygulama, önceki Windows 365 uygulamasını temel alarak, uzaktan bir bilgisayardan, Azure Sanal Masaüstünden, Windows 365’ten, Microsoft Dev Box’tan ve Microsoft’un Uzak Masaüstü Hizmetlerinden Windows’un bir kopyasını merkezi bir platformda sunma amacını taşıyor.

Apple Windows Uygulamasi Cikti 1
Apple Windows Uygulaması Özellikleri

Apple Windows Uygulamasının Özellikleri

Bu yeni Windows uygulaması, çeşitli cihazları etkileşimli bir şekilde birleştirerek kullanıcıların daha entegre bir deneyim yaşamasına olanak tanıyan bir dizi özelliğe sahiptir. Gelin bu özelliklere birlikte göz atalım.

Çapraz Platform Senkronizasyonu

Artık iPhone, iPad, Mac ve PC’niz arasında dosya ve bilgi paylaşımı daha kolay. Uygulama, kullanıcıların bu cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmalarını sağlayarak iş akışlarını hızlandırıyor.

Birleştirilmiş Bildirimler

Uygulama, kullanıcılara tek bir merkezden tüm cihazlardan gelen bildirimleri yönetme imkanı sunuyor. Bu sayede, önemli bildirimleri kaçırma riski azalıyor.

Apple Windows Uygulamasi Cikti 3
Apple Windows Uygulaması

Entegre Web Tarayıcısı

Uygulama içinde bulunan entegre bir web tarayıcısı, kullanıcılara farklı cihazlar arasında internette gezinme kolaylığı sağlıyor. Ayrıca, gezinti geçmişini senkronize etme özelliğiyle kullanıcılar, bir cihazdan diğerine geçtiklerinde kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

Tek Tuşla Dosya Paylaşımı

Uygulama, kullanıcıların hızlı ve güvenli bir şekilde dosya paylaşmalarını sağlayan bir özelliğe sahiptir. Bu, işbirliği ve bilgi paylaşımını kolaylaştırır.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Windows uygulamasının kullanıcı dostu arayüzü, farklı cihazları bir araya getirmek isteyen kullanıcılar için kullanımı kolay bir deneyim sunuyor. Minimalist tasarımı ve entegre özellikleriyle, her seviyedeki kullanıcı için erişilebilir bir platform sunuyor.

Ayrıca, Windows Uygulaması, ticari hesaplarla sınırlı olmasına rağmen, gelecekte tüketicilere de sunulabilecek bir potansiyele sahiptir. Kullanıcılar, uygulamaya kişisel Microsoft Hesapları ile erişebileceklerini belirten bir oturum açma istemi ile karşılaşsalar da, bu özellik şu anda tam olarak işlevsel değildir.

Bu yeni Windows uygulaması, iPhone, iPad, Mac ve PC kullanıcılarının teknolojiyle daha entegre bir şekilde yaşamalarını sağlayan yenilikçi bir adımı temsil ediyor. Platformlar arası uyumluluk ve senkronizasyon, günümüzün çoklu cihazlı dünyasında kullanıcıların ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek adına atılmış önemli bir adımdır.

Sonraki makale Boot Camp ile Mac Bilgisayara Windows 10 Nasıl Yüklenir?