Bugün, Xbox Gamepass Üyelik İptali hakkında bilgiler vereceğiz.

Xbox

Microsoft tarafından üretilen bir konsol markasıdır. Özellikle Sony ile olan rekabette büyük rol oynamaktadır. Günümüze kadar gelmiş en büyük iki konsol markası Playstation ve Xbox olmuştur. Her iki firma da zaman zaman sıkıntılar yaşasalarda aralarında ki rekabet her zaman taze kalmıştır. Özellikle Xbox bir dönemler yok olma tehditiyle karşı karşıya kaldı. Fakat bu sorunu da aşarak en büyük rakibiyle kıyasıya mücadele etmeye devam etti.

e6ae2663-8ffa-4351-bf9d-83c2ad0a20a2.jpg (1920×1250)

 

Gamepass Dönemi ve Yeni Nesil Konsollar

Gamepass bildiğiniz gibi aylık ve yıllık aboneliğe dayalı bir oyun kütüphanesidir. Bu kütüphane Xbox ve PC ve mobil kullanıcılarına özeldir. Firma bu yenilikle birlikte yeni nesil konsollarını da üretti. Bu ürünler Xbox Series S ve Series X modelleriydi. 2 konsolda üstün özeliklere sahiptir. Series S 2K 120 FPS, Series X 4K 120 FPS özelliklerine sahiptir. Game Pass üzerinden bu konsollara özel onlarca yeni nesil oyun mevcuttur.

original.png (960×400)

038bfc7b 2ebf 4e7f bd41 c76c8e6d2b8b.jpg?n=10202018 Image

Xbox Gamepass Üyelik İptali

Xbox Gamepass’ten sıkılan kullanıcılar oldukça kolay bir şekilde üyeliğini iptal ettirebilir. Üyelik iptal işlemleri sanılanın aksine oldukça basittir. İşleme başlamadan önce Gamepass satın alırken kullandığınız mail bilgileriniz de gerekecektir.

İşlem için öncelikle microsoft.com‘a giriş yapalım. Giriş yaptıktan sonra, profil fotoğrafımıza tıklayarak hizmetler ve abonelikler kısmına tıklayalım. Bu kısımda microsoft.com üzerinden satın aldığınız hizmetleri göreceksiniz. Bu hizmetler arasında bilgileriniz doğru ise Gamepass hesabınız da gözükecektir. Xbox Gamepass başlığının üzerine tıklayarak, Yönet butonuna tıklayalım.

Yönet butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada bulunan, Otomatik Yenilemeyi Kapat seçeğinin üzerine tıklayalım. Bu işlemden sonra bir defalık onaylama işlemini kabul ederek üyeliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Üyelik iptali işlemimden sonra, kalan kullanım sürenizi de kullanabilirsiniz.

1280x720.jpg (1280×720)

Gamepass Üzerinden Para İadesi Nasıl Alınır

Xbox Gamepass üzerinden para iadesi almak mümkündür. Bu işlem için Xbox uygulaması üzerinden Hesap kısmına tıklayarak Para iadesi talep et kısmına giriş yaparak talebinizi iletebilirsiniz. Fakat bu işlem için belli başlı iade süreci mevcuttur. Bu süreci aşağıda maddeler halinde sıraladık.

  • İade talep eden kullanıcılar bu durumu 24 saat içerisinde bildirmelidir.
  • 24 saat içerisinde bildirilen iadeler kabul görmektedir.
  • İade talep eden kullanıcıların Xbox Gamepass’i kullanmamaları gereklidir.
  • Oyun indirilen hesapların yaptığı satın alımların iadesi kabul edilmemektedir.

Ayrıca bizlere yeni nesil konsolların hatalarının çözümleri hakkında da ulaşabilirsiniz.