Ana Sayfa Haberler TP-LINK TTNET TD854W Kurulum Desteği

TP-LINK TTNET TD854W Kurulum Desteği

4
Paylaş

Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasında bir Ethernet (LAN) kablosu takınız. Bilgisayarda kullandığınız web tarayıcı programını çalıştırınız.

Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web arayüzünün varsayılan adresi olan http://192.168.1.1 IP adresini yazıp “Enter” tuşuna basınız.

 Açılan ekranda kullanıcı adı kısmına “admin”, parola kısmına “ttnet” yazınız.

2

Şifre değiştirildi ise değiştirilen şifre girilmelidir.

Unutulması halinde cihazı fabrika ayarlarına çeviriniz.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza varsayılan şifrenin değiştirilmesi için uyarı bilgisi gelecektir. İsterseniz kullanıcı adı ve şifreyi değiştirebilir veya değiştirmeden ‘Geç’ butonuna basarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

3

Modem arayüz sayfası açıldığında karşınıza ADSL Router Durum sayfası gelecektir. Bu Sayfada kurulum menüsüne giriş yapınız.

4

PPP Ayarı bölümündeki Kullanıcı adı ve Şifre alanına TTNET tarafından size İnternet erişiminiz için verilmiş olan kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve Değiştir butonuna basınız.

Eğer size verilen servis adı @ttnet ‘ten farklı ise “Tıklayınız” butonuna basınız. Servis sağlayıcınız verdiği bilgilerin girişinizi yapınız.

5

Modem kablo bağlantısı doğru olarak yapıldıysa artık internete erişebilirsiniz.

Modeminiz, üretim aşamasında kablosuz ağı şifrelenmiş olarak gelmektedir. Eğer kablosuz olarak internete bağlanacaksanız varsayılan kablosuz ağ kullanıcı adınız ve şifreniz modeminizin altında bulunan etikette yazmaktadır.

Modemin kablosuz ağ kullanıcı adı ve şifresini, isterseniz kendi belirleyeceğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Değiştirmek isterseniz devam ediniz.

Kurulum altında kablosuz tıklayarak kablosuz ağ ayarlarınızı istediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz. Kablosuz ağ adınızı ve şifrenizi değiştirerek uygulaya basınız.

6

Kurulum işlemleriniz tamamlandı artık internetin keyfini çıkarabilirsiniz.

7

 

8

Hazırlayan: Mustafa KARADAVUT

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

4 YORUMLAR

  1. Ben dediğiniz adımları uygularken kullanıcı adımı ve şifremi değiştirmeye çalıştığımda geçersiz karakter hatası alıyorum lütfen biraz el atın hocam.

  2. Merhaba ben tp link td854w mpdem kullanıyorum önce ttnet kullanıyordum şimdi dsmarta geçtim modemimi sıfırlayamıuorum nasıl yapabilirim

  3. Dediklerinizi yaptım ama bağlan tusuna basamıyorum yani acilmiyor nasil yapabilirim

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.