Bu anlatım sadece Mozilla Firefox tarayıcı içindir. Farklı tarayıcıların benzer eklentileri mevcuttur.

Tarayıcı virüsüne engel olma ya da reklamlardan kurtulma için tarayıcınız sürekli olarak istenmeyen sitelere yönlendiriliyorsa veya İnternette gezinirken reklamlar çıkıyorsa, bilgisayarınıza veya telefonunuza kötü amaçlı yazılım yüklenmiştir. Bu kılavuz, adım adım kolay talimatları izleyerek reklam yazılımlarını, tarayıcı korsanlarını ve diğer kötü amaçlı yazılımları ücretsiz olarak nasıl kaldıracağınızı öğretir.

Nasıl Anlaşılır?

Bilgisayarınızda tarayıcı korsanının yüklü olduğuna dair birkaç tipik işaret:

Reklamlar, olmaması gereken yerlerde görünür.
Web tarayıcınızın ana sayfası, izniniz olmadan gizemli bir şekilde değişti.
Genelde ziyaret ettiğiniz web sayfaları düzgün görüntülenmiyor.
Web sitesi bağlantıları, beklediğinizden farklı sitelere yönlendirili.
Sahte güncellemeler veya başka yazılımlar öneren tarayıcı açılır pencereleri görünür.
Diğer istenmeyen programlar sizin bilginiz dışında yüklenebili.
Bilgisayarınızda tarayıcı korsanının olup olmadığını kontrol etmek ve ücretsiz olarak kaldırmak için lütfen aşağıdaki kılavuzu kullanın.

Mozilla Firefox için Adblock

Mozilla Firefox yüklü bilgisayarınızda Firefox tarayıcısını başlatın ve sağ üst köşedeki ayarlar menüsünü tıkladıktan sonra Eklentileri tıklayın.

adm1-1

Açılan sayfada sağ tarafta bulunan arama çubuğuna Adblock yazın ve arayın

adm2-1

Açılan sayfasında Adblock Plus ı bulun ve karşısındaki Kur u tıklayın

adm3-1

Sonrasında eklenti yükleniyor. Adres çubuğunun sağında bir ABS ikonu görünür. Bu aktif olduğu anlamına gelir.

adm4-1
adm4-2

Bundan sonra javascriptle sitelerde oluşan reklamlar engellenecektir. Siz de internette reklamsız keyifli bir gezinti yapacaksanız.

 


Bundan sonra javascriptle sitelerde oluşan reklamlar engellenecektir. Siz de internette reklamsız keyifli bir gezinti yapacaksanız.

Ayrıca bu linke doğrudan ulaşmak için burayı tıklayın

Bu kötü amaçlı yazılım temizleme kılavuzu, adım sayısı ve kullanılan çok sayıda program nedeniyle bunaltıcı görünür. Bunu yalnızca, herkesin kötü amaçlı yazılımları ücretsiz olarak kaldırmak için kullanabileceği açık, ayrıntılı ve anlaşılması kolay talimatlar sağlamak için bu şekilde yazdık.
Lütfen tüm adımları doğru sırayla gerçekleştirin. Herhangi bir noktada herhangi bir sorunuz veya şüpheniz varsa, durun ve yardımımızı isteyin .

Bu eklenti sadece Google Chrome tarayıcısına has bir özellik değildir. Kullanıcılar tercihen Opera gibi farklı tarayıcılarda kullanırlar. Opera Kullanıcıları için burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Son Güncelleme 13 Ocak 2022 Yazar Yasin ER