Merhaba bugün Apple TV hakkında bilgiler vereceğiz. Bildiğiniz gibi Apple Tv Fonksiyonları oldukça fazla. Bu konular hakkında tüm detayları sizler için inceledik.

APPLE-MR912TZ-A-4.-Nesil-32GB-TV (786×587)

Apple Tv

Apple Tv akıllı olmayan klasik televizyonlar medya desteği sunar. Diğer markalara oranla geçmişi çok daha eskilere dayanır. Bir çok modeli olan Apple TV’ler oldukça kullanışlıdır. Ayrıca bir çok modeli de vardır. Siz de ihtiyaçlarınıza göre bir adet satın alabilirsiniz.

İlişkili: Ürün Hakkında

TV Boxlar

Bugün varolan TV Box’ların en büyük ilham kaynağı, şüphesiz ki Apple TV oldu. Artık 7’den 70’e her kullanıcının sahip olduğu bir ürün gurubudur. Özellikle kablosuz internet özelliği ve zengin uygulama desteği ile oldukça kullanışlıdır. Televizyonlarınız yeteri kadar smart değilse 1 adet satın almanızı tavsiye ediyoruz.

Kullanım Amaçları

Bu tarz ürünlerin kullanım amaçları oldukça fazladır. Genellikle eski tip televizyon kullanan kullanıcılar daha uygundur. Bunların dışında özgür medya uygulamaları için de tercih edilebilir. Çok fazla alternatifi olması ürünü bulmanız oldukça kolay olacak. Ürünü satın aldıktan hemen sonra kurulum yapılması gerekiyor. Kurulum konusunda çok fazla kaynak mevcut. Bu kaynakları kontrol ettikten sonra, bir internet bağlantısına ihtiyaç duyacağız. İnternet bağlantısını kurduktan sonra ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

243a5ad6577d6990ad538bcbf59ae007.png (1144×689)

Ürün Özellikleri

Bu konuya Apple Tv Fonksiyonları ile başlamak en doğrusu olacak. Bir çok özelliği olan bu tv konsolu hayatımızı kolaylaştırma konusunda oldukça başarılı. İçeriğinde Netflix,Youtube ve diğer uygulamaları barındırıyor. Apple TV’ler ise bu konuda daha farklı özelliklere sahip. Bunlardan en önemlisi, kendine ait özel uygulamalar barındırması. Sonuç olarak bu ürünleri satın almamızın ana sebebi, özel uygulamalar. Bu konuda zengin içerik sunan ürünler, ana tercih sebebimiz olacaktır.

122cad394e0249600a50a48565cc3d9c.png (1146×644)

Alternatif Markalar

Bu sektörde birden çok marka bulunuyor. Apple’ın en büyük rakibi bu pazarda şüphesiz ki Xiaomi isimli marka. Xiaomi bildiğiniz gibi her türden akıllı eşya üretiyor. Bu eşyalar Robot Süpürgeler,Akıllı Ev Eşyaları, Matkaplar, ve hatta akıllı ampüller. Xiaomi dışında ise piyasa da adı yeni duyulan bir çok marka yer alıyor.

İlişkili : Air Play Özelliği

Bu kadar çok markanın olduğu bir pazarda, seçim yapmak oldukça zor oluyor.

Genel Özellikler ve Fonksiyonlar

Apple TV bu konuda Apple ekosistemini oldukça iyi destekliyor. Herhangi bir Apple ürününe sahip olan her kullanıcı, Apple TV ile senkronize olabilir. Bu işlem esnasında fotoğraf aktarabilir, medya oynatabilir ya da ürünü kumanda edebilir. Ayrıca ürüne uzaktan bağlantı da yapabilir. Apple TV’ler Air Play özelliğini de destekler. Bu özellik herhangi bir iPhone ya da iPad üzerinden rahatlıkla uygulanabilir.