Xiaomi Telefonlarda SMS gelmemesi sorunu

Xiaomi Telefonlarda SMS Sorunu gibi çok nadir karşımıza çıksa da genel olarak can sıkıcı bir durumdur.

Bu yazımızda ise Xiaomi telefonlarda genelde de redmi note 9 da karşımıza çıkan mesaj göndereme sorununu birkaç işlemle çözebiliyoruz.

Telefonunuzda yaşadığınız SMS sorunu cihaz kaynaklı ya da operatör kaynaklı yaşmaktasınız. Ancak bu durumun çözümü mevcuttur. İşlemi denemeden önce öncelikle servis operatörünüzle görüşmenizi tavsiye ederiz. Şimdi sizler telefonunuzda neler yapmanız gerekir bunlara birlikte göz atalım.

Xiaomi Telefonlarda SMS Sorunu Çözümü

ilk olarak arama kısmına *#*#4636#*#* tuşlayalım.

Ardından  karşımıza çıkan menüde sim kartımızın bulunduğu yuvaya göre 1 veya 2 yi seçiyoruz.

Seçimi yaptıktan sonra  açılan yeni pencerede SMSC seçeneğini buluyoruz. Daha sonra burada SMS merkez numarasını güncellememiz gerekiyor. Düzenlemeniz gereken SMS merkez numarasının örneğini aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

Xiaomi Telefonlarda SMS Sorunu

Ancak SMS merkez numarası ise kullandığımız operatöre göre  numaralar değişiklik gösteriyor. Ayrıca bu numaralar sürekli olarak değişkenlik gösterir. En doğru bilgiyi servis operatörünüzü arayarak öğrenebilirsiniz. Ancak sizlere bazı SMS merkez numarası bilgilerini iletelim.

Türkcell SMS Merkez Numarası: +905329010000

Vodafone SMS Merkez Numarası: +905429800033

Türk Telekom (Avea) SMS Merkez Numarası: +905598008000

Kullanıdığınız operatör  sms merkez numaralarını yukardan bakarak yazabilirsiniz.

Numarayı yazdıktan sonra güncelle diyerek işlemi bitiyoruz. Ardından cihazımızı yeniden başlatarak sorunu çözmüş oluyoruz. Böylece Xiaomi telefonlarda SMS sorunu çözümünü anlattık. Umarız makalemiz sizler için faydalı oldu. Ayrıca eğer normal sms alabiliyorsanız ancak Facebook tarafından sms alamıyorsanız bunun için sitemizde bilgiler var. Bunun için Facebook tan SMS gelmemesi sorunu için makalemize de göz atabilirsiniz.

1 Yorum

 1. 1.Ayarlar
  2.Uygulamalar
  3.Uygulamaları yönet
  4.Üç nokta tıklayın
  5.Varsayılan uygulamalar
  6.Mesajlaşma
  7.Kullanacağın mesaj uygulamasını seç
  8.ok