Teknolojinin bizlere sağladığı kolaylıkları sizler için incelemeye devam ediyoruz. Bundan 20 sene önce bulunduğunuz yerdeki bütün restaurantlar bir gün gelecek tek tıkla elinizin altında olacak deseler ne düşünürdük acaba? Günümüz teknolojisiyle artık bu mümkün. Hatta işi biraz daha ileriye götürerek bu hizmet artık cep telefonlarımıza bir kaç dokunuş kadar kolay hale geldi bizler için.

Hiç şüphesiz ki online sipariş konusunda Türkiyenin lider firması yemeksepeti’dir. Önceleri www.yemeksepeti.com üzerinden ulaştığınız bu hizmete artık akıllı telefon ve tabletlerinizden de ulaşabiliyorsunuz. Bu hizmete sahip olmak için akıllı cihazınızın uygulama marketine girerek yemek sepeti uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

Daha sonra eğer üyeliğiniz varsa var olan üyeliğiniz ile giriş yapabiliyor ya da yeni üyelik oluşturabiliyorsunuz.

r1

Gerekli seçim işleminin ardından içinde bulunduğumuz yere gönderim yapan ve açık olan restaurantlar listeleniyor.

r2

 

r3

Restaurant seçiminin ardından daha sonra önümüze gelen menülerden siparişimizi seçebiliyoruz. Daha sonra bu siparişlerimizin durumunu “Siparişlerim” bölümünden, siparişlerde yaşadığınız sorunlar ilgili de “Canlı Destek” bölümünden yardım alabiliyorsunuz. “Canlı Destek” bölümünden yemek sepeti görevlisi ile birebir yazışarak sorunlarınıza çözümler sağlayabiliyorsunuz.

r4

Dilerseniz siparişlerinizden 90 dakika sonra sipariş verdiğiniz restaurant hakkında yorumlarda bulunabiliyorsunuz ve ilgili siparişinizi puanlayabiliyorsunuz. Bu sayede restaurantların hizmet kalitesini ölçebiliyorsunuz. Daha evvelden aldığı puanlardan dolayı yüksek puanlı restaurantlardan sipariş vermeniz sizler için iyi olacaktır.

r5

 

Ayrıca kontrol panelinden Online Kredi Kartı tanımlaması yaptığınızda siparişlerinizde her seferinde kredi kartı bilgilerinizi gerek kalmıyor. Restaurantların ödeme kabul özelliklerine göre dilerseniz banka kartı veya yemek kartlarıyla da ödeme sağlayabiliyorsunuz. Kontrol panelinden dilediğiniz kadar adres tanımlaması yaparak kayıtlı adres sayınızı artırabiliyorsunuz

Hazırlayan: Uğurcan ÜN