Zyxel Modem Mac Şifreleme Nasıl Yapılır? Modem Mac Şifreleme, Bilgisayarların modeme bağlantısını engellemek, Modem Mac Şifreleme Nasıl Yapabilirim ? diyorsanız inceleyelim.

Mac şifreleme işlemlerine başlamak için modem arayüzüne giriş yapmanız gerekiyor. Modem arayüzüne giriş yapmak için kullandığınız internet tarayıcısının adres satırına 192.168.1.1 yazarak arayüze giriş yapalım. Ayrıca açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre kısımları gelecektir.

Zyxel modem arayüz şifresi kısımlarına kullanıcı adı: admin olarak yazalım. Şifre kısmına ise 1234 yada ttnet olaraka giriş yapalım. Fakat şifreyi kabul etmez yada hata alırsanız, modemi resetlemeniz gerekir. Modemi resetlediğiniz zaman varsayılan kullanıcı adı: admin, şifre ise 1234 yada ttnet olarak güncellenecektir.

Zyxel modem mac şifreleme tüm modemlerde yaklaşık olarak aynıdır, ayrıca sadece ara yüzleri ve mac şifreleme menüsü farklıdır,

Zyxel modem için 192.168.1.1 ara yüzüne girin. Kullanıcı adı admin şifre 1234 ile giriş yapıp Ağ > Yerel Alan Ağı > İstemci Listesi kısmında modeme bağlı olan cihazları kontrol edersiniz.

Zyxel Modem Mac Şifreleme Sorunları

zyxel-mac-sifreleme

Açılan listede pc nin ağdaki adı hang ip ile bağlandığı ve o pc ye ait MAC adresi yazacaktır, daha sonra buradan modeme bağlı olan cihazların mac adreslerini öğrenebiliriz.

zyxel-mac-sifreleme2

Ağ > Kablosuz Ağ > AP > Filitre Düzen menüsüne giriş yapıp  Aktif Mac Filtresi seçmeniz gerekir.

İzin ver seçeneği sadece listedeki cihazların bağlanmasını sağlar, ayrıca Reddet seçeneği sadece listedeki cihazların bağlantılarını engeller.

Ancak Zyxel mac filtreleme konusunda sorun yaşamanız durumunda bizimle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.