İnstagram videoları donuyorsa neler yapılmalıdır

Instagram ‘da canlı yayınlarınız için yardıma mı ihtiyacınız var? İşte, insanların size nasıl yardım edebileceği konusunda bu makalemizde değineceğiz.

Instagramda canlı yayınınız sırasında ortaya çıkan can sıkıcı yorumlardan bıktınız mı? Artık zorbaları uzak tutmak için bir arkadaşınıza ip bağlayarak bunu halledebilirsiniz. Instagram, Canlı yayındayken istenmeyen yorumları ayıklamanıza yardımcı olmak için Canlı videolarınıza bir moderatör eklemenize izin veriyor.

Canlı yayınlarınıza Moderatör eklemeniz bir çok konuda size avantaj sağlar. Ve sizi birçok istenmeyen durumdan korur.

Bu makale, canlı akışınıza nasıl moderatör ekleyeceğiniz konusunda adım adım talimatlar sağlayacaktır.

Instagram, Canlı Yayınlara Denetleme Özelliği Ekliyor

instagram resim2

Instagram, Canlı oturumunuza bir moderatör eklemenizi sağlayan bir özellik ekledi. Özellik, sosyal medya şirketinin Twitter hesabından duyuruldu.

Instagram’ın tweetine göre; bir moderatör Canlı bir video izleyen bir kullanıcı için, yorumları hem raporlayabilir hem de kapatabilir. Ve ayrıca izleyicilere önyükleme yapma şansına da sahiptir.

Instagram Canlı videoları, kullanıcıların Canlı rozetler satın alarak içerik oluşturuculara destek göstermeleri için bir fırsat olsa da, ne yazık ki, içerik oluşturucuyu veya diğer izleyicileri yorumlarda taciz etmek isteyebilecek kullanıcılar da bunlara katılabilir.

Bir moderatör ekleyebilme özelliği, içerik oluşturucunun, yorumları kendilerinin yönetme yöneticisinden geçmeden canlı yayınlarına odaklanmasına yardımcı olur. Bu durum her şey gerçek zamanlı olarak gerçekleştiği için kolay değildir.

Canlı Yayınınıza Moderatör  Ekleme

instagram resim3 1 instagram resim4 instagram resim5

Canlı yayınlarınıza bir moderatör eklemek basit bir işlemdir. Başlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  1. Telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
  2. Ana sayfa akışınızın üst kısmındaki + simgesine ve ardından Canlı’ya dokunun .
  3. Şimdi oturumunuzu başlatmak için ekranın altındaki Canlı düğmesine dokunun.
  4. Canlı yayındayken, ekranın sol alt köşesine gidin ve Yorum’un yanındaki üç noktaya ve ardından açılır menüde Moderatör ekle’ye dokunun.
  5. Ardından, arama çubuğuna Instagram canlı yayınınızı denetlemenize yardımcı olmasını istediğiniz kişinin adını veya kullanıcı adını yazın, ardından bu kişinin yanındaki mavi Ekle düğmesine dokunun.
  6. Instagram şimdi sizden o kişiyi moderatör olarak eklemek istediğinizi onaylamanızı isteyecek. Onayla’ya dokunun .

Bu kadar. Canlı videonuz sona erdikten sonra, oturum sırasında moderatör tarafından yapılan işlemleri inceleyebilirsiniz.

Moderatörler Instagram Canlı Deneyimini Geliştirmeye Yardımcı Olur

Diğer tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi, özellikle canlı yayın sırasında troller ve zorbalar sorun olabilir.

Canlı videolar Instagram’daki gönderilerden biraz daha kişisel olduğundan; genel deneyimin hem içerik oluşturucu hem de izleyiciler için keyifli olması önemlidir. Canlı yayınınıza bir moderatör ekleme yeteneği; Instagram’ın güvendiğiniz birinin yardımıyla hesabınızdaki tacizi yönetmenize yardımcı olmasının bir başka yoludur.