Blackboard, fakültenin öğrencilerin çevrimiçi erişebilmeleri için kaynaklar eklemelerine olanak sağlayan bir araçtır. Powerpoint, Captivate, video, ses, animasyon ve diğer uygulamalar Blackboard dışında oluşturulur ve öğrencilerin öğretme ve öğrenme çabalarını geliştirmeleri için Blackboard kurslarına eklenir.

Blackboard iki mobil uygulama sunar ve bir uygulamanın bir kursa öğrenci olarak mı yoksa eğitmen olarak mı eriştiğinize bağlıdır. Hem öğrenci hem de öğretim üyesi iseniz, tüm derslerinizle tam olarak etkileşim kurmak için her iki uygulamaya da ihtiyacınız olacaktır. Bu hem Apple hem de Android cihazlar için geçerlidir. Uygulamaları kullanmanız ücretsizdir.

Öğrenciler– kurslara Blackboard uygulaması üzerinden erişilebilir

Fakülte– derslere Blackboard Eğitmeni uygulaması üzerinden erişilebilir

blackboard 1

Çoklu Öğrenme Stilleri Blackboard, öğrencilerin tercih ettikleri öğrenme stillerine göre materyal bulmalarını sağlayan çoklu içerik formatları (metin, görüntü, ses, animasyon, grafik, vb.) Sağlamanıza olanak tanır.

blackboard 2

Blackboard, kurs, ödevler ve sınavlar hakkında birden fazla yere bilgi vermek için bir alan sağlar. Müfredatta, Ders Hedefleri / Hedefleri listesi bulunmalıdır. Ödev veya içerik alanlarında bu amaçların / hedeflerin tekrarlanması, öğrenciyi bir öğrenme yolu aracılığıyla yönlendirecektir.

blackboard 3

Ses / Video herhangi bir kursta olduğu gibi, öğrenciler de bir film yabacı dil öğrenimi için o dilde klibi izleyerek büyük faydalar sağlayabilir. Anadili İngilizce olan insanları görmek ve dinlemek her zaman, her yerde parmaklarınızın ucunda. Bir Blackboard kursuna küçük film klipleri eklenebilir veya Media Streaming Server‘a daha büyük dosyalar bağlanabilir.

blackboard 4

Çevrimiçi İçerik, öğrencilerin bilgileri (ders programı, dersler, bağlantılar, vb.) Kendi programlarına göre incelemelerine izin vermek için çevrimiçi materyaller sağlayabilirsiniz. PowerPoint sunumlarına erişim, eski sınav soruları, ödev cevapları vb. Öğrencilere notlarını geliştirecek çalışma araçları sağlayabilir.

blackboard 5

Değerlendirme AracıBlackboard’de öğrencilerin sınava girmeden önce uygulama sınavları hakkındaki bilgilerini test etmelerini sağlamak için kısa sınavlar oluşturabilirsiniz.

blackboard 6

AtamalarBlackboard, içerik alanının herhangi bir yerine yerleştirilmiş bir Atama oluşturmanıza olanak tanır. Öğrenci bilgileri okuyabilir ve dosyayı notlandırma için gönderebilir. Dosya gönderildikten sonra, Not Merkezi aracılığıyla eğitmen tarafından erişilebilir. Eğitmen dosyayı görüntüleyebilir, puanlayabilir, öğrenci ve kendileri için yorum gönderebilir ve dosyayı geri gönderebilir (Microsoft Word: değişiklikleri, yorumları vb. İzleyebilir)blackboard 7

Atama aracı ayrıca eğitmenin tüm dosyaları bir kerede indirmesine ve bittiğinde hepsini bir kerede kaldırmasına olanak tanır.

blackboard 8

Tartışma AracıBlackboard, öğrencilere ve eğitmenlere kavramları, fikirleri, soruları ve cevapları paylaşma olanağı sağlayan ciddi bir tartışma sağlar. Bu aracı kullanmanın bir yolu Sık Sorulan Sorular (SSS) içindir. Öğrencilerin SSS sorularını / cevaplarını görmelerini sağlayan bir Forum oluşturun. Birbirlerine yardımcı olabilirler ve bireylere e-posta göndermek yerine tüm soruları / cevapları gönderebilirsiniz.

Tartışma Forumları ayrıca sınıf dışında araçlar sağlayarak sınıf zaman tartışmasını genişletebilir. Sınavla ilgili sorular için bir Forum kullanmayı da çok yararlı bulabilirsiniz.

blackboard 9

Grup AraçlarıBlackboard öğrenci gruplarının iş parçacığı içeren bir tartışma panosunda tartışmaları, grup üyeleriyle sohbet etmelerini (eşzamanlı olarak), inceleme veya eklemeler için dosya alışverişi yapmalarını ve / veya birbirlerine e-posta göndermelerini sağlayan ortak bir alan sağlar. Günümüzde öğrencilerin birçok sorumluluğu vardır ve buluşacak zaman ve yer bulmak çok zor olabilir. Bu Grup araçları, tüm kullanıcıların kendi zaman çizelgelerinde toplanmalarına olanak tanır.

blackboard 10

Sanal Sınıf Aracıöğrenciler ve eğitmenler Blackboard içindeki senkron sohbet odasındaki bir konuda iletişim kurabilirler. Beyaz Tahta araçlarıyla gerçek zamanlı iletişim, iş birliği ve çalışma saatleri dışında kullanılabilir.

blackboard 11

Etkileşim, etkileşimli uygulamalar Blackboard rotanıza yerleştirilebilir. Bu uygulamalar öğrencilerin bilgileri hareket, grafik ve metinle birden çok görünümde görüntülemelerine olanak tanır. Bu, birçok farklı öğrenme stili için birden fazla bilgi sağlar.

blackboard 12

Simülasyonlar, gerçek hayattaki problemleri / sorunları simüle ederek, öğrenciler başkaları için ekstra masraf veya tehlike olmadan adımları tekrarlayabilirler. Bu simülasyonlar evde veya internet erişimi olan herhangi bir yerde yapılabilir.

blackboard 13

Digital DropBox & Grade Center, Digital DropBox ve Grade Center iş birliğiyle öğrenciler, eğitmenlerin yorumlar ve değişikliklerle geri dönebilecekleri ödevler gönderebilirler (Word Track Değişiklikleri özelliği). Son ödev teslim edildikten sonra, eğitmenler notu Not Merkezi’ne ekleyebilir. Bu şekilde, öğrenciler dersteki ilerlemeleri hakkında bilgilendirilir ve gerekirse ayarlamak için yeterli zamana sahip olurlar.