Facebook Sitene Göm Nedir ? Facebook Gönderileri Sitede Nasıl Paylaşılır? Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal ağı olan Facebook’un bir çok ülkeden ve farklı kültürlere sahip kullanıcısı bulunuyor. Dünya üzerinde 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan sosyal ağ gencinden yaşlısına dünyadaki tüm yaş topluluğuna ulaşmayı başarıyor.  Üstelik ülkelerin dilinde yayın yaparken ücretsiz desteğini sağlıyor.

Tüm bunlara ek olarak kullanım bakımından kolay bir ara yüze sahip olan Facebook sürekli yapılan güncellemeleri ve iyileştirmeleri ile beraber popülerliğinin nasıl artış gösterdiğine  şahit oluyoruz.

Facebook sadece bir sosyal ağ değil diyebiliriz. Facebook bünyesinde bir çok Teknoloji şirketini ve sosyal ağı barındırdığını da belirtmekte fayda olacaktır.

Facebook’un çok amaçlı kullanımı ile beraber Sık sorulan Facebook sitene göm nedir? Facebook gönderisini sitemizde nasıl paylaşabiliriz bu makalemizde bu özelliğini inceleyeceğiz.

Daha önceki makalelerimizde İnstagram için sitene göm özelliğine deginmiştik. Fakat Sitene göm bir içeriği olduğu gibi site ve benzeri yerlerde paylaşmaya yarayan bir özelliktir.

11858 teknik destek

Bu özelliği kullanarak bir içeriği olduğu gibi sitemize/bloğumuza taşıyabiliriz.

Peki Facebook gönderilerini sitede nasıl paylaşabiliriz?

Bu özellik site üzerinden yani www.facebook.com adresinden girişlerde gerçekleştirebilinir. Ancak İşlem için öncelik olarak bu adresi kullanarak Facebook hesabımıza giriş yapalım.

Sitemizde paylaşmak istediğimiz Facebook gönderimizi Ulalım ve gönderinin hemen sağ yanında yer alan üç nokta (…) simgesine tıklayalım.

Küçük bir pencere açılacaktır. Bu alandan sitene  göm seçeneğine tıklayalım.

R

Bu alanda gönderiyi sitene göm yazısının altında gönderi kodu belirlenecektir. Ancak Bu alanda kodu kopyala seçeneğinde sonra site üzerinde kodlama yaptığımız alana kodu yapıştıralım.

Kodu yazdığımız bu alanda oluşturma görünümünden HTML görünümüne geçecektir kopyaladığımız kod. Ancak Bu alandan rahatlıkla yapıştırabiliriz. Ya da gadget ekle – html seçeneği ile beraber bloğumuzu istediğimiz bir bölüme kodu yapıştırıp ve işlem tamamlanır.

İnstagram ve Facebook gönderilerini sitelere ekleme oldukça kolay.