WORD’DE İKİ SÜTUN NASIL YAPILIR?

Öncelil olarak Microsoft Word nedir Word ile neler yapabiliriz kısa bir bilgi edinelim;Microsoft Word bilgisayarımızda yada telefonumuza yükleyebilecegimiz bir yazı yazma  ve biçimlendirme  kelime işlem programıdır.Geçmişte daktilo ile uzun uzadıya yazdığımız yazıların yanı sıra hem kolaylık hemde altarnatif özellikleri ile en çok kullanılan Office programlarından bir tanesidir. Microsoft firması tarafından Windows işletim sistemi altında çalışacak şekilde hazırlanmış oldukça kolay ve anlaşılır özelliklere sahiptir.Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız okul,tez,basın yayın,kitap,makale ve benzeri bir çok alanda kullanabileceğimiz yazı programıdır.Peki Word ile neler yapabilirim? Microsoft Word programı kendi içerisinde bir çok işlemi otomatik olarak kendisi yapabilme özelliğine sahip.Örnek olarak sayfa numaraları,dipnotlar,içindekiler ve benzeri özellikler. Word  ile yazılarımıza efekt verebilir yazı tipi,boyutu,rengi gibi değişiklikler yapılabilir.Bunların yanı sıra grafik,tablo ve çizim yapabiliriz.Çeşitli sayfa görünümlerine sahip olabiliriz.word otomatik olarak kelime düzenleyebilir olma özelliği ile de kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlamakta dır.

Şimdi hep birlikte Word üzerinde iki sütun nasıl eklenir bu makalemizde görsel içeriklerle öğrenelim. Ben sizler için örnek bir metin alarak işlemlerimizi tamamlayacağım.

Öncelik olarak boş bir Word sayfası açalım.

Sayfamızın üst kısmında yer alan DÜZEN veya SAYFA DÜZENİ yazan menüye tıklayalım

DÜZEN

Başlıkların hemen altında yer alan sütunlar menüsüne giriş yapalım.

SÜTUN

Karşımıza küçük bir pencere açılacaktır bu pencereden iki veya da yazımızı  kaç sütun halinde görmek istersek seçimimizi yapalım Ben iki sütun halinde devam edeceğim.

SÜTUN1

Karşımıza yazımız iki sütun halinde gelecektir. Peki sütunlar arasına çizgiler eklemek istersek nasıl yapacağız devam edelim. Tekrar sütunlar başlığına tıklayalım ve açılan pencerede en altta yer alan diğer sütunlar başlığına tıklayalım.

DİGER SÜTUN

İstenilen alana giriş yaptıktan sonra bizleri karşılayan penceremizde araya çizgi koy butonu olacaktır bu butonu işaretleyelim.

ARAYA ÇİZGİ KOY

 

Ve gelen ekranımızda artık istedigimiz gibi iki sütundan oluşan araya çizgi koyularak bölmelere ayrılan Word belgemize sahibiz demektir.

SON

word’ün bir çok özelliği ile istediğimiz sayfaları elde edebilir ve kullanabiliriz.