Bu makale, Windows 11 bilgisayarınızdaki, dizüstü bilgisayarınızdaki veya Microsoft Surface cihazınızdaki internet bağlantısını Wi-Fi aracılığıyla diğer cihazlarla paylaşmanın en kolay yolunda size yol gösterecektir. Hem Windows 11 mobil erişim noktası ayarının nasıl açılacağına ilişkin adımları hem de başkalarına erişim vermek için parola ve ağ adının nasıl paylaşılacağını açıklayacaktır.windows 11de wi fi ag parolalari nasil paylasilir 1

Kablosuz Ağımı Nasıl Paylaşabilirim?

Windows 11’de kablosuz ağı diğer cihazlarınızla paylaşmanın en kolay yolu, kendi benzersiz Wi-Fi sinyalini yayınlayan bir mobil erişim noktası oluşturmaktır. İşte nasıl yapılacağı.

1-Windows 11 Başlat menüsünü açın.

2-Ayarlar yazın.

3-Ayarları şeçin.

4-Ağ ve internet’i seçin.

windows 11de wi fi ag parolalari nasil paylasilir 2

5-Mobil erişim noktası’nı seçin.

6-Açmak için “Mobil erişim noktasının sağındaki anahtarı” seçin.

windows 11de wi fi ag parolalari nasil paylasilir 3

7-İkinci bilgisayarınızda veya akıllı cihazınızda, ilk bilgisayarınızın Wi-Fi internetinde oturum açmak için Ağ özellikleri altındaki bilgileri kullanın.

8-İsterseniz, Ağ özellikleri’nin yanındaki Düzenle’yi seçebilirsiniz.

9-Wi-Fi adınızı, parolanızı ve Wi-Fi bant türünü değiştirin.

windows 11de wi fi ag parolalari nasil paylasilir 4

Bilgisayarımdan Wi-Fi Paylaşabilir miyim?

Yukarıda gösterilen adımları kullanarak, Wi-Fi işlevine sahip herhangi bir bilgisayar, diğer cihazların bağlanması için kendi kablosuz ağını oluşturabilir. Windows 11 bilgisayarınız kablosuz bağlantıyı desteklemiyorsa, bu internet paylaşımı yöntemi bir seçenek olmayacaktır.

Wi-Fi Üzerinden Wi-Fi Paylaşmak Mümkün mü?

Windows 11, yukarıda gösterilen yöntemi kullanarak Wi-Fi üzerinden diğer cihazlarla bir Wi-Fi bağlantısını paylaşmanıza izin verir. İsterseniz Windows 11’de bir Wi-Fi mobil erişim noktası oluşturmak için kablolu bir internet bağlantısı da kullanabilirsiniz. Bu, koaksiyel kablolu internet/TV bağlantısıyla ve kablosuz yönlendirici olmadan çalışanlar için faydalı olabilir.

2 Bilgisayar 1 İnternet Bağlantısını Paylaşabilir mi?

Günümüzde birden fazla bilgisayarın aynı internet bağlantısına bağlanmasını durdurmak için çok az şey var. Modemlerin, yönlendiricilerin ve modem-

yönlendirici hibritlerinin büyük çoğunluğu, birden fazla cihazın modeme kablo bağlantısı veya bir yönlendiricinin Wi-Fi sinyali aracılığıyla internete bağlanmasını çok kolaylaştırır.