Ana Sayfa Mobil WhatsApp’ta ‘İki Adımlı Doğrulama’ Özelliği Nedir ve Nasıl Etkinleştirilir? (Resimli Anlatım)

WhatsApp’ta ‘İki Adımlı Doğrulama’ Özelliği Nedir ve Nasıl Etkinleştirilir? (Resimli Anlatım)

0
WhatsApp

Günümüz dünyasında kullanım oranı en yüksek anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’da, akıllı telefonunuzu değiştirdiğinizde veya SIM kartınızı kaybettiğinizde, WhatsApp hesabınızı güvence altına alan ‘İki adımlı doğrulama’ özelliğinin ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını sizler için derledik.

Bilindiği üzere WhatsApp uygulaması, akıllı telefonumuza uygulama marketinden indirildikten sonra SIM kartımızın ve telefon rehberimizin üzerinde bulunan diğer WhatsApp kullanıcıları ile kontak kurmamızı sağlıyor. Bu işlemleri yapabilmek için mutlaka bir WhatsApp kimliğine ihtiyaç duyan uygulama, gerekli olan kimliği ise akıllı telefondaki SIM kart GSM numarası ile yeni bir kullanıcı oluşturarak, WhatsApp kimliğini oluşturuyor. SIM kartınızı farklı bir telefona taktığınızda, kimliğiniz de SIM kartınızla birlikte transfer oluyor.

Çok basit bir şekilde WhatsApp kimliğini taşımaya izin veren bu durum, aslında bir çok güvenlik açığını barındırıyor. Kaybedilen bir SIM kart, kullanıcıların başına oldukça büyük problemler çıkarabiliyor. Bütün bu riskleri göz önünde bulunduran WhatsApp, geliştirdiği ‘İki adımlı doğrulama‘ yeniliğiyle WhatsApp kimliğinizi koruma altına alıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Mevcut kullandığınız uygulama üzerinden belirlediğiniz ‘İki adımlı doğrulama’ talimatları sayesinde SIM kartınızı kaybetseniz bile, ‘İki adımlı doğrulama’ kodunuzu ve ilgili e-posta adresini bilmeyen kullanıcılar, WhatsApp kimliğinize erişemiyor.

  • WhatsApp Messenger’da ‘İki adımlı doğrulama’ kodunu aktif duruma getirebilmek için öncelikle WhatsApp uygulaması üzerinden Ayarlar menüsüne giriyoruz.

  • Ayarlar menüsünden ise Hesap bölümüne giriyoruz.

  • Daha sonra açılan ekranda bulunan ‘İki adımlı doğrulama’ alt menüsünü tuşluyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Açılan ‘İki adımlı doğrulama’ ekranlarında, bizden istenilen bilgileri tuşlayarak menülerde ilerliyoruz.

  • Gerekli adımları tamamlamamızın ardından ‘İki adım doğrulama’ etkin konuma geçecektir. İlerleyen zamanlarda ‘İki adımlı doğrulamayı’ iptal etmek veya doğrulama bilgilerini değiştirmek istersek, yine Hesap menüsünün altında bulunan ‘İki adımlı doğrulama’ ekranlarından bu işlemi sağlayabiliyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA