Kendi podcast’lerinizi kaydetmeye başlamayı planlıyorsanız, sesinizi kaydetmek için güçlü ve güvenilir bir araca ihtiyacınız vardır. İlgili yazılım yerleşik bir ses düzenleyicisiyle gelirse, bu daha da iyidir. Podcast’inizi kaydetmek ve düzenlemek için tek bir araç kullanabilirsiniz.

Windows Report, çabalarınızda sizi desteklemek istiyor ve ödevleri sizin için yaptı. Bu makalede, mesajı en kısa sürede almak için Windows bilgisayarınızda kullanabileceğiniz en iyi podcast kayıt yazılımını listeleyeceğiz.

Bu yazılım araçlarıyla kendi podcast’inizi kaydedin

Audacity

Podcast Kaydetmek İçin En İyi Yazılım 2020 Rehberi 1

Audacity , podcast’lerinizi kaydetmenin yanı sıra düzenlemenizi sağlayan tanınmış bir ses kayıt yazılımıdır.

Araç ücretsizdir ve platformlar arası kullanımı da destekler. Bu nedenle, podcast’inizi Windows PC’nize kaydetmeye başlarsanız ve daha sonra Mac bilgisayarınızda düzenlemek isterseniz, bunu yapabilirsiniz.

Audacity’nin temel özellikleri:

 • Canlı ses kaydetme: Bir tartışmayı kaydetmek istiyorsanız, Audacity bunu yapmanıza yardımcı olabilir.
 • Bilgisayar oynatmayı herhangi bir Windows Vista veya sonraki bir makineye kaydedin. Yani, Windows 10’a yükseltmek istemiyorsanız, bu aracı sorunsuzca kullanabilirsiniz.
 • Kasetleri ve kayıtları dijital kayıtlara veya CD’lere dönüştürün.
 • WAV, AIFF, FLAC, MP2, MP3 veya Ogg Vorbis ses dosyalarını düzenleyin.
 • Aşağıdaki biçimler desteklenir: AC3, M4A / M4R (AAC), WMA ve isteğe bağlı kitaplıkları kullanan diğer birçok biçim.
 • Sesleri birlikte kesin, kopyalayın, birleştirin veya karıştırın.
 • Bir kaydın hızını veya perdesini değiştirmek de dahil olmak üzere çok sayıda efekt.

Audacity indir

Hindenburg

Podcast Kaydetmek İçin En İyi Yazılım 2020 Rehberi 2

Zaten podcast kayıt deneyiminiz varsa, Hindenburg’u denemek isteyebilirsiniz. Bu çapraz platform aracı çok yönlüdür ve her biri belirli bir etkinlik için uygun olan çeşitli varyantlarda gelir: gazeteciler, eğitimciler, podcast’ler, anlatıcılar ve daha fazlası.

Podcast kaydına gelince, Hindenburg çok parçalı kaydı destekler , böylece aynı anda birden fazla parçaya kayıt yapabilirsiniz. Basit bir ifadeyle, bu, fikirlerinizi kaydetmek için ikiden fazla mikrofon kullanabileceğiniz anlamına gelir. Herhangi bir USB mikrofonu takın ve kaydetmeye başlayın.

Bilgisayarınıza çok girişli bir ses kartı ekleyebilir ve kaydetmek istediğiniz kanalları seçebilirsiniz.

Podcast’lerinizi kaydetmek için sık sık Skype kullanıyorsanız (örneğin görüşmecileriniz stüdyoya gelemez), kayıt yaparken Skype çağrısı eklemek için Hindenburg’u kullanabilirsiniz. Aramayı yaptıktan sonra, araç Skype çağrısını kaydetmek için yeni bir parça açar. Skype çağrısını kapattığınızda, yazılım stüdyo kaydına devam edecektir.

Aynı zamanda, internetten de kayıt yapabilir ve bir mikrofonla çalabilirsiniz, bu nedenle bununla ilgili bir sınırlama yoktur.

İzleme sistemini kullanarak kayıt yaparken kulaklığınızda hangi parçaları izlemek istediğinizi seçebilir ve bunlar arasında istediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz.

