Internet Explorer devam ediyor mu?

Bu yazımızda sizlere Internet Explorer (IE)11 İnceleme yazımızı hazırladık ve özellikleri hakkında bilgilendirmeler iletiyoruz.

Eğer sizler Windows8.1 işletim sistemine sahip bir bilgisayar satın aldıysanız içerisinde varsayılan internet tarayıcısı Explorer’dir. Zira bilgisayarda bir tarayıcı bile indirmek istiyorsanız yine bir tarayıcıya ihtiyaç duyarsanız. Windows ise 8.1 ile Exlorer IE 11 i çıkararak varsayılan internet tarayıcısı olarak ayarladı. Tabi bunu değiştirmek mümkün.

Öte yandan eğer Windwos 10 ya da Windows 11 işletim sistemine sahip bir bilgisayar satın aldıysanız içerisinde varsayılan internet tarayıcısı Microsoft Edge dir. Çünkü artık Microsoft, Internet Explorer den desteğini çekti.

Internet Explorer (IE)11 İnceleme

Internet Explorer (IE) 11, Windows 8.1 işletim sistemli bilgisayarlara, laptop’lara ve notebook’ larımıza yüklü geliyor.

Internet Explorer (IE) 11 “About Internet Explorer (Hakkında)” kısmından sürümünü kontrol edebiliriz.

Internet Explorer 11 hakkında

Karşımıza çıkan menüden Internet Explorer (IE) 11 sürümü olduğunu görebiliyoruz.

Klavyemizden Windows simgesine basıp metro arayüzü kısmından da Internet Explorer (IE)’u çalıştırabiliriz.

Internet Explorer varsayılan internet tarayıcısı

İstersek Internet Explorer (IE)’u metro arayüzünden boyutunu düzenleyebiliriz.

Internet Explorer (IE) cihazlarımız da yüklü olmasının sebebi Windows işletim sistemlerin beraber çalışmasından kaynaklı ve cihazı satın alan kişilerin tarayıcılarından hemen tarama yapması için hazır geliyor.

Eğer herhangi bir tarayıcımız olmasaydı farklı yollardan tarayıcı yüklemek zorunda kalacaktık. Eğer yeni bir cihaz aldıysanız artık içerisinde Explorer değil Microsoft Edge yer alıyor.

Umarız Internet Explorer (IE)11 İnceleme hakkında makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Ayrıca Microsoft, Internet Explorer desteğini kaldırıyor hakkında makalemize de göz atabilirsiniz.