Ana Sayfa Destek Windows 10’da Güvenlik Duvarı Bağlantı Noktaları Nasıl Açılır

Windows 10’da Güvenlik Duvarı Bağlantı Noktaları Nasıl Açılır

0

Windows 10’da güvenlik duvarı bağlantı noktaları nasıl açılır [Adım adım kılavuz]

Windows 10’da güvenlik duvarı bağlantı noktalarını açmak için basit bir çözüm arıyorsanız, bu makaledeki tüm gerekli bilgileri bulacaksınız.

Güvenlik duvarı bağlantı noktalarını açmak, uygulamaların ve programların ağla iletişim kurmasını sağlar. Bu nedenle, bazı uygulamalarınız ve programlarınız başlatılamıyor ise,  güvenlik duvarı bağlantı noktalarını açmak, kullanabileceğiniz ilk sorun giderme çözümlerinden biridir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Güvenlik duvarımdaki bir bağlantı noktasını nasıl açarım?

Kullanıcılar, bir güvenlik duvarı bağlantı noktası açarak bir programın Internet’e erişmesine manuel olarak izin verebilir. Tüm bilmeniz gereken hangi portu kullandığı ve bu fonksiyonu yapmak için kullanılan protokol.

1. Denetim Masası> Sistem ve Güvenlik> Windows Güvenlik Duvarı’na gidin.

2. Gelişmiş ayarlara gidin.

3. Gelen Kurallar’a sağ tıklayın> Yeni Kural’ı seçin.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

4. Açmak istediğiniz bağlantı noktasını ekleyin> İleri’ye tıklayın.

5. TCP veya UDP protokolünü ve port numarasını bir sonraki pencereye ekleyin> İleri’ye tıklayın.

6. Bağlantıları seçerek izin verin> İleri tıklayın.

7. Ağ türünü seçin> İleri’ye tıklayın.

8. Kuralı adlandırın> Son’a tıklayın.

Bunların hepsi Windows 10’da bir port açmak için gerekli adımlardır. Bu yöntemi programları veya portları engellemek için de kullanabileceğinizi unutmayın .

Bilgisayarımda neden Güvenlik Duvarı kullanmalıyım?

Güvenlik duvarları, ağınızı dışarıdan gelen çeşitli tehditlerden ve içeri girmeye çalışırken veya dışarıdan içeri girmeye çalışırken gelen tehditlerden korumayı hedefler. Bunu, ağ etkin bağlantı noktalarını engelleyerek tehdit oluşturur.

Bir program bu bağlantı noktası üzerinden iletişim kurmaya çalıştığında, güvenlik duvarı izin verilip verilmediğini kontrol etmek için veritabanı kurallarını doğrular. Bilmiyorsa, kullanıcıya soracaktır ve bu yüzden bazen belirli bir programın İnternet’e erişmesine izin verilip verilmediğini soran bir bilgi istemi görürsünüz.

Güvenlik duvarı, bilgisayarla ilgili önemli bir sorundur ve her bilgisayar da bir tane yüklü olmalıdır. Bu, Windows’un bir güvenlik duvarı paketlenmiş ve standart olarak etkin olmasının nedenidir.

Bir programın ağla iletişim kurmasına izin vermesi için Windows güvenlik duvarına zaman zaman söylenmesi gerekir ve bu, bağlantı noktalarının resme girdiği noktadır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA