Apple watch nasıl yedeklenir ve nasıl yedekten kurulur?
Apple watch nasıl yedeklenir ve nasıl yedekten kurulur?

Hiç kimse akıllı aksesuarlarını yükseltirken sıfırdan kurulum ile kullanmak istemez. Apple watch nasıl yedeklenir? Yazımızda istenmeyen bu durumun önüne birlikte geçeceğiz.

Şöyle bir düşündüğümüz zaman Apple watch 5 kullanan birisi yeni bir watch 9 aldığı zaman. İlk defa Apple watch kullanıyormuş gibi hissetmek istemez. İşte bu sebeple bu yazımızda Apple watch cihazınızı nasıl yedeklemeniz gerektiğini araştırdık. Ve bu şekilde siz de saatinizi değiştirirken eski saatinizde kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Yazımızın devamında yazılan yönergeleri uygulamak için sahip olmanız gereken tek şey Apple akıllı saatiniz.

Youtube kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz!!

Muhtemelen siz de daha önce kendiniz watch için yedekleme yapmaya çalıştınız, bulamamış olmanız muhtemel. Çünkü apple watch için yedekleme menüsü adlı bir menü bulunmuyor. Apple bu noktada akıllı saatinizi eşleşmiş olan telefonunuzda yedekler.

Hal böyle olunca siz de yeni cihazınızı nasıl eski verilerle kullanacağınızı merak edersiniz. Bu noktada dikkat etmek gereken şey saati yedeklemekten çok otomatik yedeği bulunan saatinizin verilerini yeni saatinize aktarmak. Yedeklemelerin sağlığından emin olmak için cihaz eşleşmesini kesmek yeterli olacak. Çünkü watch eşleşme kesilirken son yedeklemeyi kaydeder. Bu aşama gerçekleşince yeni saate aktarımı yapmak beklenenden çok daha kolay olacaktır.

Apple watch yedeklemesi nasıl yapılır sizin için araştırdık..

Apple watch yedeklemesi yeni saate nasıl kurulur?

Bu metnin en önemli salt bilgi içeren kısmı ise tamamen işin pratikte uygulamanız gereken kısmı. Çünkü gördüğünüz gibi yedek almak adına ek bir şey yapmamız gerekmiyor. Ancak yeni saatimizin bağlanması etabında mevcut yedekleri almak yada almamak tamamen bizim tercihimize bağlı bunu nasıl yapabileceğinizi ise kısaca şu şekilde açıklayalım;

Öncelikle saatimizin eşleşmesinin başlaması için saati açalım ve ilk eşleştirme adımlarını aşağıdaki makalemizdeki gibi gerçekleştirelim.

Apple Watch Tanıtımı ve Kullanımı

Bu aşamayı gerçekleştirirken karşımıza “yedekten geri yükle” seçeneği ve “yeni bir cihaz olarak kur” seçenekleri çıkıyor bu seçeneklerden birinci seçeneği seçiyoruz ve kurulum adımlarına devam ediyoruz. Bu sayede cihazımıza aktarılmış olan yedeklenmiş veriler Apple tarafından sunulan bilgilere göre şunlardır;

 • Yerel uygulamalar için uygulamaya özel veriler
 • Yerel ve üçüncü taraf uygulamalar için ayarlar
 • Uygulama düzeni
 • yuva ayarları
 • Genel sistem ayarları
 • Sağlık ve Fitness verileri
 • Bildirim ayarları
 • Çalma listeleri, albümler, miksler ve Müzik ayarları
 • Siri Sesli Geri Bildirim ayarları
 • Senkronize fotoğraf albümü
 • Saat dilimi Yüz ayarlarını izle