Windows11 Sistem Gereksinimleri Nelerdir

Bu yazımızda sizlere Windows11 Sistem gereksinimleri hakkında bilgiler vererek cihazınız için uygun seçimi yapmanıza yardımcı oluyoruz. Microsoft personeli, Windows 10’dan yükseltmeye çalışırken Windows 11 sistem gereksinimlerinin üstesinden gelemeyeceğinizi iddia etti. Windows 11 İçin Gerekli Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Resmi olarak, Windows 11 yalnızca belirli CPU’larla çalışacaktır . Ancak bazı umutlu PC kullanıcıları, nihai Windows 11 güncellemesini. Desteklenmeyen makinelerde kullanılabilir hale getirmek için Windows 10 Grup ilkelerini değiştirme olasılığını dile getirdiler. Ancak bir Microsoft Soru-Cevap videosunda.

Microsoft program yöneticisi Aria Carley. “Bazılarının Windows 11’e uygun olamayacak olmasının berbat olduğunu biliyoruz. Ancak hatırlamamız gereken en güzel şey, bunu yapmamızın nedeni, cihazları daha. Üretken tutmak ve daha iyi bir deneyime sahip olmak. ve en önemlisi. Her zamankinden daha iyi bir güvenliğe sahip.

Windows11 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Bilgisayarınıza Windows11 yüklemek için 8. nesil üstü bir işlemciniz olması gerekmektedir. Ancak bilgisayarınız 32 bit ise maalesef bu sistemi kullanamayacaksınız. Ayrıca ram kapasiteniz 4gb altında ise yine tavsiyemiz Windows11 kullanmamak olacaktır.

Windows11 Sistem Gereksinimleri

“Grup İlkesi, Windows 11 için donanım zorlamasını aşmanıza izin vermeyecektir. Cihazlarınızın desteklendiğinden ve güvende olduğundan emin olmak istediğimizden. Cihazınızı desteklenmeyen bir duruma yükseltmenizi yine de engelleyeceğiz.” Carley. söz konusu. Böylece bu bilgilendirme ile otomatik öneriler bölümünden Windows11 i edinmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca önerileri bilgisayarınızın ayarlar bölümünden görebiliriz.

Windows11 Yükseltme Önerisi

Bunu sorgulamak için öncelikle Windows simgesine tıklayınız. Daha sonra ayarları açınız. Daha sonra güncelleştirme ve güvenlik bölümüne giriş yapınız. Ardından güncelleştirmeleri denetle bölümüne giriş yapınız. Böylece Windows11 önerisi var ise yükleme başlatabilirsiniz.

Resmi olarak, Windows 11 yalnızca belirli CPU’larla çalışacaktır . Ancak bazı umutlu PC kullanıcıları, nihai Windows 11 güncellemesini. Desteklenmeyen makinelerde kullanılması için uygun duruma getirmek Windows 10 Grup ilkelerini değiştirme olasılığını dile getirdiler. Ancak bir Microsoft Soru-Cevap videosunda.

Böylece Windows11 sistem gereksinimleri hakkında detaylı bilgilendirmede bulunduk. Umarız sizler için faydalı olmuştur.