Ana Sayfa Bilgisayar Yüklemeniz Gereken 5 Google Chrome Eklentisi

Yüklemeniz Gereken 5 Google Chrome Eklentisi

0
Yüklemeniz Gereken 5 Google Chrome Eklentisi

Siz değerli makale okurlarımızla bu yazımızda, yüklenmesini önerdiğimiz 5 önemli Google Chrome eklentisi ile ilgili bilgiler paylaşacağız.

İnternet kullanıcılarının en çok kullandığı Google Chrome,%60’lık kullanım oranı ile en yakın rakibi İnternet Explorer (Microsoft Edge)‘den 3 kat daha fazla popülerdir. Ancak birçok Google Chrome kullanıcısı bu tarayıcının daha efektif kullanımı için hangi uzantıların gerekli olduğunu bilmemektedir. Sizler için yapmış olduğumu araştırmalar sonrasında, Google Chrome tarayıcısına eklemeniz gereken 5 önemli uzantıyı sizlerle paylaşacağız. Chrome Web Mağazası’nda yüzlerce ürün bulunduğundan dolayı yararlı uzantıların neler olduğunu merak ettiğinizden eminiz.

  • Hover Zoom +

‘Hover Zoom +’ uzantısı, fare imlecini destekleyen tüm web sitelerindeki görüntülerin üzerine gelmeniz durumunda, otomatik olarak boyutu tam boyut olarak ayarlayacaktır. Bu işlem sizlere biraz basit gelebilir, ancak eklentiyi kullandıktan sonra kullanımdan vazgeçmek istemeyeceksiniz.

Facebook, Twitter, Amazon, Google Görseller ve YouTube da dahil olmak üzere pek çok site Hover Zoom +’u destekler. Hover Zoom’un açık kaynak kodlu bir sürümüdür.

  • YouTube için ‘Magic Actions’ eklentisi

YouTube, trafik bakımından internette en çok ziyaret edilen ikinci site olarak adından sıkça bahsettirmektedir. Bu nedenle, video izleme zevkinizi arttırmak amacıyla sayısız Chrome uzantısının olması çok da şaşırtıcı olmamalıdır. YouTube’u istediğiniz gibi özelleştirebilmenizi sağlayan, kullanım ve puanlama oranı oldukça yüksek olan ‘Magic Actions’ eklentisi bulunmaktadır.

Uzantının işlevleri, fare tekerleği ile ses kontrolü, renk filtreleri ve gece/gündüz izleme modları gibi küçük ama bir o kadar yararlı öğelerden oluşmaktadır. YouTube üzerinden izlemiş olduğumuz videoları yüksek kalitede izleyebilmek ve otomatik olarak oynatmak için sağ alt kısımda çıkan çözünürlükle işlem sağlayabilirsiniz.

LastPass

İnternetteki birçok insanın hala e-mail, Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarında çok kolay şifreler kullandığı bilinmektedir. ‘123456’ gibi bir şifreden daha zor bir şeyi tercih edenler bile güvenlik riski taşımaktadır. Hangi parolaları, hangi hesaplarında kullandığını unutan kullanıcılar bulunmaktadır. Google Chrome üzerinden giriş sağlayan kullanıcıların koymuş oldukları şifrenin unutmaması için LastPass‘ eklentisinin kullanması sorunlarını giderecektir. Şifrenizi belirledikten sonra geri kalan korumayı ‘LastPass’ sağlayacaktır.

  • ‘Save to Pocket’ eklentisi

İnternet üzerinde gezinti sağladığımız sırada karılaştığımız ilginç bir şey olduğunda, arkadaşlarımızla paylaşmak ya da daha sonra tekrar izlemek isteriz. Birçok kullanıcı bu işlem için ‘Save to Pocket’ eklentisini kullanmaktadır. Google Chrome uzantısına bu eklentiyi eklemeniz yeterli olacaktır.

22 Milyondan fazla insan ‘Save to Pocket’ eklentisini kullanmakta olduğundan dolayı, bu eklentinin popüler olmasının nedenini anlamak noktasında çok da zorlanmamaktayız. Kurulumunu gerçekleştirdikten sonra eklenti simgesine basit bir tıklama ile, tarayıcıda görüntülenen ne olursa olsun daha sonra tekrar izlemek veya paylaşmak için kaydetmektedir.

  • Pushbullet

Kullanım gerçekleştirdiğimiz birden çok teknolojik cihazı birbirine bağlayan bir eklenti inanılmaz faydalı olacaktır. Pushbullet, kolaylıkla bir makineden diğerine bir şey taşımanızı sağlayan, telefonunuzun bildirimlerini bilgisayarınıza aktaran ve bilgisayarınızdan doğrudan SMS mesajları alıp gönderen bir uzantı olduğundan dolayı bu uzantıyı eklemenizde de fayda bulunmaktadır.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.