Dünyada gün geçtikçe sosyal medya uygulamalarına yenilerini eklemeye devam ediyor.Dünyada en çok kullanılan uygulamalar arasında snapchat uygulamasıda kullanıcılarının ilgi odağı haline gelerek vazgeçilmez bir program haline geldi.

Snapchat sosyal medya platsormu genelde genç kesim tarafından ilgi görmekte. Belirli yaş guruplarının tercihi olmasının sebebi uygulamada paylaşılan video ve fotoğrafların 1 ile 10  saniye arasında sınırlandırılmasından kaynaklanıyor.uygulama üzerinde paylaştığımız bu kısa video ve fotoğraflar snaps olarak isimlendiriliyor.

Kullanıcı olarak snapchat hesabımız üzerinden video,fotoğraf çekerek paylaşabilir paylaşımlarımıza notlar ekleyebilir ve çeşitli çıkartma simgeler ekleyerek paylaşım yapabiliyoruz.

Snapchat uygulamasının bir diğer ilgi çeken özelliğinin ise paylaşılan gönderiler 24 saat içerisinde kendiliğinden siliniyor.Yani bu özelliği snapchat’in geçicilik özelliğini ortaya koyuyor.

Aslında snapchat’i diğer sosyal medya hesaplarından özelligide kalıcılığının olmamasıdır. Örnek verecek olursak bir instagram ve ya facebook hesabı düşünelim. Bu sosyal ağlar üzerinde paylaştığımız video ve fotoğraflarımızı biz silmediğimiz taktirde silinmez biz istediğimiz zaman kaldırabilir ve arşivinden tekrar paylaşabiliriz.

Snapchat’in bu özelliği  diğer sosyal medya hesapları  arasında ayrı bir yerde  olmasında oldukça etkili olduğu anlaşılıyor.

Bugünkü makalemizde snapchat hesabımız üzerinde topladığımız puanları uzun zaman beklemeden nasıl artırabiliriz bunu inceleyeceğiz. Adım adım makalemizi takip edelim.

Öncelik olarak telefonumuzdan snapchat uygulamamıza giriş yapalım.

Uygulamamızın sol üst köşesinde yer alan profil simgesine tıklayalım ve profil ekranımıza giriş yapalı.

Bize açılan profil ekranımızda bizlere ait bilgiler olacaktır.Bu bilgiler arasında profil resmimizin hemen altında kullanıcı adımız yazıyor olacaktır ismin üzerinde şuanki puanımız yazıyor.

puan

Üzerine tıkladığımızda ise puanların detaylı bilgisini bizlere açacaktır bu alandan kaç puanımız var puan tablomuz ne durumda inceleyebiliriz.

Bu alandaki snap puanım gönderdiğimiz her snap üzerinden bizlere bir puan kazandırıyor.

Bu sebepten dolayı her gün sık sık snap göndererek hızlı bir şekilde puanımızı artırabiliriz.

İkinci bir yöntem ise birkaç gün snapchat kullanmaya ara verelim. Birkaç gün sonunda paylaştığımız ilk snap üzerinden bizlere altı puan kazandıracaktır.

Diğer bir yöntem ise aynı anda birden fazla arkadaşımıza snap gönderimi sağlayalım.

Bu işlemi snap çektikten sonra gönder simgesine basalım ve seçim yaptığımız noktada arkadaşlarımızın isimlerine dokunabiliriz ve gönder dediğimizde seçili olan tüm kişiler ile paylaşılmış olacaktır.

Snap gönderdiğimiz her arkadaşımız için bir puan kazanırken genelde gönderdiğimiz snap içinde artı bir puan kazanacağız. Örnegin 7 arkadaşımıza snap gönderdiğimizde 7+1 olarak hesaplanacaktır.

Diğer bir yöntem ise okunmamış snap’leri açalım açtığımız her snap üzerinden bir puan kazanacağız.Bu işlem de snap açmak için gönderici adının yanındaki kırmızı (fotoğraf) vaya mor (video) simgesine dokunalım.Bu adımda dikkat edilmesi gereken nokta snapleri tekrar oynattığında ek puan kazanamayacağız.

Bu adımları uyguladığımızda kısa süre içerisinde oldukça fazla puan kazanacağız