2017’de Chromebook’lar Google Play Store’dan Android uygulamalarına erişme yeteneği kazandı. Bu, Chromebook’ların kullanılabilirliğini artırdı ve sahiplerine Android akıllı telefonların ve tabletlerin erişebileceği neredeyse tüm uygulamalara erişim değişikliği verdi. Chromebook için her şeyi biraz kapsayan bu en iyi Android uygulamalarını bulmak için düzinelerce uygulamayı inceledik.

Chrome OS Android Uygulamalarını Kullanmadan Önce
Android uygulamalarını Google Play Store’dan indirmek için Chromebook’unuzda Chrome OS Sürüm 53 veya üstü çalışıyor olmalıdır. Chromebook’unuzun hangi sürümünün olduğundan emin değilseniz, hangi sürüme sahip olduğunuzu öğrenmek için Ayarlar> Chrome OS Hakkında’ya gidin.

Chrome OS Sürüm 53’ten daha eski bir şey çalıştırıyorsanız, bu makalede belirtilen uygulamalardan herhangi birini indirmeden önce Chromebook’unuzu güncellemeniz gerekir.

Bilgisayar güncellendikten ve yeniden başlattıktan sonra, Ayarlar> Google Play Store’a gidin ve Google Play Store’u etkinleştirin. O zaman ilginç görünen bu uygulamalardan herhangi birini indirmeye hazır olmalısınız.

1.File Manager Astro

chromebookbestapps 1

Chrome’a ​​özgü dosya yöneticisi, Chromebook’unuzda depoladığınız dosyaları yönetmenize ve bunlara erişmenize yardımcı olacak başarılı bir iş çıkarır, ancak Astro Dosya Yöneticisi gibi bunu çok daha kolay hale getirecek uygulamalar vardır. Dosya Yöneticisi dosyalarınızı depolamak ve yönetmek için size tek bir yer sağlar. Dosyalarınızı sıralayabilir, yönetebilir ve hatta yedekleyebilirsiniz.

2.TickTick To-Do List

chromebookbestapps 2

TickTick Yapılacaklar Listesi, Chromebook’larda standart olan Google Görevler listesinde bir gelişmedir. Google Görevler’de doğal olarak yanlış bir şey olmasa da, TickTick kullanıcılara görevleri etiketleme yeteneği de dahil olmak üzere daha fazla sağlam özellik sunar ve bir Pomodoro zamanlayıcısının yanı sıra günlük görev hatırlatıcılarını kullanarak yeni alışkanlıklar oluşturmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir alışkanlık izleyici içerir.

3.Aqua Mail

chromebookbestapps 3

Chromebook’taki varsayılan e-posta uygulaması iyi. Çoğu kullanıcının ihtiyaç duyduğu şeylerin çoğunu yapar. Ancak, e-postanız için biraz daha fazlasına ihtiyaç duyan kullanıcılardan biriyseniz, Aqua Mail bunu sağlar. Birden çok hizmetten birden çok e-posta hesabını bulut depolama ve sağlam güvenlik özellikleriyle entegrasyona bağlayabilir. Aqua Mail sağlam bir dizi kullanışlı özelliğe sahiptir.

4.Firefox Focus

chromebookbestapps 4

Google Chrome tarayıcısı Chrome OS için çok uygundur, ancak herhangi bir nedenle Chrome’un hayranı değilseniz, Firefox Focus iyi ve güvenli bir alternatiftir.

Güvenlik, tarayıcınızın en iyi özelliğidir, çünkü tarama geçmişinizi gizler ve çevrimiçi olduğunuzda web sitelerinin hareketlerinizi izlemesini engeller. Ancak eklenen bir özellik, sayfaların Firefox Focus tarayıcısına yüklenme hızıdır.

5.Photo Editor Pro

chromebookbestapps 5

Tonlarca filtre ve harika özellikler sunan tam özellikli bir fotoğraf editörüdür. Kullanıcılar görüntülerin ışıklandırmasını ve rengini ayarlayabilir, düzinelerce filtreden birini ekleyebilir ve metin ekleyebilir veya kolajlar oluşturabilir. Bununla birlikte, düzenleme yeteneklerinde bazı sınırlamalar vardır ve bazıları (cilt değişiklikleri veya iyileştirici fırçalar gibi) belirgin şekilde eksiktir. Yine de, ücretsiz bir fotoğraf düzenleyicisine ihtiyacınız varsa, bu, bazı programların daha az eklediğini ve işlem sırasında fotoğraf düzenleme konusunda iyi bir iş çıkardığını gösterir.

6.Squid – Take Notes & Markup PDFs

chromebookbestapps 6

Etkin bir kalem veya dijital kalem içeren bir Chromebook’unuz varsa, el yazısı notlar alabilmek her türlü durumda faydalı olabilir. Squid, kaleminizi veya aktif kaleminizi kullanmanızı sağlayan el yazısı notlar almak için harika bir küçük programdır. Çok sayıda şablon vardır ve kullanıcılar belgeleri daha hızlı oluşturmak ve hareket etmek için hareketleri mürekkepleme yetenekleriyle birleştirebilir.

Bir başka harika özellik de Squid’de bulunan paylaşım yetenekleridir. Notlarınızı paylaşın veya bulutta saklayın. Squid notları vektör formatında tuttuğundan, en küçük el yazısını bile yakınlaştırmak için yeterli çözünürlüğe sahip olmama endişesi yoktur.

7.GoPro Quik

chromebookbestapps 7

GoPro, aksiyon kameraları için iyi bilinir. Aslında, GoPro kişisel video kaydedicilerdeki en popüler isimlerden biridir, bu nedenle GoPro’nun Chromebook için ücretsiz, kullanımı kolay bir video oluşturma ve düzenleme uygulaması sunması şaşırtıcı değildir. Kullanıcılar mevcut videoları düzenlemeyi veya en fazla 75 fotoğraftan video oluşturmayı seçebilir.

Oluşturma işlemi sırasında, kullanıcılar video için hangi temayı kullanmak istediklerini seçebilir ve bir film müziği seçebilir, bunların hepsi kolay ve anlaşılması zor değildir.

8.TuneIn – NFL Radio, Free Music, Sports & Podcasts

chromebookbestapps 8

Bilgisayarınızı kullanırken müzik, spor veya sesli kitap akışı sağlayacak bir uygulama arıyorsanız, TuneIn bu şeylerin üçünü ve son dakika haberlerini almak için en iyi uygulamalardan biridir. Sadece bir sorun var: Bu uygulama ücretsiz bir denemeye sahip olsa da, bittiğinde, abonelik için ödeme yapmanız gerekecek ve genellikle aylık yerine yıllık olarak faturalandırılacak.