İPad Pro Magic klavye nihayet geldi ve iPad Pro 2020 sürümünü tamamladı . Jest dostu dokunma tik yüzey ve zarif tasarımı, iPad Pro’yu MacBook gibi daha çok hale getirmenin uzun bir yoludur ve makas değiştirme tuşları da yazmanın harika olduğunu hissediyor. Sihirli Klavyenin hem ağır ağırlığı hem de yüksek fiyatı ile karşılaştırılmamasını diliyoruz.
Screenshot 3 5

11’’ İpad Pro Sihirli Klavye Özellikleri

Anahtar mekanizması: Makas anahtarı
Boyutlar: 9.7 x 7.5 x 0.6 inç
Ağırlık: 1.3 pound
Destekler: iPad Pro 2020, iPad Pro 2018

Geliştiricilerin ayrıca Magic klavyenin dokunma tik yüzeyini daha iyi desteklemek için uygulamalarını güncellemeleri gerekiyor. Ancak, bu iPad Pro Magic klavye incelemesinin açıklayacağı gibi, özellikle tabletlerini bir dizüstü bilgisayar gibi daha fazla yapmak isteyenler için daha iyi bir iPad Pro klavye yoktur.

Screenshot 9

Uzun zamandır Apple’ın Sihirli Klavye markası hakkında neyin “büyülü” olduğunu merak ettim, çünkü şirketin masaüstü ve dizüstü bilgisayar klavyeleri için adını kullandığı ve burada iPad Pro havada havada kaldığında oldukça havalı görünüyor. İPad Pro’yu sökmek bile onu kaldırmak kadar kolaydır. 

Ama bir kez bakmayı bırakıp dairemin etrafına taşımaya başladığımda, Sihirli Klavyenin (1,3 pound) daha hafif iPad Pro’yu ne kadar ağır hale getirdiğini fark ettim. Akıllı Klavye Kapağı, 0,65 liraya kadar yarı yarıya hafiftir. 

Screenshot 5 5

Yani, evde bir hesap makinesi ile birlikte takip edenler için, 11 inç iPad Pro ve Magic Keyboard yerleştirildiğinde 2,3 kilo ağırlığında. Bu, MacBook Air’in sadece yarım kiloluk utangaçlığı ve iPad Pro’nun sevimli taşınabilirliğinin biraz sert. Birden fazla rapora göre 12,9 inçlik versiyon, 3 poundun altında bir saç veya birkaç saçtır ve 3,1 kiloluk MacBook Air Pro 2020 (13 inç) kadar ağırdır.

Sihirli Klavyenin tuşları, sensörleri ışık eksikliğini algıladığında ancak otomatik olarak yanar. Bir arka aydınlatma seçenek düğmesi hoş olurdu. Apple’ın eklemesini istediğim diğer düğmeler arasında ses düzeyi, oynatma ve duraklatma, hızlı ileri alma ve geri alma için ortam denetimleri bulunur. 

Screenshot 8

Sihirli Klavyede iki bağlantı noktası vardır; iPad Pro ile eşleştirmek için kullandığı Akıllı Bağlayıcı ve doğrudan geçişli USB-C şarj bağlantı noktası. İkincisi, kabloyu tabletin sağ tarafındaki USB-C bağlantı noktasından dışarı atmak yerine havada havada tutarken iPad’in arkasında tutan zarif bir kablo yönetimi aracıdır. 

Her durum ve standın iyi bir menteşeye ihtiyacı vardır ve iPad Pro için Sihirli Klavye, yüzen ekranı yerinde tutmak için güçlü mıknatıslar kullanır. Kucağımdaki iPad Pro Magic klavyey yazdığımız da ekrana Apple kalem ile dokunduğumda bile – iPad Pro yerinde kaldı. 

Testim boyunca Sihirli Klavyeyi kullandığım 130 derecelik ekran açısı ne kadar iyi olursa olsun, Sihirli Klavyenin daha fazla menzile sahip olmasını diledim. İPad Pro yaklaşık 85 dereceden 130 dereceye kadar hareket edebilir, ancak pratikte sınırlı hissettirir, çünkü her zaman olması gerektiği gibi hissetmeden önce limite biraz vururum. 

Screenshot 6 2

Elbette, Apple’ın kendi uygulamaları Akıllı Klavye Kapağı için olduğu gibi Sihirli Klavye için optimize edildi, ancak diğer büyük kelime işlemcileri yakalandı mı? Word ve Google Dokümanlar, Apple’ın daha akıllı imleci için optimize edilmedi, bu da nesnelere yapışıyor ve bir metin alanına gittiğinizde bir noktadan imleci ayarlanıyor. 

Bununla birlikte, Google Dokümanlar en büyük sorunlu çocuktur: Komut düğmesini basılı tuttuğunuzda klavye kısayollarını bile göstermez. Apple ilk klavye desteğini eklediğinden beri üçüncü taraf uygulamalar tarafından destekleniyor. Ayrıca, shift tuşunu basılı tutup ok tuşlarını hareket ettirerek metin seçmeyi deneyin.