Ana Sayfa Destek YouTube Kanalınızı Güçlendirmek

YouTube Kanalınızı Güçlendirmek

102
0

Kanal markalama, yapılandırılmış içerik ve çok daha fazlasıyla ilgili harika ipuçlarıyla YouTube kanalınızı güçlendirmek için gerekli adımları anlatacağız. 

YouTube, internette en çok ziyaret edilen sitelerden biri olduğundan, YouTube pazarlama becerilerinde uzmanlaşmaya çalışan her türden kanalı görmek şaşırtıcı değil.Daha fazla aboneye ulaşmak için kanalınızdaki içeriğin çekici ve çekici olduğundan emin olmalısınız. YouTube kanalınızın kalitesini iyileştirmenize yardımcı olacak bazı akıllı ve etkili teknikleri keşfederken okumaya devam edin.

1. YouTube Kanalınızı Güçlendirmek için Odaklanmış Video İçeriği

YouTube Kanalınızı Güçlendirmek

Kanalınıza trafik çekmek ve hedef kitlenizi artırmak için çok etkili bir yöntem belirli konuları ve / veya tek anahtar kelimeleri kullanmaktır. SEO’nun en iyi uygulamalarını kullanmak, YouTube kanalınızın başarısı için çok önemlidir ve çekiciliğinizi en üst düzeye çıkarmanızı sağlar.

İçeriğinizle ilgili olarak en çok aranan anahtar kelimeleri belirlemenizi sağlayacak harika çevrimiçi anahtar kelime araçları vardır. Dahası, bu, içeriğinizi bu içgörülere göre yapılandırmanız için size yol gösterecektir.

Kanal markalama, yapılandırılmış içerik ve çok daha fazlasıyla ilgili harika ipuçlarıyla YouTube kanalınızı güçlendirmeyi anlatacağız. 

En iyi anahtar kelimelerin hangileri olduğunu nasıl anlarsınız?

İçeriği oluşturmadan önce anahtar kelimenizi seçi. Veya belirli bir konuyu tanımlayarak, zihninizi belirli bir amaca odaklamış olursunuz. Doğru yolda olup olmadığınızı anlamak için bu konudaki diğer videoları izlemek yararlıdır. Bu, rekabetin neler sunabileceğini öğrenmenizi ve bu konuya kendi tarzınızı ekleme yeteneği kazandırır.

YouTube’un altyazılar eklendiğinde bunu tanıması için, anahtar kelimeler her zaman içeriğinizde doğal olarak kullanılmalıdır. Her zaman başlığınızın ve açıklamalarınızın optimize edildiğinden emin olun. Videonuzu 5 dakika veya daha kısa tutun.

2. Mevcut İçeriği Yeniden Çalışın

YouTube Kanalınızı Güçlendirmek

YouTube kanalınızı oluşturmanın kesin bir yolu, oluşturduğunuz taze ve yenilikçi içeriktir. Bununla birlikte, oluşturduğunuz içeriğin boş bir tuvalden üretilmesi gerekmez. Birçok YouTube kanalı, mevcut içeriklerini alaka düzeyi için yeniden düzenleme konusunda tonlarca başarıya sahiptir.

İçeriğiniz yararlı, ilgi çekici ve muazzam bir değer sunar. Ama ek içerik oluşturmak için mükemmel bir platform sağlayan bölümlerini izole etmenin yolları vardır. Çoğu YouTube kullanıcısı, çok sayıda sorunu çözmelerine yardımcı olacak yanıtlar. Ayrıca nasıl yapılır kılavuzları için siteyi ziyaret eder.

Yazılı içeriğinizi diğer platformlarda değerlendirin ve kısa bir videoda ele alabileceğiniz mevcut konuları belirleyin. Videonuzun, izlemeye zaman ayıran kişilere değer katan yenilikçi ve çekici içeriğe sahip olduğundan emin olun. Bu, mevcut abonelerinizin etkileşimde kalmasını sağlar. Ayrıca içeriğinizde yeni olan kişilerin bunu değerli görmelerini ve kanalınıza abone olmaktan mutlu olmalarını sağlayacaktır.

3. İzleyicilerinizle Etkileşim Kurun

YouTube Kanalinizi ve Videolarinizi Guclendirmek icin 6 Ipucu 4

YouTube özünde bir sosyal medya platformudur. Bu nedenle her zaman kitlenizle etkileşim kurduğunuzdan emin olmalısınız. İçeriğinizi sindirenlerle sosyal etkileşim kritiktir. Sadece çekici içeriği düzenli olarak yayınlamak değil, aynı zamanda içeriğinizi izleyenlerle aktif olarak etkileşim kurmak da büyük önem taşımaktadır.

