WhatsApp on yıldan fazla bir süredir varlığını sürdürüyor ancak 2014 yılında Facebook tarafından satın alındı. Daha da genişledi ve şu anda dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri. O zamanlar her gün 50 milyardan fazla mesajı işliyordu ve bugün iki katına çıktı.

Nispeten güvenlidir, ancak özellikle güvenlik ve mahremiyet alanında hala iyileştirilmesi gereken birçok oda vardır. Uçtan uca şifreleme her zaman hedef olmuştur ancak bu o kadar kolay değildir.WhatsApp Uçtan Uca.

WhatsApp ekibi üzerinde çalışmaya başladı ve taahhüdünü milyarlarca kullanıcıya sunmaya devam edecek.

wp resim 1

Bu uçtan uca şifreleme , WhatsApp’ın güvenli olduğunun kanıtıdır. Eski sohbetlere, sesli mesajlara, görüntülü aramalara, sohbetlere ve mesajlara erişmek isteyen sadık kullanıcılar için her şeyi gizli tutmak istiyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, yeni özelliği açıklayan gönderisinde, “WhatsApp, Zuckerberg, anahtar depolama ve bulut depolama için tamamen farklı bir teknik gerektiren bu özellik için uzun süre çalıştıklarını ve sonunda kullanıcıların artık daha güvenli mesajlaşabilmelerini sağlayacağına dikkat çekti. Yedekler buluta kaydedilmeden önce yapılmalıdır.

Sohbetleriniz artık daha güvenli

WhatsApp Uçtan Uca Şifreli Yedeklemeler Duyuruldu. Şirket, bazı kullanıcıların daha kolay hatırlayabilecekleri şifreler kullanmak isteyebileceğinden, kullanıcılarına bu seçeneği de sunuyor.

Ancak WhatsApp kullanıcıları, sohbet geçmişi ve uygulamada bulunan bulutta yedeklenen diğer içerikler için aynı düzeyde şifrelemeye ihtiyaç olduğunu da buldular. Bulut hizmeti sağlayıcısının dosyalarınıza erişemeyeceğini ve erişemeyeceğini unutmayın. Sadece WhatsApp’ın sağlayacağı 64 basamaklı şifreleme anahtarını kaybetmeyin. Bu olmadan, yedeklemeler kurtarılamaz. Ancak işleri kolaylaştırmak için bir şifre ekleyebilirsiniz. Bu, bulut yedeklemeleri için uçtan uca şifrelemenin başlatılmasıyla sonuçlandı.

Bulut hizmeti sağlayıcısının dosyalarınıza erişemeyeceğini ve erişemeyeceğini unutmayın. Sadece WhatsApp’ın sağlayacağı 64 basamaklı şifreleme anahtarını kaybetmeyin. Bu olmadan, yedeklemeler kurtarılamaz. Ancak işleri kolaylaştırmak için bir şifre ekleyebilirsiniz.