Windows 10 Creators Update' ile Gelen 7 Yenilik

Geçtiğimiz Mayıs ayından beri duyurusu yapılan ‘Windows 10 Creators’ güncellemesi nihayet yayımlanmaya başladı. Microsoft’un şimdiye kadar yayımladığı en kapsamlı güncellemelerden olan bu güncellemenin, sistem üzerinden tamamen yapılandırılıp kullanılabilir hale gelmesi birkaç saatimizi alıyor.
Temelde, Windows 10’u bilgisayar donanımı için daha stabil hale getirmeyi amaçlayan bu güncelleme aynı zamanda bilgisayarınızın performansını da arttırıyor.

Tüm bunların yanı sıra bilgisayarınızın görsel çehresini de değiştirerek daha keyifli bir kullanım sunan ‘Windows 10 Creators’ güncellemesi ile gelen yenilikleri sizler için derledik.

1-Bulut Panosu
‘Windows’ işletim sistemi kullanıcıları tarafından birkaç yıldır iyileştirme beklenilen bulut paylaşım konusunda getirilen bu yenilik sayesinde bilgisayarınız, tabletiniz ve cep telefonunuz içerisinde bulunan verileri, eskiye nazaran çok daha kolay şekilde paylaşabileceksiniz.

Windows 10 Creators Update' ile Gelen 7 Yenilik
2-Yarım Bıraktığınız İşlemleri Tamamlayın

‘Creators Update’ ile gelen bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar yarım bıraktıkları tüm çalışmalara (kendi ‘iOS’ ve ‘Android’ sistemlerindeki çalışmalar dahil) kolaylıkla kaldıkları yerden devam edebilecekler.

Windows 10 Creators Update 2
3-Flue Design
‘Flue Desing’ tasarım dili sayesinde ‘Windows 10’ artık çok daha yaratıcı, dinlendirici, basit, tutarlı ve fotojenik olarak kullanımda olacak.

Windows 10 Creators Update 3
4-Pil Performansı İyileştirmeleri
Geliştirilen pil kullanım modları sayesinde yenilenen ‘Windows 10’u önceden belirlediğiniz pil modlarında kullandığınızda, pil performansınız %30’a varan oranda artış gösteriyor

Windows 10 Creators Update 4
5-Photo Story Remix
‘Microsoft’un bulut teknolojilerdeki en büyük rakiplerinden biri olan ‘Google Fotoğraflar’ içine gömülü olarak gelen fotoğraf asistanına doğrudan rakip olarak geliyor.

Windows 10 Creators Update 5
6-Kişilerim

‘Windows’u sosyalleştirmeyi amaçlayan bu özellik sayesinde kişi listenizi ‘Windows’ hesabınızda saklayabildiğiniz gibi, bilgisayarınızda da saklayabileceksiniz. Yerleşik kişiler özelliğini, kişiler arası veri paylaşımı yapılabilmesini sağlayarak geliştiren ‘Windows’, bu özellik sayesinde bilgisyarımızdaki bir çok veriyi oldukça kolay bir şekilde kontaklarımızla paylaşabilme imkanını bizlere sağlayacak.

Windows 10 Creators Update 6
7-Zaman Çizelgesi

Bu özellik sayesinde kullanıcılar, bilgisayarlarında çalışan uygulamaların tüm geçmiş bilgilerini görebilecekler ve açık kalan uygulamalarda yarım kalan işlemlerine devam edebilecekler.