Viomi V3 Robot Süpürge için öncelikle cihazın tasarımına dikkat edelim. Tasarım ergonomiyi büyük ölçüde etkileyen önemli bir faktör ve bu model ise size bu noktada yardımcı olacaktır. Viomi V3 Robot Süpürge yerden yüksekliği yaklaşık 9,5cm, çapı 35cm dir. Bir robot süpürge için ortalama bir uzunluk olan bu boyutlar yatakların altı, koltukların altı veya ayaklı dolapların altına girmesi açısından size genelde bir sorun oluşturmayacaktır. Cihazı almaya karar vermeden önce mobilyalarınızın yüksekliğini ölçmek yine de risk almamak için faydalı bir yöntem olacaktır.

Viomi V3 Robot Supurge Ozellikleri 1

Viomi V3 Temizlik Performansı

Viomi V3 Robot Süpürge bünyesinde bulunan LDS sensörler, haritalandırmayı üzerindeki bu sensörlerinden çevreye gönderdiği lazerler sayesinde ilerlemeden, bulunduğu konumdan yapabiliyor. Buna rağmen sensörler sayesinde harita üzerinde bulunduğu konumun tespitini çok iyi yapabiliyor. Böylece yapay duvar gibi eklenen fonksiyonları etkin biçimde çalıştırabiliyor.

Turbo modunda iken çıkardığı ses biraz yüksek gelecektir. Ancak sessiz modunda çalıştırdığınızda duyduğunuz ses kesinlikle sizleri rahatsız etmez. Bu da yüksek sesle çalışan bir cihaz olmadığına ikna ediyor.

Viomi V3 Robot Supurge Ozellikleri 2

 

Viomi V3 Robot Süpürge için en büyük geliştirme emiş gücü konusunda yapılmış gibi görünüyor. Bir önceki serisinde 2100 olan emiş gücü 2600 e yükseltilmiştir. Viomi V3 rekabet ettiği piyasadaki çoğu ürünün üzerinde bir emiş gücüne sahiptir.

Diğer önemli gelişme olarak ise batarya sarj kapasitesi konusundan bahsedebiliriz. 3200 mAh olan batarya sarj kapasitesi 4900 mAh olarak yükseltilmiş. Bu sayede tek seferde maksimum temizlik alanı 150 metrekareden performansı 250 metreye kadar çıkmıştır. Ayrıca Gümüş İyon Sterilizasyon özelliği sayesinde temizlik yaparken bakterilerin %99’unun temizlendiği de iddia ediliyor.

Viomi V3 Robot Supurge Ozellikleri 3

 

Viomi V3 Robot Süpürge, test edilen en etkili akıllı robot süpürge ve paspas modellerinden biridir. Elektronik su deposuna ek olarak, yüzeyleri paspaslamak için ileri geri hareket eder. Böylece lekeleri temizlemede çok etkilidir. Ayrıca sert zeminleri vakumlama konusunda oldukça başarılı bir cihazdır. Ancak maalesef, ince halı ve kilimlerin temizliğinde rakiplerine göre bir kademe başarısız olduğu söylenebilir.

Akıllı bir robot süpürge arayan insanlar için harika özellikler barındırıyor. Evlerindeki herhangi bir sert yüzeyi temizlemek için göz önünde bulunduracak bir konudur. Çalışma süresi ve gümüş iyon temizleme özellikleri kesinlikle hafife alınmayacak olumlu özelliklerindendir.