TP-Link RE700X teknik özellikleri. RE700X hakkında bilinmesi gerekenler ve performans gücü. TP-Link RE700X teknik özellikleri nelerdir? Günümüzde internet teknolojisi ışık hızı ile  gelişti diyebiliriz.

Ev, ofis, okul, hastane ve benzeri bir çok alanda internetler vazgeçilmez bir rol alıyor. Kullanmış olduğunuz internetlerde zaman zaman yavaşlık olduğunu biliyoruz. Biz kullanıcılar olarak ancak  performansı artırmak için çeşitli yol ve yöntemler uygulamaya başladık.  Bu konuda internet performansını artırmak için çeşitli çözümler var.

Bu yöntemlerden en etkili ve en kullanışlısı olan ise router desteğidir. Bu da demek oluyor ki ancak modeminizin yanında bir de router’a sahip olmalısınız. Bu konuda iyi performans alabilmek için ancak kaliteli bir altyapıya sahip olmak lazım.

Örneğin eviniz çok geniş ve kalın duvarlara sahipseniz işiniz oldukça zor. Kullandığınız internet hızlı olsa da ancak diğer odalarda çekim orunu ile karşılaşabilirsiniz.

Bu makalemizde sürekli yaşanan çekim sorunu konusunda sizlere iyi bir çözüm olan TP-Link RE700X hakkında bilgi aktaracağız.

resim

Günümüzde bir çok markanın kullanıma sunduğu birbirinden farklı onlarca sinyal güçlendirici mevcut ancak  ancak TP-Link RE700X son zamanlarda oldukça araştırılan ve tercih edilen bir ürün oldu.

Bizlerde siz kullanıcılar için bu makalemizde TP-Link RE700X ‘in tüm teknik özelliklerini ele aldık. Hep birlikte bu özelliklere göz atalım.

TP-Link RE700X özellikleri nelerdir?

Marka : TP-Link

Model : TP-Link TP-Link RE700X

Arabirim : Gigabit Ethernet

Standart : IEE 802.11a/n/ac/ax

Frekans : 2.4 GHz – 5 GHz

Anten : 2 adet ( dahili)

Buton : WPS, Reset

Boyut : 78 x 36 x 149 mm

Bağlantı Hızı : 574 Mbps (2.4 GHz), 2402 Mbps (5GHz)

Ürün tasarım bakımında bir modeme benziyor. Beyaz renge sahip olan TP-Link RE700X üzerinde diyagonal çizgilere yer verdi. Kenar kısımlarında yer alan havalandırma mazgalları sayesinde ısınmadan çalışabiliyor.

Tabi ki bu durum da performansı etkilenmiyor. Cihazın ön tasarımında bağlantılara yönelik LED göstergeleri yer almaktadır. TP-Link RE700X sağ kısmında WPS ve Reset tuşları yer alıyor.

Ürün kurulumu konusunda kullanıcılarına kolaylık sağlamış. Kurulum için telefonunuza Tether uygulamasını kurmanız yeterli. Uygulama üzerinden verilen talimatları takip etmeniz yeterli olacaktır.

WİFİ yönlendiricisi ile çalışan cihazlarınız varsa sadece WPS tuşuna basarak eşitleme imkanınız var.

Bu  makalemizde sizler için TP-Link RE700X cihazını ele aldık ve ürün özelliklerini sizlerle paylaştık. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur.