Windows 10 Temmuz 2015’ten beri burada, ancak bazı kullanıcılar sistemlerini yükseltmek istemiyor. Sahip oldukları Windows’un (eski) sürümüne bağlı kalmayı tercih ederler. Ancak Microsoft, sizi Windows 10’a yükseltmenizi gerçekten istiyor, bu yüzden neredeyse yapmaya zorluyor.

Microsoft mühendisleri kısa süre önce Get Get Windows 10 uygulamasını kaldıracak ve Windows 7 ve Windows 8.1’deki tüm yükseltme bildirimlerini engelleyecek bir ayar verdi.

Ancak bunun muhtemelen Microsoft’un resmi rehberi olmadığını, şirket muhtemelen Windows 10’a geçmenizi istediği için, ancak çalışanlarının bir kısmı farklı olduğunu düşündüğü gibi görünüyor (işlerini sürdüreceklerini umuyorum).

Windows 7 / 8.1’de Windows 10 Yükseltme Nasıl Engellenir

Microsoft çalışanlarından birinin Topluluk forumlarına işaret ettiği gibi, Windows 10 yükseltmesini önlemek için bir kayıt defteri ayarlaması yapmanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

  1. Ara’ya gidin, regedit yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açın.
  2. Aşağıdaki yola gidin:
  3. HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies Microsoft \ Windows \ Gwx \Get Windows 10 App Nasıl Kaldırılır 1
  4. “DisableGwx” adlı yeni bir REG_DWORD oluşturun ve değerini 1 olarak ayarlayın.
  5. Bilgisayarını yeniden başlat

Bu talimatlar, kullanıcılar tarafından daha önce önerildi, ancak Microsoft, insanlara Windows 10 yükseltme istemlerini nasıl engelleyeceğini göstermek için hiç kullanmadı, muhtemelen zaten bildiğiniz çok açık nedenlerden dolayı. Microsoft, mümkün olduğunca çok sayıda Windows 10 kullanıcısı istiyor.

Ancak bu işlem etkili olsa bile, bu yalnızca geçici olabilir, çünkü bazı insanlar Microsoft’un sokma ayarlarını sıfırladığını ve güncelleştirmeleri olan Windows 10 Al düğmesini yeniden etkinleştirdiğini bildirdi.

Kayıt defteri tweaks ile uğraşmak ve DWORD oluşturmak istemiyorsanız, basitçe GWX Denetim Masası’nı indirebilirsiniz, çünkü temelde aynı şeyi yapar.

Ancak bunun ne kadar süreceğini söyleyemeyiz, çünkü Windows 10 yükseltmesinin yeni sistem güncellemeleriyle daha da zorlaştığını gösteriyor.

Bu Kayıt Defteri Tweak’ı kullanmak istemiyorsanız, aşağıdaki gibi diğer yöntemleri deneyebilirsiniz:

  1. Windows Update Hizmeti’ni Hizmetler’den devre dışı bırakın.Get Windows 10 App Nasıl Kaldırılır 2
  2. İnternet bağlantınızı ölçülü bir bağlantıya ayarlayın.

Windows 10 kullanıcılarının çoğu, sistem güncellemelerini de engellemek istiyor. Yani, bu tutum sadece Windows 7 veya Windows 8.1 kullanıcıları için geçerli değil gibi görünüyor. Windows 10 kullanıcıları bile yenisini yüklemek yerine eski bir Windows 10 sürümünü kullanmayı tercih ediyor.

Windows 10’a yükselttiyseniz ve Windows 7 veya Windows 8.1’e geri dönmek istiyorsanız , izlenecek adımların ne olduğunu öğrenmek için bu kılavuzu inceleyin.