Olumlu yorumlar ve teşvik edici tartışmalar, kanalınızı YouTube topluluğu ile büyütmenize yardımcı olmanın mükemmel yollarıdır. Dahası, YouTube’un aboneleriyle etkileşim kuran kanalları ödüllendirdiği bilinmektedir. YouTube’un değerlendirdiği kategorilerden bazıları izlenme süresi, yorumlar, beğenilenler ve beğenilmeyenler ile kanalınızda harcanan genel süredir.

Platformunuzda yayınlanan her yoruma yanıt verin. Bu durum kullanıcıların etkileşime girmeleri için sesli ve görsel istemler kullanmalarını sağlamak akıllıca olacaktır. Her zaman kullanıcıları etkileşime girmeye teşvik eden içerik yayınlayın ve etkileşimlerini takip ettiğinizden emin olun.

4. Kanalınızı Markalayın

YouTube Kanalinizi ve Videolarinizi Guclendirmek icin 6 Ipucu 5

Birçok YouTube kanalı inanılmaz derecede değerli içeriğe sahiptir, ancak çoğu zaman doğru sayıları çekmez. Bunun nedeni, platformlarının çok az görsel çekiciliğe sahip olmasıdır. Kanalınızı ziyaret eden kullanıcıların abone olmasını sağlamak için kanalınızı markalaştırarak profesyonel bir görünüme sahip olmanız gerekir. Bu, kullanıcıların kanalınızı ciddiye almasını ve içeriğinizi hemen tanımlamasını sağlayacaktır.

Diğer platformlarda mevcut bir markanız varsa, bu markayı YouTube içeriğinize entegre etmek nispeten kolay olacaktır. Alternatif olarak, kanalınızla özdeşleşen benzersiz bir marka öğesi oluşturabilirsiniz. Markanız, bilinçaltında sunduğunuz kaliteli içerikle ilişkilendirilecek ve kullanıcılarınız markanıza güven geliştirecek.

Görsel markanızla birlikte, kanal başlığınıza özel URL’ler eklemeniz çok önemlidir. Ek olarak, biyografiniz çok güçlüdür ve kendiniz ve içeriğinizin neyle ilgili olduğu hakkında bazı büyüleyici kelimeler eklemelisiniz.

5. Diğer Sosyal Medya Platformlarında Tanıtın

YouTube Kanalinizi ve Videolarinizi Guclendirmek icin 6 Ipucu 6

Sosyal medyanın güzelliği, kullanıcıların içeriklerini çeşitli sosyal kanallarda sorunsuz bir şekilde tanıtabilmesidir. YouTube kanalınızı ve içeriğini diğer sosyal medya platformlarınız da tanıtarak, hedef kitlenizi hızla büyütebilir ve abone tabanınızı artırabilirsiniz.

LinkedIn, Facebook, Pinterest ve Instagram gibi en popüler sosyal platformlar, kanalınızı oraya taşımak için harika bir temel sağlar. Kendi blogunuz varsa, burası içeriğinizi paylaşmak için de harika bir yerdir.

Bazı sosyal medya platformları, YouTube kanalınıza doğrudan bir bağlantıyla videonuzun bir fragmanını yayınlamanıza izin verir. Bu, kanalınıza daha fazla trafiği teşvik eder ve abone olacak kullanıcıların şansını artırır.

6. Çekici Küçük Resimler Kullanın

YouTube Kanalinizi ve Videolarinizi Guclendirmek icin 6 Ipucu 7

Birçok YouTube kanalı, içeriklerinde küçük resimlerin gücünü hafife alıyor. Küçük resimlerin aslında içeriğinizi görüntülemeyi seçen kullanıcılar üzerinde büyük bir etkisi vardır. Videolarınızın reklamı YouTube’da her yapıldığında, kenar çubuğunda bir küçük resim olarak görünürler. Küçük resminiz benzersiz olmalı ve rakiplerinizden sıyrılmalıdır.

Bir kullanıcı YouTube’da olmasa ve internet araması yapsa bile, çekici küçük resminiz YouTube’da daha yüksek tıklama oranlarının keyfini çıkaracağınız için daha üst sıralarda yer almak zorundadır. Tıklama oranınızı artırmak için bazı şık fikirler arasında okların, büyük metinlerin, alışılmadık görsellerin ve vurgulanmış bölümlerin kullanılması yer alır.

Önemli!

YouTube kanalınızı güçlendirmek istediğinizde, ortak bir çaba sarf etmelisiniz. Rekabet dolu bir platformda bir niş oluşturmaya çalışırken göz korkutucu bir görev gibi görünse de, tartıştığımız teknikler başarınız için mükemmel bir şablon sağlar.

Bazı yöntemler diğerlerinden daha fazla enerji gerektirirken, her biri diğerine iltifat eder ve içeriğiniz hakkında daha fazla görüntü elde etmek ve abone listenizi artırmak için bunların hepsini aktif olarak dahil etmelisiniz. Roma bir günde inşa edilmedi, bu yüzden sahip olduklarınızı inceleyin ve oradan inşa edin. İyi şanslar!