WhatsApp Mesajlarını Gizleme

Bu yazımızda WhatsApp mesajlarını gizleme konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Bir WhatsApp sohbetini gizlemek için, sohbete birkaç saniye basılı tutmanız veya basılı tutup kaydırmanız gerekir.

Mesaj geçmişinizi gizlediğinizde, o mesajlarınızı (sohbeti) silmezsiniz; arşive göndermiş olursunuz.

Arşivlediğiniz sohbetleri, sohbeti gizlemek için yapılan işlem adımlarını takip ederek geri yükleyebilirsiniz.

WhatsApp, günümüzdeki en popüler (uçtan uca) şifreli mesajlaşma platformlarından biridir. Meta‘ya (Facebook’a) ait uygulamanın dünya genelinde 2 milyardan fazla kullanıcısı var.

WhatsApp Mesajlarını Gizleme

Bu derece popüler ve 2 milyarı aşkın kullanıcısı olan platformda gerçekleşecek sohbetlerin muazzam sayısı göz önüne alındığında; sohbetlerin, mesajların organize edilmesi gerekliliği su götürmez bir gerçek! Gerçekleştirdiğiniz onlarca sohbet arasında gezinmeniz sizin için vakit kaybı olabilir. Ayrıca, artık konuşmadığınız kişiler olabilir. Aklınıza gelebilecek her ihtimal için, WhatsApp‘ta sohbetlerinizi arşivlemek ve gerektiğinde geri yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin!

Not: Varsayılan olarak, herhangi bir sohbette yeni bir mesaj alana kadar, o sohbet arşivde olarak kalır. Bunu, uygulama ayarlarından değiştirebilirsiniz.

iPhone’da WhatsApp Sohbetlerinizi Nasıl Gizleyebilirsiniz?

iPhone‘da WhatsApp sohbetlerinizi gizlemenin birkaç yolu vardır:

  • Gizlemek istediğiniz WhatsApp sohbetine dokunun ve basılı tutun. Daha sonra, aAçılan menü listesinde Arşivle (Archive) menüsüne dokunun.

WhatsApp Mesajlarını Gizleme

  • Arşivle (Archive) yazısı görünene kadar, arşivlemek istediğiniz sohbeti sağdan sola kaydırın. Arşivle (Archive) yazısı göründüğünde ekranı kaydırmayı bırakın. Daha sonra, seçtiğiniz sohbet arşivlenecektir.

WhatsApp Mesajlarını Gizleme

Not: Ayrıca, WhatsApp uygulamasında Ayarlar (Settings) → Sohbetler (Chats) → Tüm Sohbetleri Arşivle (Archive All Chats) menüsünden tüm sohbetlerinizi bir kerede arşivleyebilirsiniz.

Arşivlediğiniz bir sohbeti arşivden çıkarmak için, Arşiv (Archived) butonuna dokunun. Daha sonra, geri yüklemek istediğiniz sohbeti sola kaydırarak geri yükleyebilirsiniz. Bu seçenek gelmezse, arşivlediğiniz bir sohbet yok demektir.

WhatsApp Mesajlarını Gizleme

Android’de WhatsApp Sohbetlerinizi Nasıl Gizleyebilirsiniz?

Android‘de WhatsApp sohbetlerini arşivlemek için, gizlemek istediğiniz sohbete dokunun ve basılı tutun. Ardından Arşivle (Archive) butonuna dokunarak, gizlemek istediğiniz sohbeti arşivleyebilirsiniz.

WhatsApp Mesajlarını Gizleme

iPhone’daki işlemlere benzer şekilde, sohbet listesinin en üstündeki Arşiv (Archived) butonuna dokunup; arşivlediğiniz herhangi bir sohbeti geri yükleyebilirsiniz. Geri yüklemek istediğiniz sohbeti bulduktan sonra, sohbete dokunun ve basılı tutun. Ardından, ekranın üst kısmındaki Arşivden Çıkar (Unarchiv) butonuna dokunun.

WhatsApp Mesajlarını Gizleme

Bu yazımızda WhatsApp mesajlarını gizleme konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi verdik. WhatsApp mesajlarını gizleme ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konularıyla ilgili teknik destek içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Yazımızın içeriği ile alakalı olarak iPhone WhatsApp Proxy Kullanma makalemize göz atabilirsiniz.