Bir çok kişinin evde çalışması sebebi ile evde çalışma sisteminin önemli bir parçası olan Skype kullanıcıların video konferans yapmaları için kullanımı daha kolay hale getirmek için elinden geleni yapıyor. Bu uygulamanın oldukça basit duruma getirilmesi ve kullanımının daha kolay olması kullanıcıların daha çok tercih edilmesinin sebebi olarak gösterilebilir.

 

Opera Anlık Görüntü 2020 04 27 164651 www.google.com .tr

En son olarak hızlı video konferans özelliği ile ilgili bilgilendirmede bulunan yetkililer bu özelliğin kullanılabilmesi için direk web üzerinde yapılabileceği belirtiliyor. Zoom ile arasındaki rekabette bu özelliğinin eline avantaj sağlayacağını düşünen Skype daha çok kitleye ulaşmayı hedefliyor.

Opera Anlık Görüntü 2020 04 27 164509 www.google.com .tr
Zoom programında görüşmelerde görüşme yapacak kişilerin bir hesabının kesinlikle olması gerekiyor ve uygulamanın da cihazlarda yer alması gerekiyor. Skype bu durumu daha basit bir duruma getirerek herhangi bir hesap olmadan bir web sistemi üzerinden video konferans görüşme yapabilme olanağı sağlıyor.

Opera Anlık Görüntü 2020 04 27 165053 www.google.com .tr

Evde çalışanlar için bu tip programlar artık daha önemli hale gelmeye başladı yeni özellikler yeni programlar bu sistemin bir parçası olmaya devam edecek ve hayatımızda önemli bir yeri olacak gibi gözüküyor.