Hindenburg’un temel özellikleri:

Hindenburg karmaşık, zengin özelliklere sahip bir yazılımdır. Yukarıda listelenen seçeneklerin yanı sıra, aşağıdaki en iyi özellikleri de beraberinde getirir:

 • İçe aktarılan sesiniz için otomatik olarak doğru seviyeyi ayarlar.
 • Yerleşik efektler: yankı, gecikme, adım, yankı ve daha fazlası.
 • Ses kaydınız da ki gürültüyü azaltmanıza yardımcı olacak gürültü azaltma.
 • Ses malzemenizi düzenlemek için özel bir pano.
 • Voice Profiler: Bu özellik ideal “canlı” sesinizi otomatik olarak ayarlar.

Podcast’lerinizi bir üst seviyeye taşımaya hazırsanız, Hindenburg’u indirin.

ZenCastr

Podcast Kaydetmek İçin En İyi Yazılım 2020 Rehberi 3

ZenCastr, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar tarafından kullanılabilen ilginç bir podcast kayıt yazılımıdır.

Podcast’lerinizde sık sık misafirleriniz varsa, bu, bir konukun sesini yüksek ses kalitesinde kaydetmek için doğru araçtır.

İşte ZenCastr’ın temel özellikleri:

 • Her misafirin ayrı bir izi vardır: Bu özellik sayesinde her ses kristal netliğinde ses kalitesinde kaydedilir.
 • Kayıpsız WAV ile kaydedin: Mümkün olan en iyi sesi elde etmek için misafirlerinizi kayıpsız 16 bit 44.1k WAV’a kaydedebilirsiniz.
 • Canlı düzenleme için ses tahtası: Prodüksiyon, reklamlar, dinleyicilerin referansları vb.Dahil olmak üzere kayıt sırasında canlı bir dizi öğe eklemenize izin verdiği için post prodüksiyon düzenleme çok daha kolaydır.
 • Misafirlerinizle sesli sohbet : Misafirlerinizle konuşmak için üçüncü taraf bir VoIP yazılımı kurmanıza gerek yoktur . Zencastr bunu yapmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.
 • Dropbox entegrasyonu: Tüm podcast kayıtlarınız bulutta Dropbox hesabınıza kaydedilir. Bu şekilde, bunları hızlı bir şekilde iş arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bu podcast kayıt programını denemek ister misiniz? Eh, sen yapabilirsin ZenCastr aracını resmi web sitesinden indirerek.

Cast

Podcast Kaydetmek İçin En İyi Yazılım 2020 Rehberi 4

Cast, basit ama güçlü bir podcast yazılımıdır. Ses kreasyonlarınızı kaydetmek, düzenlemek ve yayınlamak için kullanabilirsiniz.

Bu aracı, ister kendiniz ister misafirlerin yanında olsun, yüksek kaliteli ses kaydetmek için kullanabilirsiniz. Kayıtlar otomatik olarak bulutta saklanır.

Podcast’inizi kaydetmeyi bitirdikten sonra, bir sonraki adıma geçebilirsiniz: düzenleme bölümünde işi hemen yapmanızı sağlayan güçlü ön ayarlar mevcuttur.

Sonuçtan memnun olduğunuzda, podcast’inizi tek bir tıklamayla yayınlayabilirsiniz.

Cast, ses kaydı yapmak ve düzenlemek için fazla zamana sahip olmayan yeni başlayanlar ve podcast’ler için mükemmeldir.

Üç teklif vardır:

 • Deneme – bir ay boyunca ücretsiz.
 • Hobi – aylık 10 ABD doları
 • Pro planı – profesyoneller için mükemmel.

Cast’a kaydolun.

Bunlar, podcast’leri kaydetmek için Windows PC’nizde kullanabileceğiniz en iyi 4 yazılımdır. Gördüğünüz gibi, bu araçlar çok yönlüdür. Listeyi, yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için uygun programları içerecek şekilde değiştirmeye çalıştık.