Windows karmaşık bir işletim sistemidir. Pencerede her şeyi pratik olarak kullanıyor. Bu yüzden de olabilir saldırıya eğilimli oluyor. Windows bütün bu ayarları nerede saklıyor? Regedit “kayıt defteri”.

Ancak, takip etmek için çok fazla şey var, kayıt defteri bir süre sonra oldukça dağınık olabilir, burası kayıt defteri temizleyicilerini geldiği yerde. Bu liste, en iyi Windows 10 kayıt defteri temizleyicilerinden bazılarını anlatacağız.

Windows 10’un Kayıt Defteri’ni temizleme, iyileştirme ve optimize etmek için en iyi araçlar nelerdir?

 • Gelişmiş sistem bakımı
 • Kayıt Defteri Onarımı
 • CCleaner
 • IOLO Sistem Mekaniği
 • Bilge Kayıt Defteri Temizleyici
 • JETCLEAN
 • EasyCleaner
 • Sicil Dairesi
 • Argente Registry Cleaner
 • Pointstone Kayıt Defteri Temizleyici
 • Auslogics Registry Cleaner

Şimdi listeden geçelim ve hangi kayıt defteri temizleyicisinin istediğinizlerinizi aranıyor görelim.

Windows 10 PC’ler / dizüstü bilgisayarınız için 10 en iyi kayıt defteri temizleyicileri

Gelişmiş sistem bakımı

Windows 10 için en iyi 11 Registry Temizleyicileri 1

Gelişmiş SistemKarşılaştırılmış bu işlevsellik tasarımı tasarımı, en iyi görüntüleme yazılımıdır. Yazılımın derinliği, özellikli, gelişmiş, tek, son derece önemli olan tek bölüm “Registry Clean” aracıdır.

Çok fazla teknoloji meraklısı olmalı, bu araç sizin için mükemmel, durumunuzun anlaşması çok kolay ve araç kayıt defterinizde kaç tane hata olursa olsun hızlıdır. Ayrıca, temizlik işlemi bittikten sonra otomatik olarak kapatılır veya otomatik olarak başlar.

Advanced Systemcare 11 Şimdi Satın Al (Özel% 35 Kupon Kodu: BTS180724)

Kayıt Defteri Onarımı

Windows 10 için en iyi 11 Registry Temizleyicileri 2

Kayıt Defteri Onarma, listedeki kişiler gibi bir kimse, kayıt defteri tarar ve varsa, bir hata olup olmadığını söyler ve istediğiniz varsa düzeltmeye devam edebilirsiniz.

Bunu diğer araçlardan ayıran özelliği, hatalar hakkında boyut gösterdiği ayrıntıların sayısıdır. Tam olarak neyin yanlış oldugunu anlatabilir, bu konuda bir şeyler yapmak isteyip istemediğinize karar vermenizi öneririzır. Tarama hızı iyi ama sonuçları tam.

Windows 10 için Kayıt Defteri

CCleaner

Windows 10 için en iyi 11 Registry Temizleyicileri 3

CCleaner, kayıt defteri temizlemek için en popüler bağlantılar. Yazılımın ağzını açıp kapamaya gerek kalmadı, ancak bunu yapalım en iyi araçlardan birini paketler. Herhangi bir şey yapmadan önce kayıt işlemini otomatik olarak yedekler, kötü bir şey olması durumunda geri yükleyebilirsiniz.

CCleaner taşınabilir bir yazılım olarak da kullanılabilir, bu yüzden onu yüklemenize bile gerek yok. Ayrıca, PC’nizi izleyebilen ücretli bir sürüm ile birlikte gelir.

CCleaner ücretsiz listesi

CCleaner Professional Edition’ı indir

IOLO Sistem Mekaniği

Windows 10 için en iyi 11 Registry Temizleyicileri 4

Bu araç sadece bir PC güçlendirici ve süreç iyileştirici değil, aynı zamanda kayıt defteri temizler, onarır ve optimize eder. İki büyük adımı var: kayıt defteri sorunlarının otomatik olarak onarılması (temizleme, optimizasyon ve sorun tespiti) ve kayıtların parçalanması sorunlarının otomatik olarak onarılması.

Kayıt defteri, Windows işletim sistemi, önemli bir bileşendir ve çalışmasını ve temiz tutmayı gerektirir, onunla herhangi bir sorun yaşamayacağınızı garanti ediyoruz. IOLO Sistem Tamircisi bu konuda size yardımcıdır.

