Ana Sayfa Destek Android Ekran Desen Kilidi Unutulursa Ne Yapılır? (Resimli Anlatım)

Android Ekran Desen Kilidi Unutulursa Ne Yapılır? (Resimli Anlatım)

0
Android Ekran Desen Kilidi Unutulursa Ne Yapılır? (Resimli Anlatım)

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde Android cihazlarda Ekran Desen Kilidinin unutulması durumunda yapılabilecek pratik çözüm işlemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Android telefon kullanıyorsanız ve ekran desen kilidini unuttuysanız, hard reset yapmadan, telefonunuza tanımladığınız mail hesabınızı kullanarak desen kilidini sıfırlayabilirsiniz.  Aşağıda görmüş olduğunuz ekran görüntüleri Samsung J5‘e aittir. Aşağıdaki işlemleri adım adım gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Android işletim sistemine sahip farklı marka ve model cihazlarda da bu işlem adımları aynen uygulanabilir. Bu işlem sonrasında telefona hart reset yapmaya gerek kalmayacak. Ama telefonunuzun internet bağlantısının olması ve işlemin dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi, yanlış desen kilidi girdikten sonra 3 saniye içinde tekrar deneyin mesajı gelecek ekrana. Bu kısma öncelikle çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

İkinci olarak ise Gmail hesabınızı kesinlikle bilmeniz gerekmekte. yukarıdaki resimdeki gibi “GOOGLE İLE KİLİDİ AÇ” seçeneği var; faklı marka & model telefonlara aynı işlem için daha değişik bilglendirme menüsü olabilir. Bu kısma çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

“GOOGLE İLE KİLİDİ AÇ” menüsüne dokunduktan sonra Gmail hesabımızı ve şifremizi gireceğimiz ekran gelecektir. Gmail hesabınızı ve şifrenizi hatırlıyorsanız, yukarıdaki resimde gösterildiği gibi girerek, hard reset yapmadan telefonunuzu açabileceksiniz. Ama Gmail hesabınızı ve şifrenizi yanlış giriyorsanız veya hiç bilmiyorsanız, tek çözüm hart reset olacaktır. Bu tür durumlarda kullanmak üzere ve hesap bilgisi gerektiren farklı işlemler için Gmail hesabınızı ve şifrenizi bir yere not edip kaydetmenizi öneriririz…

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.