Ana Sayfa Mobil 2021 Yılı Uygun Fiyatlı Akıllı Telefon Rehberi

2021 Yılı Uygun Fiyatlı Akıllı Telefon Rehberi

0

Akıllı telefonlar dünyamıza girdikten sonra bir çok marka farklı özelliklere sahip ürünlerini sundu ve yıllar boyunca sunmaya da devam ediyor. İnanılmaz kamera özelliklerinden tutun da çok yüksek çözünürlüklere sahip filmleri sinema kalitesinde izleyeceğimiz ürünler sunuldu , ya da yüksek grafiklere sahip muhteşem , eğlenceli oyunları oynayabileceğimiz güçlü oyun telefonları bizlere sunuldu , fakat bugün sizler için paylaşacağımız bu makalede ki modeller tamamen kullanıcıların temel ihtiyaçlarını karşılayacak türden giriş seviyesi ya da bir tık üstü modeller.

Benim de kişisel tercihim eğer bir teknoloji editörü olmasaydım tamamen temel ihtiyaçlarımı karşılayacak , sosyal medya ve medya uygulamalarında beni üzmeyecek basit giriş seviyesi bir ürün olurdu.

Dilerseniz listemize başlayalım.

1-  Xiaomi Poco X3 NFC

poco-x3-pro-128-gb-z.jpg (415×500)

Bu ürün beni ilk duyduğumda heyecanlandıran alınabilecek en iyi modellerden biri olduğunu düşündüğüm bir cihaz , Xiaomi bu modelde 120 Hz tazeleme hızına sahip bir panel kullandı , buda sosyal medya ve rekabetçi oyunlarda oldukça işe yarayan güzel bir özellik.

Fiyatı: 3000-3500 TL aralığında

2-  Realme 7 Pro

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Realme 7 akıllı telefon piyasasında bulunan fiyat ve performans türünde gösterebileceğimiz en iyi cihazlardan biri. Cihazın dış tasarımı oldukça etkileyici, cihaz kendi sınıfında çok hızlı bu nedenle sizi  oyunlarda, gündelik hayattaki ihtiyaçlarınızda  üzmeyecektir. Şunu da belirtmeliyim ki cihazın ekranı 90Hz yenileme hızına sahip, bu demek ki piyasada bu ekranı bulabileceğiniz en uygun cihazlardan biri Oppo Realme 7 Pro modeli diyebilirim. Ayrıca ürün 8 GB ram desteğine sahip , bu detay günlük kullanımda farkını gösterecektir

Fiyatı: 3000-3500 TL aralığında

 

3 – Xiaomi Redmi Note 9S

xiaomi-redmi-note-9s-64-gb-z.jpg (390×500)

Redmi Note 9S‘in bu yılın en iyi fiyat, performans özelliklerine sahip cihazlardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Teknik açıdan özelliklerine bakıldığında size sundukları tek kelime ile harika.

Kamerası, işlemcisi, ekranı ve akıllara durgunluk veren şaşırtıcı pil ömrü ile kesinlikle dikkat çeken bir akıllı telefon. Çok performans gerektiren işler yapmadığınız sürece 2 günü hatta 3 günü çok rahat çıkartabilecek bir cihaz. Fiyat performans tarafında ürün arayan bir kullanıcının da istediği yegane detaylardan biri de bu olsa gerek. Kamerasının bir tık daha iyi olmasını bekleyebilirsiniz. Fakat  fiyata, performansa bakıldığı zaman kesinlikle değerlendirilmesi gerekilen bir cihaz.

Fiyatı: 3000-3200 TL aralığında

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3 – Oppo A5

oppo-a5-2020-64-gb-z.jpg (403×500)

5000mAh kapasitesine sahip gerçekten büyük bir batarya, şık bir dış tasarım ve büyük bir ekranla, bu kadar düşük fiyat ile satıldığını duyunca inanamayacağınızı düşünüyorum.

Cihazın dörtlü kamerası, orta düzeyde 12 MP ana lens sahip ve özellikle düşük ışık söz konusu olduğunda sınırlı seçeneklerle rakipleriyle tam olarak yarışamayacağını söylemek mümkün fakat bu fiyat düzeyinde alınabilecek başka bir seçenek olmayacaktır , eğer hali hazırda performanslı fakat pil durumdan şikayetçi olduğunuz bir telefonunuz varsa ve rutin işler için 2. bir telefon arıyorsanız kesinlikle tercihiniz bu cihazdan yana olmalı.

Fiyatı: 2300-2600 TL aralığında

4 – Xiaomi Redmi Note 9

xiaomi-redmi-note-9-64-gb-z.jpg (416×500)Listemizde yine bir Xiaomi modeli ,  kısıtlı bir bütçeniz varsa ve 3000 TL altı bir akıllı telefon arıyorsanız, Xiaomi Redmi Note 9 modeli ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla cevap verecektir. Size sunduğu performansı ve cihazın fiyatını düşündüğünüz zaman kesinlikle tartışmasız bir cihaz olduğunu söylemeliyim.

Şık tasarıma sahip olan bir cihaz , arkasında 4’lü bir kamera dizilimine sahip ve bir çok teste üst düzey bir kamera deneyimi sunduğunu söylemeliyim. Ayrıca cihaz 5000 mAh büyüklüğünde bir pile sahip ve yapılan testlerde 2-3 günlük muhteşem bir kullanım ömrü sağladığını söyleyebilirim. Eğer aşırı performans gerektiren kullanım rutininiz yok ise bu cihaz tam da size göre.

Fiyatı: 2500-2800 TL aralığında

5 – Oppo A9

oppo-a9-2020-128-gb-z.jpg (392×500)

Listemizde yine bir Oppo modeli , Oppo A9, çekici bir tasarıma, 48 MP dörtlü kameraya ve piyasadaki en pahalı telefonlardan bazılarını bile gölgede bırakan devasa bir 5000 mAh pil ile birden fazla alanda mükemmel olmayı başaran bir bütçe dostu bir cihaz olmayı başarıyor.

Bunların dışında elinize aldığınız zaman üst düzey bir cihaz hissi veren kaliteli ve kesinlikle bütçe dostu sınıfına giren bir cihaz. Ayrıca yapılan testlerde üst düzey bir kullanım ömrü sunduğunu bize göstermesi de bu sınıfta tercih edilebilecek modeller arasına girmesini sağlıyor.

Fiyatı: 2600-2800 TL aralığında

Sizler için hazırladığımız rehberimizin sonuna geldik , fiyatlar anlık olarak değişiklik gösterebilir , ve buna yönelik olarak gelecek ay farklı bir rehber ile karşınızda olacağız , Sağlıklı günler dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA