Twitter Circle Nedir ? Twitter Circle  nasıl kullanılır? Günümüzde aktif kullanılan Twitter uygulaması gün geçtikçe yayılmaya devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan Twitter milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ancak bu süreçte özelliklerine bir yenisini ekleyerek kullanıcıların beğenisini aldı.

Bu makalemizde sizler için Twitter’ın geçtiğimiz aylarda getirdiği Circle  ( Twitter  Çevresi ) isimli yeni özelliğini konu aldık.  Twitter Circle nasıl kullanılır? Bu özellik nedir? Bu ve benzeri sorulara yanıt olacağız.  Öncelik olarak bu konu hakkında birkaç bilgi edinelim Twitter Circle nedir? Bu konulara bakalım.

Twitter Circle nedir?

Uygulamanın kullanıcılarına sunduğu bu özellik aslında instagram’ın yakın arkadaşlar özelliğine benziyor. Uygulama kullanıcılarının görüş ve fikirlerini rahatça ifade edebilmeleri için gruplar oluşturmasına ortam hazırlamıştır demek doğru olacaktır.

Twitter Circle özelliği ile grup oluşturma imkanı sağlıyor fakat bu gruplar en fazla 150 kişi ile sınırlıdır.

11858 teknik destek

Bu özellik sayesinde Twitter kullanıcılarının belirli kişilere tweet göndermesine izin veriyor. Kullanıcılara sunulan bu hizmet sayesinde Circle de kimlerin yer alacağına gene kullanıcılar karar veriyor.

Twitter Circle

Bu gruba eklenen kişiler tweet’ leri okuyacak ve cevap verecek tir. Buraya gönderilen tweet’ler yeşil etiketle işaretlidir. Ancak bu tweet’ler retweet edilemez. Twitter Circle özelliği tüm dünyada herkesin kullanmasına izin veriyor.  Circle yöneticisi istediği zaman gruba kişileri ekleyebilirken çıkarabiliyor da.

Twitter Circle Nasıl kullanılır?

Sizlerde Twitter Circle grubu kurmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

1)İlk olarak Twitter uygulamasını açın

2)Hemen ardından tweet oluşturmak için metin alanına tıklayın.

3)Bu işlemi mobil cihazdan deniyorsanız ana sayfada yer alan + simgesini kullanın.

4)Bir sonraki adımda ekranın sağ üst kısmında yer alan Herkese Açık menüsü üzerine tıklayın.

5)Açılan alanda Twitter Circle ( çevresi ) seçeneğine tıklayın.

6)Karşınıza çıkan diğer ekranda ise Düzenle ( edit ) başlığına tıklayın.

7)Son adım olarak Önerilenler alanına tıklayın ve ardından bu alandan eklemek istediğiniz arkadaşlarınızı seçin. Seçilen kişileri Twitter Circle’a dahil etmiş olacaksınız.

Tüm bu işlemlerin ardından uygulama üzerinde grubunuzu oluşturmuş olacağınız. Yukarıda da belirtiğimiz gibi zamanla isterseniz gruba eklemeler yada çıkarmalar yapma imkanınız var. Bu makalemizde sizler için Twitter Circle  özelliğine değindik. Umarım sizler için faydalı olmuştur.