Şimdi iolo System Mechanic  Free  Indirin

Bilge Kayıt Defteri Temizleyici

Windows 10 için en iyi 11 Registry Temizleyicileri 5

Wise Registry Cleaner, bloktaki yeni temizleyicilerden önce iyi çalışan basit ve iyi durumda bir ara yüze sahip ve  başka bir programdan daha hızlı bir şekilde kayıt defterinize girer.

Ayrıca, kayıt defteri taramalarını da zamanınızı, planlama kayıtlarınızı her seferinde bir anda tarar ve istediğiniz bir zamanda istediğiniz boyutta bildirir. Ayrıca bir tane sorun var da kayıt defterinizi otomatik olarak yedekler.

Wise Registry Cleaner ücretsiz indir

JETCLEAN

Windows 10 için en iyi 11 Registry Temizleyicileri 6

JetClean son derece hızlı bir  kayıt defteri temizleyicidir. Herhangi bir hata olup olmadığını kontrol etmek için kayıt defterinizde saniyeler içerisinde geçebilir.  Jetclean kullanarak bir göze batan olmayan ve kullanımı oldukça basit bir arayüze sahiptir. Bazı ekstra özelliklere sahip olabilir.

JetClean’ı  Indirin

EasyCleaner

Windows 10 için en iyi 11 Registry Temizleyicileri 7

EasyCleaner, en eski  kayıt defteri temizleyicilerinden  biridir. CCleaner’dan daha eski ve daha güvenilir olanlardan biridir. Arayüz en güzel ve oldukça yeni değildir.

EasyCleaner, yeni yazılımlara göre, kayıt taraması için biraz daha uzun sürebilir, ancak tam bir iş çıkarır. Ayrıca, basit bir taşınabilir araç olarak da kullanılabilir.

EasyCleaner’ı  yükle

Tescil Hayatı

Windows 10 için en iyi 11 Registry Temizleyicileri 8

Kayıt defteri Yaşam, kayıt defteri temizleyicileri kullanmak için en basit olanıdır, neden hangi butonların tıklanacağını ve hangi seçeneklerin seçileceğini tercih etmeyi tercih edebilirsiniz, bu arada boyutta yardımcı olacak kendi yardımcı sihirbazı ile birlikte gelir.

Kayıt Defteri Hayatı, kayıt listesi de birleştirerek, Windows’a daha hızlı erişebilmeleri için bulduğu görüntüler temizlemenin yanı sıra.

Registry Life  İndir

Argente Registry Cleaner

Windows 10 için en iyi 11 Registry Temizleyicileri 9

Argente Kayıt Defteri Temizleyici, bir sihirbaz gibidir ancak bu alanda yer alan diğer programların kayıt planları ne kadar detaylı bir şekilde taradığını bilemeyiz.

Ayrıca, yeniden başlatılması gerekiyor, çalışması ve düzeltilmesi gerekiyor. Ayrıca herhangi bir şey yapmadan önce kayıt özelliğini otomatik yedeklemesini yapar ve isteğinizde bir yedeklemeyi elle yapabilir hale getirir.

Argente Registry Cleaner  indirin.

Pointstone Kayıt Defteri Temizleyici

Windows 10 için en iyi 11 Registry Temizleyicileri 10 1

Pointstone Registry Cleaner, basit ve modern bir ara yüze sahiptir, ancak bununla ilgili en iyi şey, taramanın odalarında kategorilere ayırır ve onu bir kategorinin içinde, orada hataların olduğu duruma göre ne kadar kötü etkilendiğini bildirir.

Tarama hızı en hızlı değil, bu listedeki diğer programlardan daha yavaş değil ve kayıt defterine yeni bir uygulama uygulanmadan önce otomatik yedeklemeler yapabilirsiniz.

Pointstone Registry Cleaner  İndirin.

Auslogics Registry Cleaner

 

Windows 10 için en iyi 11 Registry Temizleyicileri 11

Auslogics Registry Cleaner, süreçte veya en güzel arayüzde size yardımcı olacak bir sihirbaz menüsü; ancak bu listede kayıt defteri temizleyicileri kullanmanın en kolay yoludur. Sadece PC’nizi hızlı bir yol taramakla kalmaz, aynı zamanda her bir hata için tarar. Ayrıca, hata aramalarında oldukça titizdir ve diğer kayıt defteri temizleyicilerini kaçırdğını bulabilir.

Auslogics Registry Cleaner  indir.

Bunlar, Windows 10 için mevcut olan en iyi 10 kayıt defteri temizleyicilerdendir. 

Son Güncelleme 27 Aralık 2018 Yazar Pınar Güldökmez