Öncelikle sizlerin de bilmiş olduğu üzere günümüz teknolojisi gün geçtikçe artıyor ve bu esnada bu teknolojiye ayak uydurmaya çalışan bizler her gün farklı bir uygulama ile karşınızdayız bugün ki uygulamamız scorp uygulaması ve nasıl kullanıldığı veya ne işe yaradığı olabilir.

Scorpun hedefi ve amacı aklımızda soru işaretlerini gidermek amaçlı kurulan bir uygulama kafanızdaki soru işaretini soruyorsunuz ve bu konuyla ilgili yüzlerce veya binlerce kullanıcı o konu ile kendi fikrini videolu bir şekilde sizlerle paylaşıyor. Peki bu uygulamayı kurabilmemiz için aşağıdaki adımları izlemeliyiz.

sc1

Ana ekranda da belirttiği gibi herkes kendi dilediği konuda kendi fikirlerini belirtebiliyor herhangi bir kısıtlama olmaksızın.

sc2

Bu esnada ister mail adres ister facebook hesabı ile devam edebilirsiniz.

sc3

Facebook ile giriş yaptıktan sonra istemiş olduğu şeylere tamam diyerek devam ediyoruz.

sc4

Sizden bir adet kullanıcı ismi oluşturmanızı istemektedir bu profiliniz de görünecek olan isimdir.

sc5

Dilerseniz paylaşmış olduğunuz videoları beğenen ve yorum yazan kişilerden veya sizi takip eden kişilerden bildirim gelmesini istiyorsanız anlaştık diyerek devam ediyoruz.

sc6

Eğer ki anlaştık dediyseniz tamam diyerek bu ekranda devam ediyoruz. Bu ekranda tamam dedikten sonra önümüze gelen ekran Ana sayfa olarak düşünebilirsiniz. Eğer varsa ki scorp kullanan arkadaşınız,sol üst tarafta bulunan  arkadaş ekleme butonuna tıklayarak kullanıcı ismini yazıp ekleme yapabilirsiniz. Sonrasında eğer ki profilinize girmek istiyor veya video çekmek istiyor iseniz sağ üst tarafta bulunan üst üste üç adet çizgi tuşuna basmalıyız.

sc7

 

Bu ekranda dilerseniz Profil, Ana sayfa, açılan konular, bildirimler veya da video çekmek için seçebilirsiniz.

Hazırlayan: Murat NALCI