telefonla windows xp etkinleştirmek

Bu yazımızda sizleri Windows XP telefonla etkinleştirme işlemi nasıl yapılır işlem adımlarını detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Windows XP bir işletim sistemine sahipseniz bu sistemin etkin olması gerekir. Eğer Windows etkinleştirilemedi gibi uyarı alıyorsanız ürün anahtarına ihtiyacınız. Böylece yazımızda sizlere işletim sistemini nasıl etkinleştireceğinizi anlatarak bu uyarıdan kurtulmanızı anlatıyoruz. Windows XP’yi telefonla etkinleştirme adımlarını sayfamıza sıraladık. Ayrıca bir çok kullanıcı telefonlarda Windows XP’yi nasıl etkinleştirebilirim sorusuna yanıt aramaktadır. Bu işlem için yapmam gereken işlem ve adımlarını iletiyoruz.

Benzeri bir çok soru ve merak uyandıran birden fazla görüş ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sizlerde bu sorular ile karşılaşan kullanıcılar arasında iseniz çözümü için doğru adrestesiniz.

Bu sorularınızın yanıtı için sizler ile en doğru ve en iyi çözüm yolunu bu makalemizde ele aldık. Ayrıca tüm kullanıcılar için aşağıdaki metnimize göz attığınız da çözüme ulaşabileceğinizin bilgiler yer almaktadır.

Windows’u telefonla etkinleştirmek üzere Microsoft müşteri hizmetleri temsilcisine başvurmak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Windows XP Telefonla Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Telefon ile Windows XP cihazınızı etkinleştirmek için aşağıda yapmanız gerek adımlar yer almaktadır.

Öncelikle bilgisayarınızda sol tarafta yer alan Başlat‘ı tıklatınız. Ardından Tüm Programlar seçeneğine tıklayalım. Daha sonra Donatılar bölümüne giriş yapalım. Burada karışımıza çıkan Sistem Araçları‘nın üzerine gidiniz. Daha sonra Windows’u Etkinleştir‘i tıklatın. Ayrıca direkt olarak Başlat’ı tıklattıktan sonra direkt olarak karışımıza etkinleştir yazıda çıkarsa burayı da seçebilirsiniz. Başlat menüsünde en üstte yer alan Windows’u Etkinleştir’i tıklatın. Buna ek olarak bildirim alanında bulunmakta ise Windows’u Etkinleştirme simgesini tıklatınız. Böylece etkinleştirme ekranına ulaşacaksınız.

Windows XP Telefondan nasıl etkinleştirebilirim

Evet, Windows’u şimdi etkinleştirmek için müşteri hizmetleri temsilcisine telefon etmek istiyorum‘u tıklayın.

 

Hayır, şimdi kaydetmek istemiyorum, yalnızca Windowsu etkinleştir’i tıklayın.

windows xp etkinleştirmek için telefondan işlem yapma

Windows’u telefonla etkinleştir iletişim kutusundaki adımları izleyin ve ardından İleri‘yi tıklayın.

ürün anahtarı ile windows xp etkinleştirme

Etkinleştirme tamamlanıp aşağıdaki ileti görüntülendiğinde Tamam‘ı tıklayın. Windows XP telefonla etkinleştirme işleminiz tamamlandı.

Windows XP Telefonla Etkinleştirme adımları oldukça basit ve anlaşılır. Bu makalemizde Windows XP işletim sistemine sahip bilgisayarınızda ürün etkinleştirmeyi siz kullanıcılar için en yalın hali ile ele aldık. Aşamalara dikkat ederseniz sorun herhangi bir sorun yaşamadan etkinleştirmeyi yaparsınız.

Yukarıda sizler için paylaştığımız yazımızda bu konu hakkında detaylı bilgi edindik. Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen sonuca ulaşamadıysanız endişe etmeyiniz. Yapmanız gereken tek şey 7/24 canlı destek hattımızı aramanız yeterli olacaktır.  Canlı destek hattımızdan bu konu hakkında sözlü ve cihazınıza uzak bağlantı desteği ile de amacınıza ulaşırsınız.

Umarız Windows XP telefonla etkinleştirme konusunda makalemiz işinize yaradı. Ayrıca Windows XP kullanmanızın sebebi XP oyunlarını oynamak ise Windows XP oyunlarını Windows 11 de çalıştırma konusunda makalemizi inceleyebilirsiniz.