İnanılmaz Anılarınızı Kurtarmak İçin En İyi Eski Fotoğraf Restorasyon Yazılımı

Fotoğraflar, değerli geçmişimizin hatıralarıdır, bize hatıralarını sevdiklerimizi hatırlattıkları gibi, harika zamanları geçirdiğimiz sevdiklerimizle kendi hatıralarımızı hatırlatırlar.

Günümüzün dijital çağında, fotoğrafları kaydetmek, saklamak ve kurtarmak, teknoloji sayesinde çok kolaydır. Ancak, dijital çağdan önce çekilen fotoğraflarda aynı şey söylenemez.

Çoğu insan hala eski fotoğraflarda dolapta veya eski albümlerde bir yerde saklanıyor. Bu onları yırtılma, solma, kırışma veya lekelere karşı duyarlı hale getirir.

Eski fotoğraflarınız solmalarına neden olan herhangi bir zarar görmüşse, siyah beyaz fotoğraf restorasyon yazılımıyla zaferlerini geri kazanma umudu vardır.

Bunlar çizikleri, lekeleri gidererek fotoğrafları tekrar eski haline getirmeye yardımcı olan ve tekrar yeni görünmelerini sağlayan araçlardır.

Fotoğraf restorasyon yazılımı ayrıca cilt kusurlarını gidererek veya görünümünü iyileştirerek fotoğrafları gençleştirir. Bu yazıda, eski fotoğraflarınıza zafer kazandırmak için kullanabileceğiniz çeşitli yardımcı programları tartışacağız.

6 en iyi ücretsiz ve ücretli eski fotoğraf restorasyon yazılımı


Retouch Pilotu (önerilir)

Şaşırtıcı Anılar 1

Retouch Pilot, fotoğrafta taranırken veya fotoğrafta göründüğünde çiziklerin, lekelerin, toz parçalarının ve tüylerin giderilmesinde harika çalışır.

Ayrıca, arka plan resimlerini ve fotoğraflardan istenmeyen ayrıntıları kaldırma, biçim ve oranları değiştirme konusunda mükemmeldir.

Mükemmel bir görüntü elde etmek için eski ve parçalanmış fotoğrafları rötuşlayabilirsiniz. İstenmeyen nesneleri karmaşık bir arka plandan bile kaldırabilir veya ‘Akıllı düzeltme ekini’ görüntünün bir bölümünden diğerine kopyalayabilirsiniz.

Retouch Pilot, Windows XP’den Windows 10’a kadar tüm Windows sürümleriyle uyumludur.


AKVIS Rötuş (önerilen)

Şaşırtıcı Anılar 2

AKVIS Retoucher, toz, çizik ve diğer istenmeyen nesnelerin giderilmesine ve eksik parçaların yeniden yapılandırılmasına yardımcı olan bir fotoğraf restorasyon yazılımıdır.

İstenmeyen ayrıntıları kaldırarak, bu yazılım fotoğraf kompozisyonunu iyileştirmeye yardımcı olur. Photoshop uyumlu bir eklenti olduğundan, Photoshop resim düzenleyicilerinizden bir seçim ile çalışır.

AKVIS Retoucher, seçilen bölgeleri kapsayacak şekilde akıllı klonlama tekniklerini kullanır ve fotoğraf kusurlarını gidermede şaşırtıcı sonuçlar verir.

Program, kırpma alanı olmayan bir düzenin kenarlıklarının genişletilmesi sorununu çözmektedir. Bu fotoğraf restorasyon aracıyla hızlı ve verimli bir şekilde yaparak çok fazla zaman kazanabilirsiniz.

Ayrıca, tarih damgasını kaldırır, ayrıntıları dağıtabilir ve boş alanları doldurmak için görüntü desenlerini kullanarak görüntü tuvalini artırır.

Eklenti sürümünün yanı sıra, AKVIS Retoucher deneme sürümüyle bağımsız bir program (bağımsız) olarak da kullanılabilir. Ücretsiz 10 günlük değerlendirme sürecinde yazılımın tüm özelliklerini denemek için kayıt olmanız gerekmez.


SoftOrbits Photo Retoucher

Şaşırtıcı Anılar 3

SoftOrbits Photo Retoucher, dijital fotoğrafları temizleyerek mükemmel bir resim oluşturmak için tüm kusurları gidermenizi sağlar.

Yani, gezgin bir turist, ayrılık ya da uygunsuz yerleştirilmiş bir nesne olsun, SoftOrbits hepsini kaldırmanıza yardımcı olur.

Bu program sadece çizikler gibi küçük kusurları gidermenize değil, aynı zamanda büyük nesnelerin veya insanların kaybolmasına neden olur. Bu, silinen nesnelerin arkasındaki orijinal arka planı yeniden oluşturmanıza izin veren içerik doldurma algoritmaları ile de mümkün olur.

Çizikleri, çatlakları, tozu, lekeleri ve diğer kusurları gidermek için SoftOrbits’i de kullanabilirsiniz.


Sketch Way

Şaşırtıcı Anılar 3

SketchWay, eski fotoğrafları geri yüklemek için içerik doldurma algoritmaları kullanan bir fotoğraf restorasyon yazılımıdır. Tozu, çizikleri, lekeleri kolayca giderir ve fotoğrafı temizler.

Ayrıca fotoğraftaki yazıların silinmesine, hasar görmüş parçaların onarılmasına ve çatlakların yeniden oluşturulmasına yardımcı olur. Ve fotoğrafları fotoğraftan engelleyen nesneler varsa, SketchWay’ın da bunları kaldırmanın bir yolu vardır.

Bu şekilde, fotoğrafınızı analiz eder ve kesilen nesnelerin arkasındaki arka planı yeniden oluşturur.

Sadece birkaç tıklamayla dijital paraziti kaldırma, işaretleri silme ve fotoğrafı temizleme özelliğine sahiptir.

SketchWay’i İndirin


Inpaint

Şaşırtıcı Anılar 4

Inpaint, fotoğrafları nesnelerden kaldırarak görünümü iyileştirmeye yardımcı olur.

Kullanımı çok kolaydır ve takılmanız durumunda size yardımcı olmak için öğreticilerle birlikte gelir. Filigranların, öğelerin ve tarih damgasının fotoğraflardan kaldırılmasına yardımcı olur.

Inpaint, cilt kusurlarını gidermeye yardımcı olan ve fotoğrafın net ve yeni görünmesini sağlayan dijital yüz dokunuşlarına sahiptir. En iyi çekimlerinizi bozan turistleri veya diğer sinir bozucu nesneleri sihirli bir şekilde kaldırmak için bile kullanabilirsiniz.

Binalar, turistler, elektrik hatları veya çirkin arkaplan hiç yokmuş gibi kaybolmak için sadece üç adım atmanız yeterli.

Inpaint indir 


İmage Mender

Şaşırtıcı Anılar 5

Image Mender çizikleri, lekeleri, logoları ve gereksiz nesneleri eski fotoğraflardan temizlemenizi sağlayan kullanışlı bir yazılımdır.

Uygulama, gereksiz nesneleri fotoğraftan kaldırmak için bir esinti sağlayan temiz ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Fotoğraflardaki kiri ve nesneleri çıkarmak için bir fırça kullanır.

En küçük ayrıntıları fotoğraftan kaldırmak için fırçanın boyutunu artırabilir, hatta yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. Sonuçta, Image Mender, fotoğraflarınızı temizlemek için kullanabileceğiniz kullanışlı bir araçtır .

Image Mender’ı indirin 


Sonuç

Değerli hatıraları tutan eski fotoğrafları görmek, çiziklere ve lekelere dolanmak kalp kırıcı olabilir. Bununla birlikte, fotoğraf restorasyon yazılımındaki en son teknoloji ile, tüm lekelerin mükemmel bir şekilde işleneceğini bilerek rahatlayabilirsiniz.

Tüm eski fotoğraflarınızı temizlemenize yardımcı olabilecek bazı eski fotoğraf restorasyon yazılımlarını listeledik. Umarız bu makaleyi yararlı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Yorum yapmaktan ve paylaşmaktan çekinmeyin.